p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz1995    111

To ja wole stać w miejscu niż robić za darmo,niektórzy sobie mówią,a weznę w dzierżawe może sobie kiedyś kupie,a właściciel pola stwierdzi,a poco mam sprzedawać ,jak mu idzie tyle kasy z tego nic nie robiąc :D.U mnie jest tak ,dopłaty biore to oddaje za podatek,nie biore dopłat nie daje nic,chyba że połączone ze swoim,to rzuce 50kg zboża,jak miałbym placić 2000zł/ha to już bym zbankrutował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

jak ktos do mi 2 tysie do hektara to oddaje odrazu 30 ha bez zastanowienia to jest 60 tys rocznie. swoj sprzet stawiam na kołki zero amortyzacji i stac mnie bedzie na wymiane auta na nowy co dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Tak ciśniecie a po ile u Was ziemia?Nigdy nie stwierdziłem że to dobra cena.Ja tyle nie daję!Są tacy którzy tyle u nas dają.Jest jeden co w ciągu 2 lat kupił 20 ha 4 po 50tyś (2 lata temu) 10 po 95 tyś i 5 po 100 tyś w ubiegłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

ja takich ludzi podziwiam a zarazem współczuje dac 100 tys za ha kiedy nastapi zwrot i zacznie zarabiac chyba ze lokata kapitału ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Tak ciśniecie a po ile u Was ziemia?Nigdy nie stwierdziłem że to dobra cena.Ja tyle nie daję!Są tacy którzy tyle u nas dają.Jest jeden co w ciągu 2 lat kupił 20 ha 4 po 50tyś (2 lata temu) 10 po 95 tyś i 5 po 100 tyś w ubiegłym roku.

4hax50tys=200tys

10hax95tys=950tys

5hax100tys= 500tys

 

1 650 000 PLN :o yyyyy ale masz tu 19ha nie 20ha :P Ma jakąś firme, cel zwiazany z tymi gruntami -jakieś inwestycje, jaki bank był tak głupi dajać taki kredyt albo poporostu koleś wybrał lottka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

4hax50tys=200tys

10hax95tys=950tys

5hax100tys= 500tys

 

1 650 000 PLN :o yyyyy ale masz tu 19ha nie 20ha :P Ma jakąś firme, cel zwiazany z tymi gruntami -jakieś inwestycje, jaki bank był tak głupi dajać taki kredyt albo poporostu koleś wybrał lottka :D

Faktycznie mój błąd 19 ha.Wiem po ile dawał bo ziemia blisko mnie.nie wiem skąd kasa ale w okolicy już tylko on kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

Faktycznie mój błąd 19 ha.Wiem po ile dawał bo ziemia blisko mnie.nie wiem skąd kasa ale w okolicy już tylko on kupuje

 

 

U mnie dokładnie to samo, sam się zastanawiam skąd ma kase i jaki bank takie  kredyty daje. w okolicy kolo mnie kto pole sprzedaje to tylko jeden pan kupuje tak jak by jakims milionerem byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Panowie a może podpowiecie. Czytałem na stronie agencji i nie mogę dojść. Nigdy nie braliśmy dzierżaw ale teraz przyszło ogłoszenie z ANR że niedaleko nas jest do dzierżawy 1.7 ornego. Tak pomyślałem że można by wziąc tylko cena wywoławcza 2.5 dt przenicy. I może powiecie jak to sie liczy, w sensie ile to by mi wyszło płacić za rok tej dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

CW to równowartość średniej krajowej wartości pszenicy, w tym przypadku 2.5dt = 250kg czyli na oko jakieś 180zł ale to cena CW jak będzie przetarg to pewnie ktoś przebije :P za 1.7 ornego ja bym nie dał więcej jak 10dt bo to już jakieś 750zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może podpowiecie. Czytałem na stronie agencji i nie mogę dojść. Nigdy nie braliśmy dzierżaw ale teraz przyszło ogłoszenie z ANR że niedaleko nas jest do dzierżawy 1.7 ornego. Tak pomyślałem że można by wziąc tylko cena wywoławcza 2.5 dt przenicy. I może powiecie jak to sie liczy, w sensie ile to by mi wyszło płacić za rok tej dzierżawy?

podaj chociaż klasę ziemi i czy w jednym kawałku

A i jeszcze jedno. Do kiedy ta dzierżawa? Miesiąc i rok podaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1
Napisano (edytowany)

Klasa ziemi IV,V,VI cały kawałek ma 3.36ha ale reszta to las. Więc powiedzmy te 180zł cena wywoławcza ale to jest opłata roczna, półroczna? Bo czytałem na stronie ANR ale nie mogłem do tego dojść. I napisane że czas trwania umowy na 10 lat.

Edytowano przez ipog13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klasa ziemi IV,V,VI cały kawałek ma 3.36ha ale reszta to las. Więc powiedzmy te 180zł cena wywoławcza ale to jest opłata roczna, półroczna? Bo czytałem na stronie ANR ale nie mogłem do tego dojść. I napisane że czas trwania umowy na 10 lat.

licytujesz opłatę roczną za całość ale płatne po połowie czynszu co pół roku, według mnie to max 35dt za całość bo za 4 lata już raczej nie będzie dopłat. Chociaż u nas to by nabili czynszu nawet po 50dt/ha ale taki region.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

jak łaka utrzymana w dobrej kulturze w miare swierza nie jakas 15 letnia i niezaniedbana to mysle ze jesli bierzesz dopłaty to juz powinienes sie cieszyc a max to mozesz wołac na podatek od tej łaki ale to jak mowie max zalezy ile tej łaki bo co innego 0.7 ha a co innego 2-3 ha w kawałku bo na drobinice (mała powierzchnia) nikt nie chce jezdzic codz znam takiego co i na 10arow by jechał i kosił byle dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Nie wiem jak jest u was ale myślę że 2000 miesięcznie plus całe dopłaty i dobry koniak będzie ok .A tak poważnie jeśli bierzesz dopłaty za ten kawałek to się ciesz że znalazłeś Jelenia ktury sprząta to za free .Ja mam dzierżawy 3 ha w iednym kawałku biorę dopłaty to właścicielowi daję 150 zl od ha oczywiście rocznie.

Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

ja dałem raz w dzieżawe łąkę ponad pół hektara to po roku mi mówi że kanapki są herbata też a ja nie mogę z tą flaszką jakoś do niego przyjechać bo to on chciał jeszcze flaszkę dostać za to ze sobie zbiera;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

w pt byłem na przetargu w ANR Olsztyn działka o powierzchni ponad 5ha strasznie nie równa odjąć wszystkie zadrzewienia to ponad 4 ha wyszło by pod uprawę cena za dzierżawę zatrzymała się na 90dt a zaczynała się od 25dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikostys    1

W mojej okolicy to bierz ile chcesz, za darmo, a niektórzy to nawet ci skoszą, aby zebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

w pt byłem na przetargu w ANR Olsztyn działka o powierzchni ponad 5ha strasznie nie równa odjąć wszystkie zadrzewienia to ponad 4 ha wyszło by pod uprawę cena za dzierżawę zatrzymała się na 90dt a zaczynała się od 25dt

A dokładniej gdzie to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

ile mozna by bylo dac za dzierżawe od agencji za 23 ha .   

 

 

III jest jakies ponad 3ha

 

IVa  jest reszta 

 

 

a i cena wywolawcza wynosi 82dt  powiedzcie ile mozna cisnac jescze do góry pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj