p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

MatiKSSG    0

Witam serdecznie.
Jestem tu nowy i chciałem uregulować sprawę z dzierżawa ziemi. Na chwilę obecną użytkownicy obrabiają ziemię rolną za darmo( płacą tylko podatek)
Czy moglibyście mi powiedzieć ile mogę żądać za hektar?
Pole ma 7 hektarów klasa 4a-4b położone w województwie lubuskim, powiat gorzowski.
Pozdrawiam.
Mateusz

Edytowano przez MatiKSSG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

ok 1000zł od ha dla cb dla nich doplaty i podatek i tak by bylo wg mnie uczciwie ja w tych pieniadach staram sie brac dzierzawy bo powyzej sie nie oplaca 

 

wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Oplaca sie brac lake w dzierzawe za 1500zł za rok za 10ha? Doplate bierze wydzierzawiajacy, podatek tez po jego stronie. Łaka duzo chwastow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Bralbym w ciemno ta lake :)
Za czwórkę a i b i o ile to jest w jednym kawalku to dzierzawa za doplaty wedlug mnie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiKSSG    0

ok 1000zł od ha dla cb dla nich doplaty i podatek i tak by bylo wg mnie uczciwie ja w tych pieniadach staram sie brac dzierzawy bo powyzej sie nie oplaca

 

wlkp

Rozmawiałem z kilkoma osobami w okolicy. Dostają po 700 zł + połowę dopłat + podatek po stronie dzierżawcy .

 

A takie pole za ile można sprzedać?

Chcielibyśmy się tego pozbyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Prawda jest taka że każdy chciałby znaleźć głupka który pole będzie obrabiał a dopłaty będzie brał właściciel działki przynajmniej jest tak u mnie na mazowszu +- 40 km od Warszawy. Są chętni żeby uprawiać owszem ale chcą od właściciela jedynie na ''nawóz''. Nikt nie chce dać i właściciel woli żeby ziemia leżała i nikt żeby nie dostał.Leżą całe hektary już krzaki zaczynają rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Uważaj, bo jak się rolnicy ode mnie z okolicy dowiedzą, to pojadą, dadzą ponad 3 tys. i ruszą sześćdziesiątki na te hektary krzaków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiKSSG    0

Rozmawiałem z kilkoma osobami w okolicy. Dostają po 700 zł + połowę dopłat + podatek po stronie dzierżawcy .

 

A takie pole za ile można sprzedać?

Chcielibyśmy się tego pozbyć .

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć ile jest taka ziemia warta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Cena zależy od regionu kraju,u nas byś dostał około 50 tyś za hektar,w lubuskim podejrzewam że 30tyś to będzie max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiKSSG    0

Cena zależy od regionu kraju,u nas byś dostał około 50 tyś za hektar,w lubuskim podejrzewam że 30tyś to będzie max

Gadałem w okolicy jedni mówią że od 17tys(zapewne piachy), a średnia wynosi 23-25tys od prywaciarza a od agencji powyżej 25tys trzeba wyłożyć .

Mi osobiście proponują 20tys.obecny dzierzawca. Czyli że trochę mało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A ile chciałeś za ten piach?? Jeszcze jak jest melioracja to ok bo jak nie to tego bym nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiKSSG    0

A ile chciałeś za ten piach?? Jeszcze jak jest melioracja to ok bo jak nie to tego bym nie dał.

No słuchaj cenę winduje popyt jak dają tyle ludzie w okolicy to czemu mam być stratny . Skoro twierdzą że to i tak mało . Pytałem się to dużo osób z ręki by mi dało te 20 tys. Czyli to nie jest dużo na rynek lokalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Kilka stron wcześniej pisałem o prawie 13 tonach za 18 ha. Wygrałem ten przetarg, uratował mnie brak młodych ludzi w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Wczoraj gadałem z wujem zrezygnował z dzierżawy 12 ha. Ziemia kawałek 4 reszta 5-6 klasa. Koleś zażyczył sobie w nowej umówie 1100/ha plus dopłaty a wuja mówi ze w tym roku miał z około 4 ha po 4 tony pszenzyta wiec nie widzi w tym interesu. Obrabiał 10 lat, ziemia dostawała obornik, wapno ale z piachu cudów nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na 6 klasie uprawiać pszenicę to wyczyn :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

pszenżyto a nie pszenice

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapcio    0

Witam!

Ja ostatnio wydzierżawiłem grunty, przeważnie 2 i 3 klasa, kawałki od 0,12ha  największy 7ha, cena 2200 za ha, dopłaty dzierżawca, podatek ja. Okolice Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

po 2 tys za ha to nawet dobrej ziemii sie nie opłaca uprawiac tylko w dzierżawe oddac i czynsz brac, a co mowa o 5-6 klasie

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj