Zaloguj się, aby obserwować  
jacek8441

jaki pług wybrać ?

Polecane posty

jacek8441    8

hej nie wiem na jaki pług się zdecydować xD mysle nad Kverneland 150 S i kuhn multimaster 123 4NSH

kverneland kosztuje około 60 tys brutto a kuhn 70 tys

słyszałem wiele opini ,że kuhn jest lepszy od kvernelanda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Miałem okazję testować obydwa te pługi i osobiście kverneland bardziej przypadł mi do gustu. Zarówno z jednym jak i z drugim pracowało się bardzo dobrze jednak to praca z kvernelandem wydawała mi się lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Jak jest sucho KV jest za miękki tzn resory się uginają i lipa. Sąsiad teraz kupił KV ja mam Kuhna i wiem co piszę. Po za tym trwałość dłut w KV to porażka. W orce przy bardzo dużej ilości słomy zapychal się jemu pomiędzy resorem a słupicą i zostawały kupy słomy na polu. Przy normalnej pogodzie oba orzą ładnie i dobrze kryją  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Z trwałością tych dłut to nie wiem jakie kolega ma oczekiwania ale mi w zagonowym ab100 wystarczają na ok 50 ha a przy obracanym powinno wyjść prawie 2 razy tyle a pracuje na głównie na ciężkich gliniastych glebach. Co do zamienników to się zgodzę ścierają się w oczach ale to do wszystkich pługów

 

Nie wyobrażam sobie jak można zapchać pług takiej klasy jak kverneland kuhn lemken itp. gdyby chodziło o jakies polskie to się zgodzę ale przy markowych zagranicznych to już sztuka  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak dużo słomy, to i zapchać łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Jak byliśmy wczoraj oglądać Pottingera, to diler powiedział że oprócz tego najlepszy jest Kuhn, Kvernelanda stwierdził żeby sobie odpuścić ze względu właśnie na resor który przy obecnej pogodzie potrafi ponoć nawet pęknąć. Ile w tym prawdy nie wiem, osobiście i tak szukamy pługa na kołku.

Pottinger Servo 35 Nova 59 netto ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Sprzedawcy opowiedzą wszystko, co się da żeby sprzedać swój produkt. W miarę rzetelną wiedzę można uzyskać u posiadaczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Właściciwie to nie wiem, jaki masz problem. W mojej okolicy firmy po prostu wypożyczają na 1 dzień pług do testów. Podoba się - zostaje, wpłacasz kasę i jest twój, nie podoba się - zabierają. Przecież to nie sprzęt za 1000zł żeby utopić kasę.

Umów się na test, jak masz kawałek pola do zaorania. Bierzesz te 2 pługi które się interesują, podpinasz jeden, jazda, potem drugi, porównasz i wybierzesz ten, który tobie bardziej odpowiada.

Jeśli nie masz doświadczenia w regulacji takiego pługa, do testów weź sobie kogoś do regulacji, co się na tym zna, bo inaczej nawet najlepszy pług mnoże kiepsko wypaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj