p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Gość   
Gość

Na jaki zysk z uprawy liczycie przy takim czynszu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Odpuściłem to, niewiele by zostało na pszenicy przy takim czynszu. A weź doprowadź to pole do dobrej kultury, albo przyjdzie jakiś grad czy wirus i już w plecy. Pod warzywa pewnie ktoś weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Ja mam 10 ha do wziecia dzierżawy, dopłaty własciciela ( mogę ja składać wniosek umowa notarialna) do tego podatek muszę zapłacić i 500zł za 1ha  czynszu do własciciela i sie tak zastanawiam ziemia od 3a 3b 4a i jak bym nieliczył to mi nie wiele z tego zostanie a jak by coś miało wymarznać czy bedzie susza to już nawet nie myśle, mam zapas mocy i sprzetu i można to by wykorzystać 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w najgorszym przypadku oddaje dopłaty ale nic więcej mnie nie obchodzi, a jakbym miał jeszcze dopłacać i płacić podatek to niech szuka innych jeleni, co za zysk w przedziale 0-500zl/ha beda za***rdalac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wojtal24 nie podbijaj cen. Jeśli to jest norma w twojej okolicy rób jak chcesz, ale jeśli nikt nie chce takiego układu a ty się zgodzisz będzie to strzał w kolano, takie wieści szybko się rozchodzą.

 

Ja tak samo w sporadycznych przypadkach 100% dopłaty podstawowe oddaję ale to od rodziny co i tak jak będą chcieli sprzedać to mi sprzedadzą to dopłaty niech sobie biorą a ja pole trzymam w wysokiej kulturze bez ryzyka.

A tak to 40%, 50% i 80% dopłat podstawowej.

Podstawowej czyli bez ST, RŚ. Liczymy to tak jak by właściciel pola miałby tam np. żyto i jaką dopłatę by wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

u nas dopłaty trzeba całe oddawać żeby mysleć o jakiejś dzierżawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

No to dolnośląskie to kraina mlekiem i miodem płynąca. U nas w podlaskim przesiewało się rzepak i pszenice w tym roku. W tamtym roku ostro w plecy na QQ i już rolnicy obsiedli. Nikt za bardzo nie chce dobierać ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

wojtal24 nie podbijaj cen. Jeśli to jest norma w twojej okolicy rób jak chcesz, ale jeśli nikt nie chce takiego układu a ty się zgodzisz będzie to strzał w kolano, takie wieści szybko się rozchodzą.

 

Ja tak samo w sporadycznych przypadkach 100% dopłaty podstawowe oddaję ale to od rodziny co i tak jak będą chcieli sprzedać to mi sprzedadzą to dopłaty niech sobie biorą a ja pole trzymam w wysokiej kulturze bez ryzyka.

A tak to 40%, 50% i 80% dopłat podstawowej.

Podstawowej czyli bez ST, RŚ. Liczymy to tak jak by właściciel pola miałby tam np. żyto i jaką dopłatę by wziął.

u mnie teraz sam mi gość zaproponował prawie 15  ha za dopłaty podstawowe i podatek po jego stronie, ziemia fajna przeważnie IVa trochę IIIb, jednak od 5 lat w "ekologii"rośnie tam niby sad jabłoniowy i waham się, ojciec głowę suszy żeby sobie darować.I chyba tak zrobię-mocy brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Co sądzicie o dzierżawie z ANR  14 ha klasa 4b jeden kawałek przetarg kto da więcej ,myślę o czynszu 20q pszenicy,sprzęt do obróbki mam kilkuletni,dokupuję rocznie do 100t zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym chętnie dobrał jeszcze 15ha dzierżawy, ale sąsiad też chętnie dobiera i w efekcie ja w ciągu 3 lat rozwinąłem się tylko o 7ha, a on 27ha... A najgorsze, że przez taką rywalizację tylko sztucznie pompujemy ceny dzierżaw

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

20 q  razy dwa lub trzy

 

Właśnie wydaje mi się że Twoje przypuszczenia się sprawdzą,chociaż były przetargi na dzierżawę kościelnej ziemi gdzie brali udział tylko rolnicy wylicytowany czynsz wynosił 18q,jeżeli spoza rolnictwa 33q :ph34r:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

przeciez w przetargach anr cena to nie wszystko!! 

w ofertowych tak , ale w przetargu ustnym tylko cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Uczestniczyłem w przetargu na  dzierzawę z gminy działka 5,70 4b,przecięta zygzakującym rowem ,wylicytowany czynsz roczny 9800zl ,normalne jaja :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

i myslisz ze ową działke bedzie uprawiał przez okreś trwania umowy? powiem Ci tak są takie cwaniaki ze tłuką cene j/w podpisze umowe a zaraz jak tylko moze rezygnuje tj. zrywa itd.itp. dokładniej okres wypowiedzenia trwa zazwyczaj  ok 2msc a wiec analogicznie zapłaci za ten okres i pole ma na 1rok + dopłaty jak i również podatek jak i akcyza  jak załapie sie w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niedalekim sasiadom w tym roku babka dzwignęła czynsz z dzierżawy do 3t/ha normalnie u mnie na wsi to rekord baba walnęła, ale sąsiady pierdzielą za taką cene nie będą robić i ziemia poszła w sprzedaż, ktoś z sąsiedniej wioski dał 270tys za 7.5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak zerwie umowę to nie może obrabiać tego pola, gdzie tu sens i logika w twojej wypowiedzi, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

jak zerwie umowę to nie może obrabiać tego pola, gdzie tu sens i logika w twojej wypowiedzi, 

Być może gmina daje takim delikwentom możliwość zbioru tego co zasiali, może ma kogoś w gminie że tak kombinują, jest jeszcze możliwość odroczenia podatku i czynszy w pewnej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

No to dolnośląskie to kraina mlekiem i miodem płynąca. U nas w podlaskim przesiewało się rzepak i pszenice w tym roku. W tamtym roku ostro w plecy na QQ i już rolnicy obsiedli. Nikt za bardzo nie chce dobierać ziemi.

 

Dobrać by dobrali, tylko mleko, żywiec tani to już nie ma durni żeby oddawać dopłaty, zapłacić podatek i jeszcze dorzucić 500-1200zł dla właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

dobierają i placa duże czyn sze nie łudz się że nie dobierają to tylko twoje pobozne życzenie za dwa lata zboze będzie po 1200 a mleko po 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jak zerwie umowę to nie może obrabiać tego pola, gdzie tu sens i logika w twojej wypowiedzi, 

 

nie moze obrabić to fakt a jak juz obrobił ? a zresztą nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski nie znasz danej umowy dzierżawy a wyskakujesz wielkimi mądrościami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
    • Przez sindram
      Szanowni rolnicy,
      Niedawno odziedziczyłem po rodzinie, gdzieś 2,5-3 hektara ziemi ornej, klasa ziemi to miedzy II, IIIa i IIIb( dokładnie nie wiem, sprawy pod względem prawnym jeszcze nie są zaczęte), jako ze mam pieniądze nie jestem zainteresowany natychmiast sprzedażą, tym bardziej ze ziemia drożeje, jestem za to zainteresowany puszczeniem ziemi w dzierżawę, ile rocznie mogę za nią dostać ?  
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj