masa24

kalibracja zaworu arag

Polecane posty

masa24    2344

witam, mam maly problem

kupilem opryskiwacz jarmet 1000 l  z zaworem stalocisnieniowym arag. robie wszystko wg instrukcji

czyli :  dokrecam pokretla od kazdej sekcji na max,  dokrecam pokretlo regulacji cisnienia na max,  pokretlo pod filtrem tlocznym dokrecam ,   i pokretlem ktore  zostalo ustawiam cisnienie 8 bar , tak jak pisze w instrukcji.  dalej pisze zeby teraz odkrecac pokretlo pod filtrem tlocznym az do uzyskania 7 bar. i tu jest problem. bo odkrecam te pokretlo i wskazowka na manometrze prawie sie nie rusza

 

wszystko inne idzie dobrze, ustawienia kazdej sekcji itp itd

tylko nie moge ustawic tych 7 bar odkrecajac pokretlo filtru tlocznego

czy to duza przeszkoda?


i jeszcze mam takie pewnie glupie dla was pyytanie. dopiero ucze sie opryskiwac pole i  tak sie zastanawiam

jak jedziecie i macie na swojej drodze slup , drzewo itp

to jedziecie i opieracie na tym lance i sprezyny ja zginaja i jedziecie dalej

czy wysiadacie, skladacie lance przy slupie i rozkladacie za slupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Odpowiem Ci na drugie pytanie. Jak słup zahacza o 0,5 do 1 metra to tylko zwalniam :) Mówię o opryskiwaczu unia brzeg 1615 plus gdzie mam zabezpieczone około 2 metrów lancy na wahadle ze sprężynami. Teoretycznie to ma służyć temu że jak się zagapisz albo nie wymierzysz to nic nie połamiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A od filtra tłocznego idzie przewód do zbiornika i on jest drożny tzn jak zakręcisz nie leci woda jak odkręcasz pomału powinna się pojawiać woda.

 

Odnośnie przeszkód na szczęście na polu mamy 1 słup, który pokonuje w następujący sposób dojeżdżam do słupa lancami wyłączam opryskiwacz cofam i omijam słup, bo jeżeli by zachodził max do. 1 m za lancę to pokonywał bym jak kolega powyżej ale wszystko zależy od zabezpieczeń belki. Pilmet 1020.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Moim zdaniem nie jest to problem z tym odkręcaniem pokrętła przy filtrze. Ja robię całą regulację na zakręconym.

Prawdopodobnie odkręcenie tego pokrętła nie zapewnia wystarczającego ubytku cieczy, na tyle abyś uzyskał 7bar.

Jeżeli chcesz koniecznie mieć tą 7 to odkręć na maksa pokrętło przy filtrze a resztę uzyskaj wykręcając zielone pokrętło.

Właściwie nie wiem, czy nie lepiej wykręcić je na samym początku, może wtedy uzyska się 7bar tym od filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

czyli nie przejmowac sie tym ze odkrecajac  pokretlo pod filtrem nie schodzi wskazowka do 7 bar?

 

do czego wogole sluzy te pokretlo ktorym ustawiamy te 7 - 8 bar?  to zawor bezpieczenstwa?  ustawiajac np  7 bar tym pokretlem to mam gwarancje ze podczas pracy cisnienie nie wzrosnie powyzej 7?  czy do czego ono sluzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

wody u mnie tez nie widac jak dokrecam albo odkrecam

 

Starałbym się aby ta woda się pojawiła bo jeżeli jest zawór i jest  za nim przewód do do czegoś go ktoś założył,

wrzuć zdjęcie i zaznacz dokładnie o który zawór chodzi bo może o różnych myślimy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś problem z elektrozaworami ARAG?? chodzi mi o to ze dwie sekcje przestały mi zamykać co może być przyczyną??? da rade to samemu naprawić????

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

jeśli tak same z siebie przestały się zamykać to przede wszystkim sprawdź kable, być może coś się przetarło lub przecięło. Teoretycznie można rozebrać zawór, sprawdzić cewkę itd. Arag robi wszystko modułowo, więc dostanie się do cewki nie jest wyjątkowo trudne, ale najpierw sprawdziłbym kable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie wina kabli według mnie. nie wiem dokładnie jak to wszystko działa ale prąd odmyka sekcję według mojej obserwacji a zamyka się samoczynnie. przynajmniej tak mi się wydaje. no nic jak będzie chwila czasu to trzeba to rozebrać i obejrzeć dokładniej o co tam chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

jeśli tak same z siebie przestały się zamykać to przede wszystkim sprawdź kable, być może coś się przetarło lub przecięło. Teoretycznie można rozebrać zawór, sprawdzić cewkę itd. Arag robi wszystko modułowo, więc dostanie się do cewki nie jest wyjątkowo trudne, ale najpierw sprawdziłbym kable.

Zawór arag nie ma cewki, tam silnik steruje zaworem który pobiera prąd tylko w czasie przestawiania zaworu. Trzeba ściągnąć obudowę i zobaczyć co się dzieje.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze jednak prąd przełacza w jedną i drugą stronę??? bo u mnie zostały otwarte sekcje i nie zamyka ich. chyba najprosciej będzie rozkręcić popsuty i dobry i zaobserwować co jest grane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj