p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Gość   
Gość

E tam , nawet nikomu do głowy nie przyjdzie , że tyle za ha łąki . Normalka że za całość :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

19ha łąk torfowych. UR= ok. 13ha czynsz dzirzawny 5ton pszenicy/rok. Umowa 10 lat. Podatek i doplata Moja.

dobra oferta,z pilskiego arimr??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

tak.  

czekam jeszcze na wyniki kolejnego na ok 8ha 

klasa ziemi do III i IVa/b , wydawało mi sie oczywiste, torf to raczej "niska klasa" nie bedzie :P

uprzedzając pytania ok. 13chetnych na działke- to i tak mało , na orne klasy jak w/w tylko gliny startowało po 40osoób sasiednie gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Żeby wygrać przetarg zabrakło 7 pkt,zwycięzca 119,4 na 120 możliwych w dodatku od 10 lat działający w systemie nakładczym,poległem na ilości  szt dużych na hektar ,mój przelicznik 1,04 zwycięzca 5,03 tak wygląda promowanie rodzinnych gospodarstw :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ja w tym tygodniu dałem w dzierżawę 54ha. Lubelskie /podkarpackie. Za daleko mi sprzęt targać więc zbiorę co tam mam zasiane i niech sobie gospodaruje. Dałem na umowę na 5 lat do września 2022 płatne 2100 zł hektar/rok. Płatne oczywiście z góry za rok we wrześniu ;).

 

Akurat za te 5 lat to za tą kasę kupię duże mieszkanie w Warszawie na wynajem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Przasnysz, ciechanów, maków mazowiecki - przetargi ograniczone anr z wyłączęń - czynsz od 5 do ponad 6 ton z ha wylicytowali chłopaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Gdzie są podawane informacje o wylicytowanym czynszu? Czy znowu "słyszałem?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

Żeby wygrać przetarg zabrakło 7 pkt,zwycięzca 119,4 na 120 możliwych w dodatku od 10 lat działający w systemie nakładczym,poległem na ilości szt dużych na hektar ,mój przelicznik 1,04 zwycięzca 5,03 tak wygląda promowanie rodzinnych gospodarstw :(

Uwierz mi roznice w moim oddziale wyniszs max 1,5pkt a jeden koles mial 6szt na hektar. Mogl by miec i z 200 bo tatuś obszarnik. Ale to i tak zadna roznics bo maz przy 1,5szt.

 

Chyba cos pomieszales kopego bo max jest tylko od 1,5szt/ha

 

Edit max jest bodajże 130 pkt

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Max jest od 1,5  u nas  max było 120pkt,przy czym zwracano głównie na wielkość produkcji zwierzęcej przypadającej na/ha,wygrali rolnicy mający powierzchnię miedzy 25-32 hektary i wspołczynnik SD/ha powyżej 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

a u nas teraz była ziemia od ANR własnie nie wygrali ci mali tylko ci co maja powyżej 100 ha i podobno jest do odwołania przetarg tak wkręcili z tymi hodowlami ze podali ze mają konie a faktycznie ze nie mają żadnej hodowli i jeszcze tysiące kur wpisali gdzie tu sprawiedliwość.a małe gospodarstwa do 30 ha nie mieli szans a mają hodowle które są rejestrowane w agencji a ci co wygrali to podali te które nie są rejestrowane i wogóle nie posiadają hodowli i podobno była kontrola ale nie sprawiedliwa bo tylko przyjechali podpisać protokół i dalej pojechali i teraz będzie protest było 56 ha podzielone na trzy działki a startowało prawie 50 osób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Mam pytanie do osób startujących w przetargach ofertowych - wydają Wam w ARiMR gotowe zestawienie średnioroczne w DJP? 

Dziś chciałem coś takiego dostać - niedasię. Tylko lista sztuk z wiekiem na konkretny dzień. ANR chce stan średnioroczny w 2016 a jeśli nie da się go określić to stan na 1.01.2017. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Muszą wydać,u nas nie było większych problemów czas oczekiwania 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Średnioroczne za poprzedni rok dostaniesz w Agencji, poczekasz z tydzień. Średnia na dzień dzisiejszy nikt Ci nie policzy, tylko aktualny stan. Zresztą jeżeli nie przejąłeś gospodarstwa w ostatnim czasie to podajesz stan średnioroczny za poprzedni rok tak było w większości wytycznych na przetargi z ANR.

Edytowano przez GR_Stachnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mam pytanie do osób startujących w przetargach ofertowych - wydają Wam w ARiMR gotowe zestawienie średnioroczne w DJP? 

Dziś chciałem coś takiego dostać - niedasię. Tylko lista sztuk z wiekiem na konkretny dzień. ANR chce stan średnioroczny w 2016 a jeśli nie da się go określić to stan na 1.01.2017. 

 

tak jak koledzy w/w wspomnieli  jedziesz do ARiMR składasz wniosek i za 3-4dni masz gotową notke z informacja średnioroczne DJP a ANR sama sobie przelicza na hekatary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Tak jak pisaliście, po tygodniu informacja o DJP do odebrania. 

 

W mojej okolicy za 18 ha III klasy 13 ton - do licytacji...

 To jednak przetarg ofertowy, razem ze mną tylko piątka chętnych. Do 120 pkt brakuje mi około 8 pkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

W moich stronach jest różnie z dzierżawą. Są takie gdzie bierze się dopłaty i płaci podatek(bardzo mało) A niektóre takie że za 1ha brak dopłat 100kg pszenicy 100kg ziemniaków opłata podatku. Ale zdecydowana większość to dzierżawa na zasadzie podatek i dopłata po stronie właściciela. Klasy 3b-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Nie wiem czy pisze w odpowiednim temacie, ale nie chciałem zakładać nowego. Mam propozycje od pewnego gospodarza na żniwa, ma on 8ha owsu, za skoszenie mu połowy pola czyli 4ha oddaje mi ziarno i słome z drugiej połowy. Owies nie jest jakiś super dorodny ale plus takie że brak chwastów, pole równe i bez kamieni. Chyba się opłaca, co o tym myslicie? Dodam tylko że pole oddalone ode mnie o jakieś 4km i okolice płn Mazowsza czyli słoma droga jak diabli (dodatkowy zarobek). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Długopis , kartka , kalkulator ... i odpowiedź gotowa . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj