Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3070 Brak zakresu B

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fubus84

fubus84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:51

MF 3070 Brak zakresu B

U mnie na początku października byli chłopaki z małopolskiego oddziału korbanków, właśnie do owej nakrętki
Jak się okazało po rozebraniu byłą ona dorabiana i zaspawana. Spaw puścił (naszczęście nie uszkodził wałka na tyle żeby nie dało się go uratować.
Luzy na tym wałku się jak najbardziej kasuje takimi cieniutkimi podkładkami i dokręca. W mnie nie było nie było takiej potrzeby, bo ktoś wcześniej zrobił skrzynię, tylko spierniczył sprawę z nakrętką. Nową nakrętkę nakręca się na preparacie przeciw odkręcaniu (loctite - czy jakoś tak się to pisze, są też różni producenci. Ja stosuję technicola dla swoich innych potrzeb.) i zaklepuje dodatkowo w takim rowku.

Przestrzegali przed zmianami zakresu z A/B. Można TYLKO na postoju (tak jak rewers), właśnie przez to że te koła kręcą się w przeciwną stronę. Mówili, że jest to słaby punkt tych skrzyń i łatwo jest je w ten sposób rozwalić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3070 Brak zakresu B Dzisiaj, 07:40
  •  

#22 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, robienie zdjęć i kręcenie filmów.

Napisany 04 listopad 2014 - 16:03

MF 3070 Brak zakresu B

Koledzy ponownie proszę o waszą pomoc, naprawiłem zakres B i pięknie chodzi teraz ale pojawił się problem z zakresem A, przy próbie jazdy w przód lub tyłu ciągnik nie rusza tylko słychać zgrzyt, proszę o waszą pomoc

#23 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 22:26

MF 3070 Brak zakresu B

potrzebna regulacja zakresu A śrubą ograniczajaca ruch siłownika a tej pozycji,

#24 Share MrRadny69

MrRadny69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 21:18

MF 3070 Brak zakresu B

Witam, mój problem polega na tym że po włączeniu wstecznego biegu ciagnik nie jedzie tylko słychać zgrzytanie. Rusze do przodu 1 metr włacze wsteczny i jest ok. problem powtarza się od pewnego czasu i najczęściej występuje na zakresie A. Czy w tym wypadku również pomoże regulacja tego siłownika. 

O ile dobrze pamiętam to kolega Rafik pisał kiedyś o tym na forum lecz nikt nie kontynuował tego wątku. Bardzo proszę o pomoc w tym temacie. Problem wystepuje w MF 3070.

#25 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 22:25

MF 3070 Brak zakresu B

Siłownik przestawia przesuwkę (widełki) zakresu A/B, od rewersu jest inna przesuwka nie mająca kontaktu z A/B.

#26 Share MrRadny69

MrRadny69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 07:33

MF 3070 Brak zakresu B skoro regulacja silownika nie pomoze to co robic?? czy po zdjeciu dekla od wybierakow zobacze widelki od rewersu??

#27 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 09:59

MF 3070 Brak zakresu B

Nie, może bardzo słabo ale zobaczysz "napęd" widełek i będziesz mógł poruszać ośką widełek i będzie widać czy jest luz, dodatkowo na ośce jest przykręcane jarzmo(ucho) w które wchodzi wybierak i może tam jest luz a to będziesz mógł dokręcić.

#28 Share MrRadny69

MrRadny69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 13:53

MF 3070 Brak zakresu B w takim razie nie pozostaje nic innego jak zdjac dekiel i zajrzec do srodka. ciekaw jestem czy ktos mial takie objawy jak ja?? procz tego problemu ze zgrzytem nie mam jeszcze recznego. dzwignia ktora wystaje z tylnego mostu jest w pozycji - zaciagniety. nie probowalem jej cofac ale zeby to zrobic nalezy chyba zdjac dekiel z lewej strony mostu.

#29 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 17 listopad 2014 - 20:13

MF 3070 Brak zakresu B

Raczej w pozycji zaciągniętej być nie może bo tam jest dość mocna sprężyna która automatycznie cofa tę dźwignię ku tyłowi ciągnika by zluzować hamulec, chyba że tam masz coś popsute to może i tak jest

#30 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 20:37

MF 3070 Brak zakresu B

u kumpla było cos podobnego . koszt czesci ok 3000

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:08

MF 3070 Brak zakresu B

W sprawie ręcznego to w środku jest regulacja i może tam jest rozkręcony a sprężyna może pękła albo się wychaczyła, jak zdejmiesz pokrywę to będzie dobry ogląd sytuacji.

#32 Share MrRadny69

MrRadny69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 22:27

MF 3070 Brak zakresu B moze kumpel od razu zmienial tarczki od hamulca. czy musze na cos zwrocic uwage jak bede sciagal ten dekiel. o ile dobrze kojarze to w ten dekiel wchodzi jakas rura z oringiem na koncu.

#33 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 23:02

MF 3070 Brak zakresu B

Ostrożność trzeba zachować ale nic nie powinno się stać, po to jest pokrywa aby ją zdejmować, spuść olej. Tarczka stoi po ok. tyle, przychodzą dwie i w środek przekładka tylko do wymiany trzeba rozjechać; http://allegro.pl/ta...4755788570.html

#34 Share MrRadny69

MrRadny69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 17:51

MF 3070 Brak zakresu B Jeszcze nie ściągnąłem dekla bo miałem trochę jazdy ale zauważyłem następującą zależność. Jeżeli jeżdżę na zakresie b i zmieniam kierunek jazdy przód tył nie dzieje się nic złego. Natomiast problem pojawia się jak przechodzę między zakresami i chce zmienić kierunek. Dzisiaj zacząłem jazdę na zakresie a przeszedłem na b i nie chciał jechać ani do przodu ani do tylu. Przebilem na a ruszyłem metr przebilem z powrotem na b i juz jeździł normalnie.

#35 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 17:55

MF 3070 Brak zakresu B

Panowie Jak wyciągnąć koło zębate zakresu A bo przeszkadza mi widełka,  trzeba ją demontować ? jak się ją demontuje w jaki sposób wyciągnąć wałek   na którym ona jest osadzona ?

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#36 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 19:06

MF 3070 Brak zakresu B

Tak musisz wyjąć widełki żeby wyjąć koło zakresu A bo inaczej ono nie wyjdzie a żeby wyjąć widełki musisz wyciągnąć wałek na którym są one wsunięte, wiem bo sam to dopiero przerabiałem.

#37 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 09:05

MF 3070 Brak zakresu B

panowie, mam mały problem z moim mf 3070, otóż ładowałem nim nawóz, i podczas cofania usłyszałem jakiś delikatny zgrzyt, zapaliła sie kontrolka od oleju skrzyni i ciagnik stanął. nie działa nic: wom, tuz, tur, wspomagania, biegi nie działają, (biegi można wbijać bez wciskania sprzęgła, nie ma żadnego zgrzytu) co to może być  ? sprzęgło ? czy coś w skrzyni ?

#38 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 11:43

MF 3070 Brak zakresu B

Biegi bez sprzęgła i  zgrzytu wchodzą jak tylko rewers masz rozłączony. hmmm na moje oko to cała skrzynia musiała Ci stanąć zaraz za sprzęgłem ale czy to możliwe hmmm (sprzęgło sie rozpadło). Ani jazdy ani pompy nie ma

#39 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, robienie zdjęć i kręcenie filmów.

Napisany 19 kwiecień 2015 - 11:50

MF 3070 Brak zakresu B po spadku ciśnienia oleju z skrzyni nic nie będzie chodzić
musiało się coś na początku skrzyni uszkodzić, może jakiś frez oberwało. w ciągniku który pracuje z ładowaczem to nie jest nic dziwnego zwłaszcza że jest to mf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 19 kwiecień 2015 - 13:31

MF 3070 Brak zakresu B

Nic się wcześniej nie tłukło w okolicy sprzęgła? Wygląda że tłumik drgań oberwało, skrzynia, pompy stoją.