Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny dzierżawy ziemi

892 odpowiedzi na ten temat

#341 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 02 luty 2016 - 21:46

Ceny dzierżawy ziemi

nie 2800 zł to bym nie dal za dzierzawe bo jak sie bierze w dzierzawe to ziemia nie rodzi bo jest wyjalowiona i przez 3 lata zysku nie ma nic z tego tylko trzeba ladowac brac mozna w dzierzawe ale doplaty wlasciciel i dziekuje zzreszta do 50 ha z dzierzawami dobic i starczy po co wiecej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny dzierżawy ziemi Dzisiaj, 17:13
  •  

#342 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 02 luty 2016 - 22:13

Ceny dzierżawy ziemi

Dokładnie!2600-2800 to norma.Liczyłem to niewielki zysk z tego lub nawet brak.Cóż albo narzekać że drogo i stać w miejscu albo ryzykować.Kto nie ryzykuje ten nie pije szampanaq

Przy takich cenach jak Ci się uda to co najwyżej Sowietskoje igristnoje z a 4 złote , 70 groszy , smak prawdziwego sampana pozna właściciel pola.

#343 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1229 postów

Napisany 03 luty 2016 - 09:42

Ceny dzierżawy ziemi

Ale czy za 100-300 zł zysku ,warto uprawiać ,a jak wymarznie tak jak w tym roku ,albo będzie susza ,to dołożysz do interesu ,a niedaj Boże i wymarznięcie i susza ,a  tak się zapowiada

#344 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2016 - 10:09

Ceny dzierżawy ziemi

Tyle że gdzie amortyzacja sprzętu , gdzie odkładanie pieniędzy na zakup nowego. płacić blisko 3000 tysiące za dzierżawę i uprawiać na tym zboża to sie zupełnie mija z celem. Idę o zakład że w skali 10 lat wyjdzie że do tego interesu dołoży się kilka tysięcy na hektar.    

Ja bym takie działanie nazwał "manią wielkości". 

#345 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 03 luty 2016 - 11:23

Ceny dzierżawy ziemi

przy płaceniu dzierzawy 2800 zł i doplata dla obrabiajaceg o ipodatek nawet wlasciciel to i tak nic nie zostaje pierwsze 3 lata nic zsyku nie ma

#346 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 03 luty 2016 - 19:21

Ceny dzierżawy ziemi

Panowie ja nawet sobie nie wyobrażam płacic takich pieniędzy za dzierżawę-no chyba,że 1 albo 2 klasa ale za inną w życiu!Ile zostanie nam po doliczeniu wszystkiego??Za 3000/ha mogę oddać całą swoją ziemię i na pewno znalazłbym we wsi jeszcze ze 100 hektarów za taką kasę....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#347 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 03 luty 2016 - 19:48

Ceny dzierżawy ziemi

u mnie wystarczyło by żeby jednemu tyle dać za dzierżawe a wieść by sie tak szybko rozniosła że ludzie sami by do was dzwonili z ofertami wydzierżawienia gruntów :D

#348 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 03 luty 2016 - 19:59

Ceny dzierżawy ziemi

dokładnie

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#349 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:19

Ceny dzierżawy ziemi

jeśli ktoś płaci takie pieniądze za dzierżawe to ma z pewnością problemy z matematyką na poziomie zintegrowanym :P to nie jest śmieszne, lecz tragiczne bo za jednostkami takiego pokroju ludzi stoi kolejne stado hodowlanych baranów dających o "stówke" wiecej którzy nie mówiąć nic o kalkulatorze nie widzieli bodajże w życiu liczydła.

ps. Umiesz liczyć, licz na SIEBIE!!! 

#350 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:21

Ceny dzierżawy ziemi

lepiej mieć mieć mniej a robić to lepiej

3000 postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 05 luty 2016 - 15:08

Ceny dzierżawy ziemi

To ja wole stać w miejscu niż robić za darmo,niektórzy sobie mówią,a weznę w dzierżawe może sobie kiedyś kupie,a właściciel pola stwierdzi,a poco mam sprzedawać ,jak mu idzie tyle kasy z tego nic nie robiąc :D.U mnie jest tak ,dopłaty biore to oddaje za podatek,nie biore dopłat nie daje nic,chyba że połączone ze swoim,to rzuce 50kg zboża,jak miałbym placić 2000zł/ha to już bym zbankrutował

#352 Share krzysiuzuzia

krzysiuzuzia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:muzyka, elektronika w rolnictwie

Napisany 05 luty 2016 - 19:22

Ceny dzierżawy ziemi

jak ktos do mi 2 tysie do hektara to oddaje odrazu 30 ha bez zastanowienia to jest 60 tys rocznie. swoj sprzet stawiam na kołki zero amortyzacji i stac mnie bedzie na wymiane auta na nowy co dwa lata.

#353 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 05 luty 2016 - 21:01

Ceny dzierżawy ziemi Tak ciśniecie a po ile u Was ziemia?Nigdy nie stwierdziłem że to dobra cena.Ja tyle nie daję!Są tacy którzy tyle u nas dają.Jest jeden co w ciągu 2 lat kupił 20 ha 4 po 50tyś (2 lata temu) 10 po 95 tyś i 5 po 100 tyś w ubiegłym roku.

#354 Share krzysiuzuzia

krzysiuzuzia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:muzyka, elektronika w rolnictwie

Napisany 06 luty 2016 - 18:48

Ceny dzierżawy ziemi

ja takich ludzi podziwiam a zarazem współczuje dac 100 tys za ha kiedy nastapi zwrot i zacznie zarabiac chyba ze lokata kapitału ;)

#355 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 06 luty 2016 - 20:04

Ceny dzierżawy ziemi

Tak ciśniecie a po ile u Was ziemia?Nigdy nie stwierdziłem że to dobra cena.Ja tyle nie daję!Są tacy którzy tyle u nas dają.Jest jeden co w ciągu 2 lat kupił 20 ha 4 po 50tyś (2 lata temu) 10 po 95 tyś i 5 po 100 tyś w ubiegłym roku.

4hax50tys=200tys

10hax95tys=950tys

5hax100tys= 500tys

1 650 000 PLN :o yyyyy ale masz tu 19ha nie 20ha :P Ma jakąś firme, cel zwiazany z tymi gruntami -jakieś inwestycje, jaki bank był tak głupi dajać taki kredyt albo poporostu koleś wybrał lottka :D

#356 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 06 luty 2016 - 22:21

Ceny dzierżawy ziemi

4hax50tys=200tys
10hax95tys=950tys
5hax100tys= 500tys

1 650 000 PLN :o yyyyy ale masz tu 19ha nie 20ha :P Ma jakąś firme, cel zwiazany z tymi gruntami -jakieś inwestycje, jaki bank był tak głupi dajać taki kredyt albo poporostu koleś wybrał lottka :D

Faktycznie mój błąd 19 ha.Wiem po ile dawał bo ziemia blisko mnie.nie wiem skąd kasa ale w okolicy już tylko on kupuje

#357 Share matti0123

matti0123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 luty 2016 - 10:01

Ceny dzierżawy ziemi

Faktycznie mój błąd 19 ha.Wiem po ile dawał bo ziemia blisko mnie.nie wiem skąd kasa ale w okolicy już tylko on kupuje

U mnie dokładnie to samo, sam się zastanawiam skąd ma kase i jaki bank takie  kredyty daje. w okolicy kolo mnie kto pole sprzedaje to tylko jeden pan kupuje tak jak by jakims milionerem byl.

#358 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 07 luty 2016 - 12:38

Ceny dzierżawy ziemi

Panowie a może podpowiecie. Czytałem na stronie agencji i nie mogę dojść. Nigdy nie braliśmy dzierżaw ale teraz przyszło ogłoszenie z ANR że niedaleko nas jest do dzierżawy 1.7 ornego. Tak pomyślałem że można by wziąc tylko cena wywoławcza 2.5 dt przenicy. I może powiecie jak to sie liczy, w sensie ile to by mi wyszło płacić za rok tej dzierżawy?

#359 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 07 luty 2016 - 13:44

Ceny dzierżawy ziemi

CW to równowartość średniej krajowej wartości pszenicy, w tym przypadku 2.5dt = 250kg czyli na oko jakieś 180zł ale to cena CW jak będzie przetarg to pewnie ktoś przebije :P za 1.7 ornego ja bym nie dał więcej jak 10dt bo to już jakieś 750zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share AndrzejLempart

AndrzejLempart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 luty 2016 - 16:16

Ceny dzierżawy ziemi

Panowie a może podpowiecie. Czytałem na stronie agencji i nie mogę dojść. Nigdy nie braliśmy dzierżaw ale teraz przyszło ogłoszenie z ANR że niedaleko nas jest do dzierżawy 1.7 ornego. Tak pomyślałem że można by wziąc tylko cena wywoławcza 2.5 dt przenicy. I może powiecie jak to sie liczy, w sensie ile to by mi wyszło płacić za rok tej dzierżawy?

podaj chociaż klasę ziemi i czy w jednym kawałku
A i jeszcze jedno. Do kiedy ta dzierżawa? Miesiąc i rok podaj