Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki pług wybrać ?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacek8441

jacek8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 październik 2014 - 15:21

jaki pług wybrać ?

hej nie wiem na jaki pług się zdecydować xd mysle nad Kverneland 150 S i kuhn multimaster 123 4NSH

kverneland kosztuje około 60 tys brutto a kuhn 70 tys

słyszałem wiele opini ,że kuhn jest lepszy od kvernelanda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki pług wybrać ? Dzisiaj, 09:17
  •  

#2 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 październik 2014 - 17:05

jaki pług wybrać ?

Miałem okazję testować obydwa te pługi i osobiście kverneland bardziej przypadł mi do gustu. Zarówno z jednym jak i z drugim pracowało się bardzo dobrze jednak to praca z kvernelandem wydawała mi się lepsza

#3 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 10 październik 2014 - 17:50

jaki pług wybrać ?

Jak jest sucho KV jest za miękki tzn resory się uginają i lipa. Sąsiad teraz kupił KV ja mam Kuhna i wiem co piszę. Po za tym trwałość dłut w KV to porażka. W orce przy bardzo dużej ilości słomy zapychal się jemu pomiędzy resorem a słupicą i zostawały kupy słomy na polu. Przy normalnej pogodzie oba orzą ładnie i dobrze kryją  ;)

#4 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 październik 2014 - 01:06

jaki pług wybrać ?

Z trwałością tych dłut to nie wiem jakie kolega ma oczekiwania ale mi w zagonowym ab100 wystarczają na ok 50 ha a przy obracanym powinno wyjść prawie 2 razy tyle a pracuje na głównie na ciężkich gliniastych glebach. Co do zamienników to się zgodzę ścierają się w oczach ale to do wszystkich pługów

Nie wyobrażam sobie jak można zapchać pług takiej klasy jak kverneland kuhn lemken itp. gdyby chodziło o jakies polskie to się zgodzę ale przy markowych zagranicznych to już sztuka  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 11 październik 2014 - 06:19

jaki pług wybrać ?

Jak dużo słomy, to i zapchać łatwiej.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#6 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 październik 2014 - 08:21

jaki pług wybrać ?

Jak byliśmy wczoraj oglądać Pottingera, to diler powiedział że oprócz tego najlepszy jest Kuhn, Kvernelanda stwierdził żeby sobie odpuścić ze względu właśnie na resor który przy obecnej pogodzie potrafi ponoć nawet pęknąć. Ile w tym prawdy nie wiem, osobiście i tak szukamy pługa na kołku.

Pottinger Servo 35 Nova 59 netto ;/

#7 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 11 październik 2014 - 10:30

jaki pług wybrać ?

Sprzedawcy opowiedzą wszystko, co się da żeby sprzedać swój produkt. W miarę rzetelną wiedzę można uzyskać u posiadaczy. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 11 październik 2014 - 13:04

jaki pług wybrać ?

Właściciwie to nie wiem, jaki masz problem. W mojej okolicy firmy po prostu wypożyczają na 1 dzień pług do testów. Podoba się - zostaje, wpłacasz kasę i jest twój, nie podoba się - zabierają. Przecież to nie sprzęt za 1000zł żeby utopić kasę.

Umów się na test, jak masz kawałek pola do zaorania. Bierzesz te 2 pługi które się interesują, podpinasz jeden, jazda, potem drugi, porównasz i wybierzesz ten, który tobie bardziej odpowiada.

Jeśli nie masz doświadczenia w regulacji takiego pługa, do testów weź sobie kogoś do regulacji, co się na tym zna, bo inaczej nawet najlepszy pług mnoże kiepsko wypaść.