p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

To  bardzo  korzystna dzierżawa   u nas  takich to  ze świecą  szukać. Bo stawki  są średnio 1500 - 2000zł/ha i więcej  też  się zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 30.11.2017 o 21:08, WschodPolskiPany napisał:

Słaba ziemia przy chodowli  bydła ziemia droższa  pieniędzy, ja place najwięcej 400, + podatek  od ale jak będzie trzeba to i 1000 dam, jak maciek słabe plony to wszystko kłopot, na ziemi można zarobić tylko trzeba  dać poza tym prawo pierwokupu ważna sprawa trzeba wlisc  i nie puścić,, 

:P Jakie prawo pierwokupu?

 

Dnia 1.12.2017 o 18:15, miwigos napisał:

Większość by chciała użytkować taki sprzęt jaki mam i areał który posiadam na własność ,dzierżawy mnie interesują tylko kupno kolego

Rozsądne podejście

 

Dnia 29.12.2017 o 23:25, RafaKdziela napisał:

Przez płot miałem do wzięcia 17 ha  w zeszłym roku powiat Tucholski kuj -pom .Teraz rośnie na tym polu rzepak .

Jak przez płot to trzeba było brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużo doniczek byś musiał mieć , żeby z 5zł dostać .:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

Ja to chyba część oddam w dzierżawę bo mam propozycją dopłaty moje plus 1 tys i będzie mniej harówki

Wcale  nie takie wysoka  ta dzierżawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

Jak przez płot to trzeba było brać

Tak ,a na co mi tyle gleby już mam swoich 40 ha i roboty ful ,bo zwierzaków jest pełno .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No  co za problem a płotem obrobić 17 ha większość z tego forum to by się dało na plasterki pokroić dla takiej okazji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

W mojej okolicy 2-2,5 tysia /ha płaca bez problemu. Niektorzy widza co sie dzieje, przeliczaja i wola całą ziemie wydzierzawic, bo konkretny pieniadz bez zadnej roboty, a jeleni ktorzy tyle płaca nie brakuje. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8
24 minuty temu, Fifarifa napisał:

W mojej okolicy 2-2,5 tysia /ha płaca bez problemu. Niektorzy widza co sie dzieje, przeliczaja i wola całą ziemie wydzierzawic, bo konkretny pieniadz bez zadnej roboty, a jeleni ktorzy tyle płaca nie brakuje. 

to zależy kto co uprawia.... i jaka to ziemia.

te 2,5 tyś to za 3kl spokojnie mogę zapłacić. za 2 i 1 do 3 tysi.....

w brew pozorom przy 10ha. 2500 a 3000 dzierżawy to już nie jest tragiczny koszt. oczywiście uprawiając z głową.

w tym roku miałem w dzierżawie 3,5ha. zapłaciłem 7000 plus dopłaty. uprawiłem 3ha pora i 0,5 ha kalafiora. (plus po kalafiorze por na poplon) por oddał mi  34tony (średnio - szału nie było ale narzekać też nie można było) cena 0.88gr/kg plus za poletko z kalafiora i pora na poplon wziąłem ok 27 tyś. jak policzyć to wszystko to dzierżawa nie wyszła tak źle! niestety jak to sąsiad zobaczył... to mi dzierżawę zabrał:) ale ja nie narzekam.... swoje zarobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    125
Znajomy kupuje tylko ziemię i oddaje w dzierżawę na całej Polsce ma już koło 4 tys ha i mówi że lepsze to jak bank
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Zasiej pszenicę na tych 3,5ha pszenicę zapłać tą dzierżawę i napisz ile zostało niestety większość ma normalne uprawy nie warzywa

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

dlatego napisałem.... zależy kto i co uprawia.... za pszenicę 1700 zł to jest max (dopłaty dzierżawcy)

30 minut temu, massei8 napisał:

Znajomy kupuje tylko ziemię i oddaje w dzierżawę na całej Polsce ma już koło 4 tys ha i mówi że lepsze to jak bank

nie byłbym taki pewien.... ale oki:)

a kiedy ostatnią kupił? bo od maja nowe prawo stanowi że po kupnie ziemii 10 lat musisz się z nią bujać (uprawiać) nie możesz sprzedać, oddać w dzierżawę, nawet zapisać synowi (chyba że sąd zezwoli) wiem bo brutalnie się o tym przekonałem w momencie przejmowania gospodarstwa od rodziców.

19 minut temu, massei8 napisał:

za 1-2 kl też bym spokojnie 3 tyś położył a uprawiam zboża rzepak i qq

a ja nie.... jedynie pod warzywa. inaczej to by było.... (jak to pisali przedmócy) frajerstwo i dorabianie właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    125

podam przykład qq z tego roku dzierżawa 2tys klasa 3-4 nakłady 5 tys - dopłata plon na sucho 11,3 t to sb odp sam czy się opłaca

 

teraz nie kupuję bo go przymknęli

 

ostatnio to z 2 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
11 minut temu, massei8 napisał:

podam przykład qq z tego roku dzierżawa 2tys klasa 3-4 nakłady 5 tys - dopłata plon na sucho 11,3 t to sb odp sam czy się opłaca

Napisz dokładny rozrachunek, bo albo źle to rozszyfrowałem co napisałeś albo nie masz z tego zysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    125

dokładnego teraz ci nie napisze no nakład mnie wyniusl 5tys i dopłaty to niech będzie 4,2tys 11,3t * 600=6,78-4,2=2,58tys zysku

 

tak by troszkę wienkszy nakład był ale udało mi się wysuszyć za 5 zł za t%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No chciałbym zobaczyć ten rozrachunek zwalasz zakupu nawożenie nasion opryski i wszystkie zabiegi agrotechniczne wykonane na dany rok. Do tego ten wynik 11,3/ha suchego ziarna w tak niekorzystnym roku trochę śmiem wątpić- nie sieje kuku na ziarno nie jestem zbytnio w temacie wiec mogę się mylić ale znajomy miał 11t ale mokrego 32%

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

No  co za problem a płotem obrobić 17 ha większość z tego forum to by się dało na plasterki pokroić dla takiej okazji ;)

Bardzo blisko była do wydzierżawienia gleba 2,3a klasa ciężka glina  za dopłaty plus tysiak hektar .

Widzę ,że jest obsiane ,bo też nikt nie chciał objąć gospodarki .Powierzchnia 27ha .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
    • Przez sindram
      Szanowni rolnicy,
      Niedawno odziedziczyłem po rodzinie, gdzieś 2,5-3 hektara ziemi ornej, klasa ziemi to miedzy II, IIIa i IIIb( dokładnie nie wiem, sprawy pod względem prawnym jeszcze nie są zaczęte), jako ze mam pieniądze nie jestem zainteresowany natychmiast sprzedażą, tym bardziej ze ziemia drożeje, jestem za to zainteresowany puszczeniem ziemi w dzierżawę, ile rocznie mogę za nią dostać ?  
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj