p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Gość   
Gość

prosta matematyka zwiąże się na 10 lat i będą im płacić 6000 x 1400 8 400 000 bez roboty, bez nerwów że coś nie wyjdzie, wymarznie, zepsuje się czy nie będzie w cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam ma pytanko chcę wystartować w przetargu ograniczonym jestem młodym rolnikiem, mieszkam 5 lat w gminie tylko nie prowadzę gospodarstwa przez 5 lat, wykształcenie średnie inne niż rolnicze ale mam opłacone składki w Krus przez 3 lata jako domownik i rok jako rolnik czy mogę wystartować w przetargu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19549

tak piszesz o zgodę

pisałem już kiedyś o tym w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie przegrałem przetarg na dzierżawę 10lat. :(

500 ton pszenicy za 64 ha III kl, warto byłoby przebijać jeszcze gościa czy dobrze że sobie już odpuściłem? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

500 ton, nie ma błędu. Dokładnie było wywoławcza 505 dt (decyton) a zakończyło się na 5000dt (decyton) = 500 t.

 

Co nie, aż nie można uwierzyć... ale to prawda :blink: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

No to jakies 8 ton oddajesz na podatek i czynsz a reszta co skosisz to Twoje. Nie wierze ze ktos planuje tam uprawiać "tradycyjnie" na bank jakies warzywa czy ziółka. Damian gościa tak wysoko podbijałes czy odpusciles wczesniej?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Jaki region? :blink: ?

Ode mnie koleś za miedzą chciał 1500 zł + dopłata + podatek... Podziękowałem, a na drugi dzień już znalazł się amator...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nawet głosu nie zabierałem gdy zobaczyłem co się wyprawia :D

 

O tym polu i kto uprawiał jest pisane pod tym zdjęciem: [galleryimg=617407]?st=10#commentsStart

 

a wylicytował miejscowy starszy przedsiębiorca/rolnik żadnych warzyw itp. same zboża, a bił się z kolesiem który wcześniej ponoć pomagał w uprawie tego pola tym ludziom opisanym pod fotką z fendtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a się ludzie zdziwią jak to tak szybko sie nie stanie i dopiero po 10lat ewentualnie :) 40tys czynszu pójdzie + podatek 

idioci pikujący ceny gruntów jak i czynszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

grunty państwowe nie powinny być wyprzedawane, a w dzierżawę powinni dostawać to lokalni rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

No ale o co chodzi? Przecież lokalny wziął w dzierżawę. 

 

500 ton pszenicy za 64 hektary. Trochę dużo ale jak w dobrej kulturze , zasobne i ten co brał ma dobre "zaplecze" to jak najbardziej w skali 10 lat da radę na tym dobrze zarobić.

 

No i najważniejsze - jestcoś takiego jak aneksy do umowy ;). Damian , bystryjesteś więc pewnie wiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja jestem chetny na 600 700 ha
jak ktos ma namiary to prosze o info na priv bo nie bede szukal odpowiedxi


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale o co chodzi? Przecież lokalny wziął w dzierżawę. 

 

500 ton pszenicy za 64 hektary. Trochę dużo ale jak w dobrej kulturze , zasobne i ten co brał ma dobre "zaplecze" to jak najbardziej w skali 10 lat da radę na tym dobrze zarobić.

 

No i najważniejsze - jestcoś takiego jak aneksy do umowy ;). Damian , bystryjesteś więc pewnie wiesz o co chodzi.

Da radę zarobić na zbożu? ? na warzywach to i tak ale ciekawe jaka tam ziemia. Płaci prawie 8 ton za dzierżawę, do tego dochodzi podatek, niech zbierze 10-11 ton to zostaje mu 2-3 tony plus dopłata to niech nawet łącznie zarobi koło 3 tyś a koszt uprawy pszenicy jaki znalazłem to 4,8 tyś, wiadomo zawyżone to niech będzie to 3,5 tyś. Czyli dopłaca do tego interesu. a jak będzie susza i nie będzie takiego plonu to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie da rady nawet w super kulturze zarobić, bo żeby zebrać 10-11t pszenicy to nie dość że musi być dobry rok, to jeszcze nakład jest gigantyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko pierwokup usprawiedliwia taki czynsz. Jesteś pewien że realnie zapłaci taki czynsz? Wygrał przetarg. Reszta to jak w Polsce bywa. Ręka rękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ewentualny pierwokup po możliwym zniesieniu zakazu jest niczym pisanie patykiem na wodzie.

 

Kultura tego pola, ogólnikowo pobrane 4 próby, każda z nich z powierzchni około 2 ha w różnych miejscach

1; 2; 3; 4:

4e7f9f8706f90773922418367af6a90c_big.jpg

 

wyniki też niczego sensownego nie wykazują. W skali 10 lat nie widzę możliwości zarobienia czegokolwiek na tym polu z tą ceną dzierżawy.

 

Pozostaje nadzieja, że będzie dane mu prawo pierwokupu, bo pole położone w granicach 4 tysięcznego miasteczka nieopodal (10 km od) budowanej ekspresów do warszawy (70km). Tylko przy tej ekspresówce takich miasteczek po drodze będzie jeszcze kilkanaście.

 

A za cenę jaką przyjdzie mu płacić czyli

5000 zł - dopłaty = 4000 zł/ha

to za tą cenę płaconą przez 5 lat.

5 lat x 4000zł/ha = 20000 zł

można w naszym rejonie za koleją wykupować wioski. Tak u nas 20 000 zł za hektar można kupować po pół wioski. Nie IIIkl. jak to dzierżawione, ale IVa / b kl. Już tak.

 

Więc jeśli za dzierżawę odjąć dopłaty będzie płacił 4000 zł rocznie, razy 64ha, to przez 10 lat za kasę wydaną na dzierżawę 64 ha, kupiłby sobie na własność 120 ha IV kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Przynajmniej u nas dzierzawy na typowo rolne działki od ANR są wystawiane tylko w trybie przetargów ograniczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ale przeciez na wszystkie grunty rolne ANR daje przetargi ograniczone. czy to ofert pisemnych czy to ustne u mnie z reguły jest po ok. 10-15 chetnych na jedną działke działki małe wzgledem powyzej.  2-12ha.

 

jeszcze do tego wstrzymanie dzierżaw poprzez łaczenie arr i anr a miałem kilka działem na oku i realne szanse aby wygrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Przy przetargach ograniczonych pisemnych za wysokość czynszu można uzyskać maxymalnie 10 pkt,gdzie sens windowania czynszu do dziwnych wielkości,jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Pisemne tak, ale są ustne ograniczone-a w niektórych przypadkach nieograniczone odnośnie wysokości czynszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89
Napisano (edytowany)

No ale o co chodzi? Przecież lokalny wziął w dzierżawę. 

 

500 ton pszenicy za 64 hektary. Trochę dużo ale jak w dobrej kulturze , zasobne i ten co brał ma dobre "zaplecze" to jak najbardziej w skali 10 lat da radę na tym dobrze zarobić.

 

No i najważniejsze - jestcoś takiego jak aneksy do umowy ;). Damian , bystryjesteś więc pewnie wiesz o co chodzi.

 

Sądzisz, że po wylicytowaniu kosmicznego czynszu można zwrócić się do ANR z prośbą o aneks do umowy i umorzenie/obniżenie należności?

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Oczywiście. Suchy rok , mokry rok , sroga zima , przymrozki wiosenne , załamanie rynku..... można pisać i pisać.

 

 

A na dodatek prawo pierwokupu 64 ha przy ekspresówce do wawy . Jak jeszcze zmienią granice powiatu warszawskiego - to może być dla gościa interes życia.

 

No i na pewno nie wziął w dzierżawę ktoś kto do tej pory robił na 20 ha ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Ciekawe z tym czynszem. Nigdy nie miałem do czynienia z ANR to nie wiem. Ciekaw jestem czy taki numer będzie przechodził co roku... no chyba, że się ma "plecki polityczne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj