Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny dzierżawy ziemi

892 odpowiedzi na ten temat

#281 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:22

Ceny dzierżawy ziemi

to mozna tak ale ta umowa tylko u notariusza jest a w starostwie nie ma ni nigdzie iondziej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny dzierżawy ziemi Dzisiaj, 16:34
  •  

#282 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:07

Ceny dzierżawy ziemi

No to zajdz do notariusza on ci wyda odpis Każda czynność u notariusza jest zarejestrowana u niego w ewidencji

#283 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:38

Ceny dzierżawy ziemi

Możesz mieć umowe spisaną samemu jak jest data pewena ,to nie może ten co kupi jej zerwać,bedziesz płacił nowemu właścicielowi ,jak wiesz kto kupuje to powiedz że masz w dzierżawie ,bo kupujący może nie wie

#284 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 14:45

Ceny dzierżawy ziemi

u mnie gm. września 3000-3500zł/ha (dopłaty najemca, podatek dzierżawca) to norma, jeszcze się proszą żeby im dać

Rozumiem że wielkopolska to dobre ziemie z dużymi możliwościami. Ale takie stawki jak podałeś to przesada.  Nawet z plonem 10 ton pszenicy, gdzie tu zysk?  Człowiek z własnej głupoty staje się niewolnikiem. Opiekować się i narobić przez cały rok  by 500-1000 zł z ha zarobić ? zadziwiające. 

A wy inni dzierżawcy na jakich konkretnych stawkach  użytkujecie grunty, proszę zaznaczyć klasę ziemi? 

#285 Share Andzej23

Andzej23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 11:32

Ceny dzierżawy ziemi

U nas na dolnym śląsku powiat świdnicki za klasę 4a, 4b trzeba dać minimum 3,5t przenicy/ha rok temu padł chyba rekord bo nabili równo 500 dt (50t) za 9,2 ha i tylko jęczmień jary siać albo kukurydza bo jakoś w lutym przetarg był. A żeby wziąć teraz w dzierżawę prywatnie to od 1500 zł/ha (dopłata dla uprawiającego, podatek płaci uprawiający). Choć ostatnio poszło na wiosce obok 10 ha które ja przez kilka ładnych lat siałem i kosiłem na usłudze za 2800 zł/ha + dopłaty oddał jeszcze właścicielowi, to już jest przesada no ale warzywka sieje gościu. A kupić to minimum 50 tyś też 4 klasa

#286 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 12:38

Ceny dzierżawy ziemi

Dzierżawa maksymalnie 500 PLN + dopłaty dla właściciela ziemii. Ostatnimi czasy zdażali się tacy co chcieli płacić nawet 1000 + dopłaty ale widzę że życie ich zweryfikowało a juz niedługo tą weryfikację może dokańczać komornik. Ja osobiście nie płacę więcej niż 250 zł + dopłaty a w tym roku podebrałem dosyć dużo tylko za dopłaty. Klasa III i IV. Za 1500 + dopłaty sam bym większość oddał w dzierżawę. Zostawiłbym tylko owoce i miał 8 miesięcy wakacji :D .  

#287 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 21:00

Ceny dzierżawy ziemi

U nas na dolnym śląsku powiat świdnicki za klasę 4a, 4b trzeba dać minimum 3,5t przenicy/ha rok temu padł chyba rekord bo nabili równo 500 dt (50t) za 9,2 ha i tylko jęczmień jary siać albo kukurydza bo jakoś w lutym przetarg był. A żeby wziąć teraz w dzierżawę prywatnie to od 1500 zł/ha (dopłata dla uprawiającego, podatek płaci uprawiający). Choć ostatnio poszło na wiosce obok 10 ha które ja przez kilka ładnych lat siałem i kosiłem na usłudze za 2800 zł/ha + dopłaty oddał jeszcze właścicielowi, to już jest przesada no ale warzywka sieje gościu. A kupić to minimum 50 tyś też 4 klasa

50 ton za 9,2 ha to nie jest źle, zwłaszcza ze do marca do lipca się płaci, czyli czynsz za 5 miesięcy czyli wyjdzie max 20 ton.dopłatę weźmie się i pole w dobrej cenie wychodzi.

#288 Share AndrzejLempart

AndrzejLempart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 21:53

Ceny dzierżawy ziemi Nie no wyszło mu od lutego do końca września także trochę więcej. 7 miesięcy to około 29 ton czyli jakieś 3.15 t/ha w sumie tragedii nie ma.

Edytowany przez AndrzejLempart, 10 styczeń 2016 - 10:59.

#289 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2016 - 09:56

Ceny dzierżawy ziemi

Działki do powierzchni 1ha dzierżawię płacąc właścicielowi jedynie podatek, dopłaty biorę ja. Powyżej 1ha właściciel bierze dopłaty, ale wtedy to on płaci podatek i jak w przypadku jednej działki która jest z zasobu ANR którą uprawiam a dzierżawcą jest inna osoba to ona również opłaca czynsz dzierżawny. Sytuacji kiedy miałbym uprawiać bez dopłat i dodatkowo jeszcze płacić czynsz sobie nie wyobrażam, dla tak małego gospodarstwa jak moje jest to zbyt ryzykowne i nakłady poniesione na uprawę nie byłyby wtedy współmierne z potencjalnym zyskiem. 

Podsumowując: uprawa bez dopłat - TAK; uprawa bez dopłat + czynsz - NIE; uprawa bez dopłat + czynsz + podatek - STANOWCZO NIE

#290 Share SLAWO1

SLAWO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 14:34

Ceny dzierżawy ziemi

u nas to dzierżawcy płacą podatek ,zostawiają dopłaty,jest taki który dojeżdża ok. 50 km  ,no z tym ,że ponoć jeden z właścicieli modli się o zdrowie dla niego .aby jak najdłużej  mu sprzyjało ......,ziemia 4 i 5 klasy i jeszcze zapomniałem dodać ,zostawia dla właściciela przyczepę pszenżyta z ok. 7 ha pola ...

Edytowany przez SLAWO1, 10 styczeń 2016 - 16:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share wiktor1967

wiktor1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 16:52

Ceny dzierżawy ziemi

Koledzy 10 ha w dwóch działkach po 5 ha.2-3 klasa ziemi utrzymane w dobrej strukturze (obecnie zasiana pszenica).Wejścia po żniwach.Umowa na 3 lata z 0,5 rocznym wypowiedzeniem.Dzierżawa 2 tyś za hektar.Dzierżawca bierze dopłaty i płaci podatek.Woj wielkopolskie okolice Krośniewic Kłodawy.Co o tym sądzicie?

#292 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 17:09

Ceny dzierżawy ziemi

Okazja ??? Bierz

#293 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 18:56

Ceny dzierżawy ziemi

faktycznie okazja 2tys. czynszu i dopłata dla właściciela paranoja!!! a "sobie" zostawie robotę i ból krzyża na starość, ale nie ma co jak satysfakcja mieć kilka hektarów pola wiecej aniżeli sąsiad :P

Sami sobie jesteście winni bijąc takie kwoty. 

Normalna sytuacja jak dla mnie jest taka podatek i dopłata właściciela a płody moje i umowa nie krótsza niż 3lata. 

PS. Jak ktoś zainteresowany ja wydzierżawie swoje ziemie za 2tys/ha 10ha ornego + 30ha łak torfowych .PW

Edytowany przez janczar810, 10 styczeń 2016 - 18:59.

#294 Share AndrzejLempart

AndrzejLempart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:19

Ceny dzierżawy ziemi 50km do 7 ha to bezsensu ale te 10 ha za 2 tyś tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałem bo tylko wchodzi w grę jeżeli dopłaty dla uprawiającego ale to już taki MAX. Jeżeli blisko to ja bym brał

#295 Share wiktor1967

wiktor1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:36

Ceny dzierżawy ziemi

faktycznie okazja 2tys. czynszu i dopłata dla właściciela paranoja!!! a "sobie" zostawie robotę i ból krzyża na starość, ale nie ma co jak satysfakcja mieć kilka hektarów pola wiecej aniżeli sąsiad :P

Sami sobie jesteście winni bijąc takie kwoty. 

Normalna sytuacja jak dla mnie jest taka podatek i dopłata właściciela a płody moje i umowa nie krótsza niż 3lata. 

PS. Jak ktoś zainteresowany ja wydzierżawie swoje ziemie za 2tys/ha 10ha ornego + 30ha łak torfowych .PW

Dzierżawca bierze dopłaty i płaci podatek.Czytaj uważnie.Dzierżawca a nie właściciel gruntów.

#296 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:37

Ceny dzierżawy ziemi

Pisze 2 tyś za ha nie za 10ha! u nas norma to dopłata + 5 stówek za 1 ha a z podatkiem to bywa już różnie która ze stron go zapłaci.

KPK KUMURUN TEAM

#297 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:39

Ceny dzierżawy ziemi

Janczar jak  nie wiesz kto jest dzierżawcą ,a kto wydzierżawiający ,to milcz

Czyli dobry 1000 za hektar ,rozsądna cena jak za tę klase ,tylko to półroczne wypowiedzenie mi się nie podoba

#298 Share AndrzejLempart

AndrzejLempart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:44

Ceny dzierżawy ziemi Luki21 wiem że za ha tylko z pośpiechu tak napisałem

#299 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:45

Ceny dzierżawy ziemi

powinno sie pisac co bierze własciciel ziemii a co dzierzawca to by nie było problemu ze zrozumieniem

dla mnie dzierzawca a wydzierzawiajacy to jedno i mozna łatwo te słowa zamieniac a potem to juz nic nie wiadomo co kto bierze  ...

Edytowany przez odwajler, 10 styczeń 2016 - 19:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share AndrzejLempart

AndrzejLempart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:57

Ceny dzierżawy ziemi Dokładnie odwajler pisać wyraźnie co dla WŁAŚCICIELA i po problemie