p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZYLA    706

Ja płacę 300 zł za hektar dzierżawy. Właściciel płaci podatek, ale i bierze dopłaty :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

5000pln/ha kl.2,3 przez miedzę z dostępem do studni(deszczowni), a to co było na przetargu to 7km ode mnie kl4,5 przy lesie, dziki gratis. Nie dzięki postoję. Poza tym nikomu nie każę nikomu tyle płacić.Moje pieniądze moja sprawa. Jeżeli liczycie opłacalność dzierżawy na podstawie pszenicy czy rzepaku, wiadomo 5000 to kosmos. Ale np.cebula czy brokuł co innego. Normą u nas jest 2000pln "pod pszenicę".


Wszystko w temacie.Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie dzierżawa kosztuje mnie 300-500zl/ha dopłaty moje ale place też podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

już słyszałem , że rzepak to chwast od jednego rolnika, a za jakiś czas sprzedawał ziemniaki po 5gr za kilogram, a cebuli jakieś 20 ha zaorał. znam kilku warzywniaków , owszem maja dobre lata , ale i takie że można tylko płakać i żaden ,ale to żaden z nich nie zrobił by głupstwa i nie dał 5 tyś za dzierżawę jednego hektara pola. takiej stawki nie ma nawet w okolicach głubczyc i kietrza gdzie plony pszenicy dobijaja do 14 ton a cebuli do 60t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

14 ton pszenicy z ha to piękny wynik Bajeczki tu piszecie takie mało poważne forum dla bajkopisarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

14 ton pszenicy z ha, 5 tys za dzierżawe, gimnazjum rządzi  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

kombinat rolny Kietrz KWS Magic 138,8 dt z ha

pan D.S pszenica Jenga 137,5 dt z ha

pan  J . B. pszenica linus 136,5 dt z ha

dane w oficjalnym biuletynie ODR potwierdzone i z dużych areałów , wszystko województwo opolskie rok 2014

jak kończyłem szkołę podstawową to nie było jeszcze gimnazjum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a te 5 tys za dzierżawe to gdzie ?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

;)

Nabijanie postów

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

A gdzie to haha

Nabijanie psotów

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Witam ,mam propozycję wzięcia 1,2ha za 1500 ja, dopłaty i podatek właściciel ,blisko, ziemia gnojona klasa na widok średnia, nie  wiem czy wchodzić w to kuj-pom dodam że  hoduję opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

musisz przeliczyc czy ci sie oplaca jesli cos zostaje to bierz bo ktos inny wezmie a i na ile lat dzierzawa ?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc zapytam tutaj, na czym polega przetarg ofertowy i jakie są w nim zasady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Poczytaj regulamin tam wszystko będzie. Ogólnie chodzi o to, że składasz ofertę w kopercie i po otwarciu typują najlepszą.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

dostałem ofertę na najem ziemi, koleś daje mi 3tys i chce wziąć na rok 7ha 3klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

chwalisz się czy żalisz? 3000zł za całość?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

widzę, że żal ci ..... ściska, a dla mnie to nic

 

3000zł za całość?

z głową wszystko w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Tylko bez takich, nie napisałeś czy cena za ha czy całość to pytam, proste? proste!


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakby mi płacili 3 tyś dzierżawy za ha to oddawałbym bez zastanowienia po co to robić w ogóle, jakby ktoś miał 30 ha to daję rocznie 90 tyś + 30 tyś dopłat, razem 120 tyś na rok czyli 10 tyś na miesiąc za siedzenie i nic nie robienie, i po co się męczyć jak tu dają takie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Jak 3 tys za ha to na pewno już dopłaty dla dzierżawcy.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj