p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

5714mf255    32

skąd te ceny się u was biorą? ja jestem z Lubelszczyzny pogranicze podkarpackiego miesiąc temu wziąłem 15 ha w dzierżawę i pace podatek dopłaty dla wlasciciela co do kupna to urzędowania cena ANR na lubelskie jest 20 tys zł a od rolnika ja kupiłem za 15 przy swoim a drugi żąda 380 tys za 4 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak to skąd takie ceny: z braku ziemi i  dużo rolników jest którzy kupili sprzęt chcą  robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Jak to skąd takie ceny: z braku ziemi i  dużo rolników jest którzy kupili sprzęt chcą  robić.

 

raczej z tego drugiego, nabrali maszyn na kredyty i teraz muszą robić z siebie niewolników płacąc takie ceny bo z czegoś trzeba spłacać a jak będzie miał parę złotych zysku z hektara to się cieszy. przecież to nie o to chodzi by mieć jak najwięcej pracy i ziemi tylko o to by mieć jak największy zysk małym nakładem pracy. co z tego że ktoś będzie miał tonę lub 1,5 tony więcej z hektara jak nakład będzie dużo większy niż u tego co ma mniej. na koniec okaże się że ten co miał mniej ma większy zysk i mniej pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

raczej z tego drugiego, nabrali maszyn na kredyty i teraz muszą robić z siebie niewolników płacąc takie ceny bo z czegoś trzeba spłacać a jak będzie miał parę złotych zysku z hektara to się cieszy. przecież to nie o to chodzi by mieć jak najwięcej pracy i ziemi tylko o to by mieć jak największy zysk małym nakładem pracy. co z tego że ktoś będzie miał tonę lub 1,5 tony więcej z hektara jak nakład będzie dużo większy niż u tego co ma mniej. na koniec okaże się że ten co miał mniej ma większy zysk i mniej pracy. 

 

polać mu bo dobrze gada :) nie sztuką jest dużo robić a troche zarobić a trochę robić a dużo zarobić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

1500zł i chcesz wygrać 30ha? Zapomnij, no ale w sumie nie podałeś gdzie ta ziemia więc sobie możemy gdybać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

15.09 był przetarg na działki gminne które uprawiałem ziemia słaba 5- 6 klasa trochę 4b. Pierwsza działka 4,1ha 11ton pszenicy druga 2,04 ha 6,6 tony pszenicy. trzecia 7,7ha 31ton pszenicy. umowa na 3 lata nie miałem szans tak bili chętnych kilkunastu. wszystko wzioł jeden i to nie gospodarz bo swoją ziemie sprzedał a żyje z tego że ma długoletnie umowy z anr i poddzierżawia ziemię komu innemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

1500zł jak na moje okolice to jest i tak dużo, przeważnie nie płacą powyżej 800zł. Oczywiście na podobnych warunkach. Zobaczymy co będzie, nie zamierzam dokładać do takiego interesu.

Edytowano przez Jano7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

rozumiem że jak idzie ziemia na sprzedaż to na przetargu może ponieść , bo ziemia przeważnie raz się sprzedaje i następne kilkanaście kilkadziesiąt lat jest w jednych rękach, ale jakieś przetargi na rok może trzy lata i czynsz po 3 tony pszenicy za ha , za ziemię 4b, 5 ,6 co najmniej dziwne i nierozsądne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

trzecia 7,7ha 31ton pszenicy. umowa na 3 lata nie miałem szans tak bili chętnych kilkunastu.

O kur...

Zobaczycie jeszcze trochę i we własnej d*pie zamknie się to rolnictwo... Wystarczy że kilka lat z rzędu Matif przykreci śrubę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nw ych malych to przymkna ale tak szczerze z punktu widzenia swojego to nawet 40 tys za ha ziemi dac nawet tej pszenicznej i tak jak w tym roku rzepak keipsko powschodzil kukurydza licha to w zyciu sie nie splaci trzeba inne ha dokladac na ta ziemie zeby kredyt splacic niewarto jest hyba ze ktos ma 100 ha ziemi swojej to moze i za swoje kupowac ale majac 20 -30 ha swoejej to sie nie kalkuluje tylko kilka ha mozna kupci ale wiecej nie idzie moze by i  kupil ale po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

raczej z tego drugiego, nabrali maszyn na kredyty i teraz muszą robić z siebie niewolników płacąc takie ceny bo z czegoś trzeba spłacać a jak będzie miał parę złotych zysku z hektara to się cieszy. przecież to nie o to chodzi by mieć jak najwięcej pracy i ziemi tylko o to by mieć jak największy zysk małym nakładem pracy. co z tego że ktoś będzie miał tonę lub 1,5 tony więcej z hektara jak nakład będzie dużo większy niż u tego co ma mniej. na koniec okaże się że ten co miał mniej ma większy zysk i mniej pracy. 

 

Po części masz tylko rację.

Są tacy rolnicy, ale też znam takich co mają  nowy sprzęt i nawet ZERO KREDYTU  i tak płacą. Chcą po prosto robić na ziemi której nie ma  gdzie kupić, mają po 100 parę ha  i tak płacą.

Po co otto jest pytanie:

lubią robić za marne pieniądze, a może potem kupią.

Jak ma sie więcej to więcej zostaje, oczywiście roboty, kasy mniej,

to po prostu GŁÓD ZIEMI, a ARR ma tych rolników daleko w D,,  i tylko z dużymi się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

lubią robić , no większość rolników na pewno tak, może jakieś małe kryzysy są w czasie sezonu np po 7 dniach na kombajnie od 8 do 24 godziny. 

ale często jest tak że rywalizuje się z sąsiadem , jest ciężko dojść do porozumienia i winduje się te czynsze , jak jest 4 działki i jest czterech na przetargu to siłą rzeczy można dojść do porozumienia ale przeważnie bierze jeden a czynsz 4 razy przebity w górę.

ANR powinna stabilizować rynek ziemi a nie doprowadzać do rozchwiania i manipulacji

co do ANR to nikt bardziej niesprawiedliwie w korupcyjny , nabijający kasę (nie zawsze) sposób nie mógl podzielić własności narodu jak agencja rządowa

jakby to podsumować mówisz agencja myślisz burdel

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

polać mu bo dobrze gada :) nie sztuką jest dużo robić a troche zarobić a trochę robić a dużo zarobić;)

Taaa pokaż mi takiego mistrza co utrzyma siebie, że nie wspomnę o rodzinie jak ma np. te 10 ha, które to jeszcze kilka lat temu wystarczały. Ale nie dziś! Opłacalność w rolnictwie drastycznie spadła i albo się rozwijać, albo zwijać.

 

Teks "... trochę robić, a dużo zarobic", to możesz snuć w marzeniach. A już napewno nie ziści się w branży rolniczej.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

panowie wielkie fortuny rolnicze powstały na dzierżawach 3 tony ale za 30 ha a nie jeden i nikt sie nie dorobi jak da 2 tony za 5 czy 6 klasę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Kujawy ceny dzierżaw sa takie że szok. Dopłaty bierze właściciel ziemi + dzierżawca ostatnio dopłaca 2100zł/ha 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

U nas jak ktoś bierze dzierżawę to bierze i dopłaty.

Właściciel może dostać tylko na podatek gruntowy,w innym wypadku zarasta brzozami,klasa IV V.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Was tam na kujawach to całkiem już pojebało ;)

 

Może i jesteś VIP ale bez takich... Mi się też te ceny nie podobają ale co zrobić...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

u mnie gm. września 3000-3500zł/ha (dopłaty najemca, podatek dzierżawca) to norma, jeszcze się proszą żeby im dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Co zrobić  ? nie brać. oddać swoje i pier^olić iśc na 8h do roboty. Jak bym miał tak płacić to bym nawet się nie porywał i nie zrobił z 5 ha obecnie 40tu :) Fakt, inny region inne myślenie ale takie coś to ślepy zaułek - ani tacy ziemi nie sprzedadzą - jak już to nie tanio, jak ktoś ma 10 ha i chce się rozwijać to nie ma szans, nie te czasy, nie takie pieniądze za dzierżawe. Mimo nie rewelacyjnych gleb się cieszę że mieszkam tu gdzie mieszkam bo chorych czynszów nie ma i coś na ziemi idzie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

3 klasa, zboża, rzepak, kuku

 

jak ktoś ma 10 ha i chce się rozwijać to nie ma szans

zapomnij, 100tys za ha trzeba dać (chyba, że 4, 5 klasa to za 70tys. można kupić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nic tylko kupowac po 100 tys za ha, 

100 lat poobrabiasz i wyjdziesz na zero  :D

no dobra 50 lat przy dobrych wiatrach  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj