luker704

Spalona prasa John Deere 854

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Szczerze mówiąc wątpię czy uda Ci się coś odzyskać :( popieram kolegę @hubertus-a zwalą winę na złą eksploatację, zaniedbanie itd wytkną Ci wynię i skończy się na tym że dołożysz na dojazdy i prawników. Znam taki przypadek z ciągnikiem. Smutna prawda zawsze zwalą wine na nas  zasiast przyznać się do błędu. Bo co innego było by gdyby to była jedna dwie prasy w produkcji modelu a nie jak widzimy po ogłoszeniach może co 3 sprzedany egzemplaż to juz chyba znaczy że cos jest z nimi nie tak.

 
 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z tym ciągnikiem o którym wcześniej wspomniałem było w gazetach i nic to nie dało nawet w najmniejszym stopniu stwierdzono facetowi nie prawidłowe użytkowanie i naprawy na kwotę 80tys i robota wykonywał na własna rękę. Smutna rzeczywistość :( zero wsparcia od strony producenta i też JD.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Jestes ich przyjacielem jak masz kupic maszyne, potem najlepiej jak bys sie odczepil od nich. Nie odbieraja telefonu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

John Deere to gówniana firma. Miałem kiedyś problem ze sprzętem innej firmy po gwarancji. Kazali wymontować podzespół i wysłać za tydzień kurier  przywiózł sprawny. Zapłaciłem za transport i części naprawa i drobne części bezpłatnie.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jestes ich przyjacielem jak masz kupic maszyne, potem najlepiej jak bys sie odczepil od nich. Nie odbieraja telefonu itp.

 

Popieram jak kupujesz to wszystko jest cacy zachwalają nawet kawę postawią  abyś tylko kupił jak już kupisz albo podpiszesz papier że jest Twoje to dalej martw się człowieku sam jak kupujesz to jesteś złoty klient a jak się coś sypnie to wtedy dla nich jesteś już petent i to taki co to im przeszkadza bo co ty człowieku od nich chcesz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Te prasy jd wogóle są jakieś łatwopalne a szczególnie 580 sporo ich widziałem spalonych. A tak poza tematem to ktoś mi powie jak założyć nowy temat? Jestem tu nowy więc rozumiecie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W usa może by coś z tego wyszło. Sąd mógł by uznać zbiorowość samozapłonów tych pras. I Przysądzić odszkodowanie nie tylko za prasę ale jeszcze za straty moralne. W Europie zwłaszcza w Polsce taki numer nie przejdzie. To tak jak z amber gold. Wszyscy razem nie mogą skarżyć tej firmy. Każdy musi z osobna. A skala zapłonów pras jd nie jest w Polsce tak wielka jak afera amber gold.  Będzie, że skoro iluś tam osobom się zapaliły to ileś tam osób nie dbało o sprzęt należycie. Jedynie zależy to od jd jak ustosunkuje się do tych awarii dbając o swój wizerunek. A prawdopodobnie jak widać się nie ustosunkuje. Możesz jedynie zgłosić się do prasy rolniczej. Tobie nic już to nie da ale przynajmniej inni będą mogli się zastanowić przy wyborze prasy.

Tak w ogóle takie prasy jak jd, mf czy fendt to czysty marketing. Mają na celu złapać klienta, który jakiś sprzęt już kupił i chce prasę jak to mówią pod kolor. Produkcja tych pras jest często zlecana dla innych firm. I nie ma nic wspólnego z daną marką. Poza nazwą i kolorem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

A dlaczego wg. was pasówki są narażone bardziej na zapłon? 

Jak na moje oko to stała komora jest bardziej narażona na zapłon w słomie, ponieważ może wystąpić zatrzymanie/spowolnienie balota w komorze, a i łożysk na moje oko więcej w stałej komorze, więc ma się co zatrzeć.

Wg. mnie przyczyną może być złe serwisowanie, bo pasówka ze względu na swoją budowę lubi po prostu czystość i dobry smar.

Znam takich co mają łańcuchówki co widzą samar raz w sezonie i nic im nie jest. W moim McHale to nie przejdzie.

 


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bo ty w mchale masz smarne łożyska a w jd nie, i pewnie jakość tych łożysk też wiele pozostawia do życzenia, jakie łożyska są w jd? bo mchale ma skf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mchale ma łożyska skf? No to fakt o czym tu rozmawiać, aż się wierzyć nie chce.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Fakt, większość łożysk jest smarnych, jednak nie wszystkie. Jednak wiem, że moja pasówka nie lubi syfu ani wilgoci. Nie zaszkodzi raz na 500 bel zluzować pasy, posprawdzać działanie łożysk na walcach i usunąć nadmiar kurzu i brudu. Ja jestem tego zdania - jak się dba tak się ma. ;)  Chyba, że coś opuści fabrykę z wadą.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Mchale ma łożyska skf? No to fakt o czym tu rozmawiać, aż się wierzyć nie chce.

 

tak łożyska skf,

w co nie chce się wierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

u mnie w okolicy tez w tym sezonie się spaliła tylko że 864 premium

najgorsze to że spalił się jeszcze przy okazji 6930 premium :(

zestaw miał może 3-4 lata max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Jezu ja mam właśnie taką prasę i aż zaraz zadzwonię do ubezpieczyciela czy jest ubezpieczona od ognia. 

 

A co do zapalenia się to chyba nie problem, np jak jedziemy i robimy 150 kul dziennie to potem jak przyjedzie to wyglda jak by była nigdy nie czyszczona więc co to za problem aby się spaliła, nie będe co 20 kul  jej czyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj