Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakładanie plantacji borówki amerykańskiej

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:35

też sadzę te odmiany nie licząc lateblue, masz kolego doświadczenia z Darrowem? jest wiele opinii, że jest trudny w uprawie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakładanie plantacji borówki amerykańskiej Dzisiaj, 05:35
  •  

#22 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 październik 2015 - 13:54

Zakładanie plantacji borówki amerykańskiej Witam chcialbym wsadzic hektar borówki.ziemia klasy V ph 4.62 miejscami torfowa.jest to w tej chwili łąka. Czy to ma szansę powodzenia?

#23 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 15 październik 2015 - 03:37

czy ta łąka jest ciepłym stanowiskiem żeby borówki nie uszkadzały wiosenne przymrozki, w ogóle z jakiego regionu kraju jesteś? masz tam możliwość nawodnienia o dosyć dużej wydajności, borówka potrzebuje znacznie więcej wody niż inne uprawy sadownicze i ostatnia kwestia, sadzenie takiego areału wg mnie jest nieopłacalne, bardzo przybyło nasadzeń borówki, spora część to małe plantacje, 1-3ha i niedługo  wszelkiego rodzaju giełdy jak Bronisze i inne mniejsze będą zawalone borówką, opłacalny będzie tylko eksport  a do tego trzeba mieć jednorazowo duże ilości o dobrej jakości o certyfikatach jak globalgap nawet nie wspominam, do tego trzeba mieć min. z 10ha i chłodnie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 październik 2015 - 07:18

Zakładanie plantacji borówki amerykańskiej Jestem z warminsko mazurskiego. Myślę że ta łąka jest ciepłym stanowiskiem chociaż trudno jest to zdefiniowac.mam parę łąk ale myślałem o tej bo jest dosc wysoki poziom wód gruntowych i jest tam torf chociaż tylko miejscami.co do nawodnienia to musialbym wiercić z studnię, liczę się z tym . łąka ma prawie 3 ha ale to za duzy koszt posadzic tyle naraz.jakie odmiany sa najlepsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share krzaczor

krzaczor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 16:30

poszukaj dobrej szkółki, przejedź się tam i zobacz jak wyglądają roślinki, czy są zdrowe i świeże, czy dobrze o nie dbano. Ja kupowałem borówki na działke od romanscy.info . z tego co wiem to dla plantatorów oferują różnego rodzaju zniżki i doradztwo. zobacz ich stronke, może cię zainteresuje współpraca z nimi ;)

#26 Share Infiniti

Infiniti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 13:45

Kup ze sklepu jak: https://podkarpackiesady.pltam masz opisy i instrukcję co i jak. A najlepiej jak po prostu zapytasz sprzedawcę.

Edytowany przez Infiniti, 12 czerwiec 2016 - 13:45.

#27 Share AleksandraM34

AleksandraM34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 08:49

Chciałabym razem z mężem zacząć uprawę borówki. Czy ktoś może mi polecić dobre sadzonki z łódzkiego? Znalazłam takiego producenta, ale szukam opinii. http://www.phu-jagodka.pl/ Ktoś coś poradzi? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 07:44

w Łódzkim jest sporo dobrych szkółek, heh czy zdajecie sobie sprawę z mężem nad opłacalnościom tej inwestycji?