p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malorolny121    199

U nas podatek płaci  dzierżawca dopłaty właściciela albo na pół. nie wyobrażam sobie jeszcze płacić czynszu. Już właściciele sami chodzą namawiają na pole.  kl 3b- 4b

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
 

Dzierżawca bierze dopłaty i płaci podatek.Czytaj uważnie.Dzierżawca a nie właściciel gruntów.

 

Faktycznie pomysliłem posta w/w nad moim z tym co czytałem w tym wątki  kilka stron wcześniej i namieszałem 

 

Bo jak zobaczyłem ten post to oniemiałem 

 

Kujawy ceny dzierżaw sa takie że szok. Dopłaty bierze właściciel ziemi + dzierżawca ostatnio dopłaca 2100zł/ha 

 

Janczar jak  nie wiesz kto jest dzierżawcą ,a kto wydzierżawiający ,to milcz

Czyli dobry 1000 za hektar ,rozsądna cena jak za tę klase ,tylko to półroczne wypowiedzenie mi się nie podoba

tak czy siak za 1000PLN za ha tej klasy i tak jesteś na ZERO!!! Umiesz liczyć to policz i sam się zdziwisz jak inni robie z Ciebie niewolnika i parobka na ich ziemi

 

 

I włąsnie takie osoby nakrecają ceny na dzierżawy :( nie policzy a gada 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Ma ktoś wzór umowy dzierżawy gruntów rolnych taki żeby przeszedł na Młodego Rolnika ? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

u nas za piach po 700 zł zaczynają dawać a za dobrą ziemie do 1000 zł dla mnie są to nie normalne kwoty sam mam bydło też zależy mi bardzo na ziemi ale za woła u kogoś nie zamierzam robić. ja zbierałem słomę z takiego kawałka tam zawsze liche żyto było teraz kolega ten kawałek wydzierżawił dal za ha 700 zł dzierżawy zasiał żyto polifoskę pod korzeń kupił żyto chybrydę  teraz zasieje azot wynajmie kombajn a to żyto takie liche że masakra slabo powschodziło słabo się rozekrzyło bo ziemia z 20 lat obornika nie widziała nawozu też mało i susza i gdzie tu sens.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Ma ktoś wzór umowy dzierżawy gruntów rolnych taki żeby przeszedł na Młodego Rolnika ? Pozdrawiam 

 

idz do notariusza i tam zrób umowę... pamietaj aby była na 10 lat i  MUSI być kwota dzierzawy wpisana np 1000/rok/ha  łacznie np 15k dla 15 ha    zwróc uwage czy ziemia jest własnoscią rodziców czy nie ma tam umowy użyczenie,uzytkowaniua lub czegos innego na dziadków  i innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

u nas za piach po 700 zł zaczynają dawać a za dobrą ziemie do 1000 zł dla mnie są to nie normalne kwoty sam mam bydło też zależy mi bardzo na ziemi ale za woła u kogoś nie zamierzam robić. ja zbierałem słomę z takiego kawałka tam zawsze liche żyto było teraz kolega ten kawałek wydzierżawił dal za ha 700 zł dzierżawy zasiał żyto polifoskę pod korzeń kupił żyto chybrydę  teraz zasieje azot wynajmie kombajn a to żyto takie liche że masakra slabo powschodziło słabo się rozekrzyło bo ziemia z 20 lat obornika nie widziała nawozu też mało i susza i gdzie tu sens.  

 

własnie kogo dopłata.podatek,akcyza paliwowa.

 

PS. 700zł czynsz+200kg polifoska 300PLN nawóż wiosna 300+orka/uprawa siew 300PLN+ nie wiem ile hybryda ale te 450PLN powinno chyba kosztować ,+kombajn 300PLN a jeszcze chwasty +100PLN pomijam fungicydy :P 

2450/550= 4,45t gotowego żyta  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

W jakich urzędach mam obowiązek zgłosić fakt dzierżawy użytków rolnych ?

-Urząd gminy?

- Krus ?

 

Jeszcze gdzieś ?

 

Czy podatek rolny może zostać dalej na własciciela gruntów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

rejetracja umowy dzierżawy w starostwie no i oczywiście potem z tą umową dzierżawy idziesz do KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

rejetracja umowy dzierżawy w starostwie no i oczywiście potem z tą umową dzierżawy idziesz do KRUS

Jak jest koszt rejestracji takiej umowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

darmo. walnie Ci pieczątke na umowie i gotowe aha a ponadto zostaniesz wpisany w rejestrze gruntów jako dzierżawca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Przeciez nie musi nigdzie zgłaszać , a do wzrotu akcyzy za paliwo pokaże umowe w gminie i dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakich urzędach mam obowiązek zgłosić fakt dzierżawy użytków rolnych ?

-Urząd gminy?

- Krus ?

 

Jeszcze gdzieś ?

 

Czy podatek rolny może zostać dalej na własciciela gruntów ?

. Ty jesteś tylko dzierżawcą i podatek placi właściciel co innego dzierżawy z gminy albo agencji wtedy Ty byś płacił. Wiem bo sam to przerabiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Starajac sie o premie młodego rolnika ARiMR wymaga wyciągi z rejestru gruntów ktore potwierdzaja kto wydzierżawia czy jest faktycznym właścicielem i odrazu wpisanie w nim potencjalnego MR wpisanie jako dzierżawce. By najmniej odemnie ARiMR Poznań tego wymagał 

 

pawelus dostałeś MR? bo jakiś  jesteś zamroczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Panowie a mi kolega zabił gwoździa, chce mi dać w dzierżawę 3,5 ha 2 klasy. Ziemia zadbana, były tam buraki cukrowe, na zimę zestawione po holmerze, chce ode mnie 1200 zł plus dopłaty. Sam nie wiem co zrobić, gdybym zasial tam lucerne jakiś zysk z tego by chyba był. Poza tym wspomniał że gdybym się zgodził to za kilka groszy dałby mi jeszcze 3 ha łąki i sam nie wiem w sumie co zrobić. Wiem tylko że jak ja nie wezmę to zq kilka dni i tak znajdzie kogoś bo głód ziemii u nas wielki. Co wy byście zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli łąki odda za free z dopłatami to nie najgorsza propozycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Na pewno za łąki dopłaty będzie chciał wziąć, nie wiem czy nie coś jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mi kolega zabił gwoździa, chce mi dać w dzierżawę 3,5 ha 2 klasy. Ziemia zadbana, były tam buraki cukrowe, na zimę zestawione po holmerze, chce ode mnie 1200 zł plus dopłaty. Sam nie wiem co zrobić, gdybym zasial tam lucerne jakiś zysk z tego by chyba był. Poza tym wspomniał że gdybym się zgodził to za kilka groszy dałby mi jeszcze 3 ha łąki i sam nie wiem w sumie co zrobić. Wiem tylko że jak ja nie wezmę to zq kilka dni i tak znajdzie kogoś bo głód ziemii u nas wielki. Co wy byście zrobili?

. Ja bym to brał. U mnie w okolicy jak ktoś by rzucił takie ogłoszenie to wieczorem w ten sam dzień by się nie oderwał od telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Kujawsko-pomorskie u nas to wygląda tak:właściciel chce za pole 2600 + podatek.Obrabiajacy ma dopłaty i akcyzę.Taniej nie dostaniesz.Ziemia 3 klasa 20 ha w 3 kawałkach po warzywach.Umowa na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kujawsko-pomorskie u nas to wygląda tak:właściciel chce za pole 2600 + podatek.Obrabiajacy ma dopłaty i akcyzę.Taniej nie dostaniesz.Ziemia 3 klasa 20 ha w 3 kawałkach po warzywach.Umowa na 10 lat.

Powiedz tak szczerze jaki wtedy Ci wyjdzie zysk? Skoro umowa na 10 lat to po 5 latach prawdopodobnie nie będzie już dopłat i jak na mój gust to nie masz zysku. U nas są tacy co i 3000 dają ale to pod warzywa. Pod zboża czy rzepak dla mnie max to 2300 całego czynszu i to musi być już 2 klasa ziemi ale to póki dopłaty są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj