Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny dzierżawy ziemi

892 odpowiedzi na ten temat

#201 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 10:20

Ceny dzierżawy ziemi skąd te ceny się u was biorą? ja jestem z Lubelszczyzny pogranicze podkarpackiego miesiąc temu wziąłem 15 ha w dzierżawę i pace podatek dopłaty dla wlasciciela co do kupna to urzędowania cena ANR na lubelskie jest 20 tys zł a od rolnika ja kupiłem za 15 przy swoim a drugi żąda 380 tys za 4 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny dzierżawy ziemi Dzisiaj, 03:14
  •  

#202 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 10:29

Ceny dzierżawy ziemi

Ok 4km.

#203 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 11:15

Ceny dzierżawy ziemi

Jak to skąd takie ceny: z braku ziemi i  dużo rolników jest którzy kupili sprzęt chcą  robić.

#204 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 11:51

Ceny dzierżawy ziemi

Jak to skąd takie ceny: z braku ziemi i  dużo rolników jest którzy kupili sprzęt chcą  robić.

raczej z tego drugiego, nabrali maszyn na kredyty i teraz muszą robić z siebie niewolników płacąc takie ceny bo z czegoś trzeba spłacać a jak będzie miał parę złotych zysku z hektara to się cieszy. przecież to nie o to chodzi by mieć jak najwięcej pracy i ziemi tylko o to by mieć jak największy zysk małym nakładem pracy. co z tego że ktoś będzie miał tonę lub 1,5 tony więcej z hektara jak nakład będzie dużo większy niż u tego co ma mniej. na koniec okaże się że ten co miał mniej ma większy zysk i mniej pracy. 

#205 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2015 - 13:39

Ceny dzierżawy ziemi

raczej z tego drugiego, nabrali maszyn na kredyty i teraz muszą robić z siebie niewolników płacąc takie ceny bo z czegoś trzeba spłacać a jak będzie miał parę złotych zysku z hektara to się cieszy. przecież to nie o to chodzi by mieć jak najwięcej pracy i ziemi tylko o to by mieć jak największy zysk małym nakładem pracy. co z tego że ktoś będzie miał tonę lub 1,5 tony więcej z hektara jak nakład będzie dużo większy niż u tego co ma mniej. na koniec okaże się że ten co miał mniej ma większy zysk i mniej pracy. 

polać mu bo dobrze gada :) nie sztuką jest dużo robić a troche zarobić a trochę robić a dużo zarobić;)

#206 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 14:25

Ceny dzierżawy ziemi

1500zł i chcesz wygrać 30ha? Zapomnij, no ale w sumie nie podałeś gdzie ta ziemia więc sobie możemy gdybać...

#207 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 14:41

Ceny dzierżawy ziemi

15.09 był przetarg na działki gminne które uprawiałem ziemia słaba 5- 6 klasa trochę 4b. Pierwsza działka 4,1ha 11ton pszenicy druga 2,04 ha 6,6 tony pszenicy. trzecia 7,7ha 31ton pszenicy. umowa na 3 lata nie miałem szans tak bili chętnych kilkunastu. wszystko wzioł jeden i to nie gospodarz bo swoją ziemie sprzedał a żyje z tego że ma długoletnie umowy z anr i poddzierżawia ziemię komu innemu.

#208 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 15:01

Ceny dzierżawy ziemi

1500zł jak na moje okolice to jest i tak dużo, przeważnie nie płacą powyżej 800zł. Oczywiście na podobnych warunkach. Zobaczymy co będzie, nie zamierzam dokładać do takiego interesu.

Edytowany przez Jano7711, 27 wrzesień 2015 - 15:03.

#209 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 15:13

Ceny dzierżawy ziemi

rozumiem że jak idzie ziemia na sprzedaż to na przetargu może ponieść , bo ziemia przeważnie raz się sprzedaje i następne kilkanaście kilkadziesiąt lat jest w jednych rękach, ale jakieś przetargi na rok może trzy lata i czynsz po 3 tony pszenicy za ha , za ziemię 4b, 5 ,6 co najmniej dziwne i nierozsądne 

#210 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 27 wrzesień 2015 - 17:57

Ceny dzierżawy ziemi

trzecia 7,7ha 31ton pszenicy. umowa na 3 lata nie miałem szans tak bili chętnych kilkunastu.

O kur...
Zobaczycie jeszcze trochę i we własnej d*pie zamknie się to rolnictwo... Wystarczy że kilka lat z rzędu Matif przykreci śrubę....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 18:37

Ceny dzierżawy ziemi

nw ych malych to przymkna ale tak szczerze z punktu widzenia swojego to nawet 40 tys za ha ziemi dac nawet tej pszenicznej i tak jak w tym roku rzepak keipsko powschodzil kukurydza licha to w zyciu sie nie splaci trzeba inne ha dokladac na ta ziemie zeby kredyt splacic niewarto jest hyba ze ktos ma 100 ha ziemi swojej to moze i za swoje kupowac ale majac 20 -30 ha swoejej to sie nie kalkuluje tylko kilka ha mozna kupci ale wiecej nie idzie moze by i  kupil ale po co

#212 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 20:19

Ceny dzierżawy ziemi

Po części masz tylko rację.

Są tacy rolnicy, ale też znam takich co mają  nowy sprzęt i nawet ZERO KREDYTU  i tak płacą. Chcą po prosto robić na ziemi której nie ma  gdzie kupić, mają po 100 parę ha  i tak płacą.

Po co otto jest pytanie:

lubią robić za marne pieniądze, a może potem kupią.

Jak ma sie więcej to więcej zostaje, oczywiście roboty, kasy mniej,

to po prostu GŁÓD ZIEMI, a ARR ma tych rolników daleko w D,,  i tylko z dużymi się liczy.

#213 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 07:27

Ceny dzierżawy ziemi

lubią robić , no większość rolników na pewno tak, może jakieś małe kryzysy są w czasie sezonu np po 7 dniach na kombajnie od 8 do 24 godziny. 

ale często jest tak że rywalizuje się z sąsiadem , jest ciężko dojść do porozumienia i winduje się te czynsze , jak jest 4 działki i jest czterech na przetargu to siłą rzeczy można dojść do porozumienia ale przeważnie bierze jeden a czynsz 4 razy przebity w górę.

ANR powinna stabilizować rynek ziemi a nie doprowadzać do rozchwiania i manipulacji

co do ANR to nikt bardziej niesprawiedliwie w korupcyjny , nabijający kasę (nie zawsze) sposób nie mógl podzielić własności narodu jak agencja rządowa

jakby to podsumować mówisz agencja myślisz burdel

Edytowany przez piotr30piotr, 28 wrzesień 2015 - 07:29.

#214 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 07:41

Ceny dzierżawy ziemi

polać mu bo dobrze gada :) nie sztuką jest dużo robić a troche zarobić a trochę robić a dużo zarobić;)

Taaa pokaż mi takiego mistrza co utrzyma siebie, że nie wspomnę o rodzinie jak ma np. te 10 ha, które to jeszcze kilka lat temu wystarczały. Ale nie dziś! Opłacalność w rolnictwie drastycznie spadła i albo się rozwijać, albo zwijać.

Teks "... trochę robić, a dużo zarobic", to możesz snuć w marzeniach. A już napewno nie ziści się w branży rolniczej.

Edytowany przez ZYLA, 28 wrzesień 2015 - 07:45.

#215 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 08:02

Ceny dzierżawy ziemi

panowie wielkie fortuny rolnicze powstały na dzierżawach 3 tony ale za 30 ha a nie jeden i nikt sie nie dorobi jak da 2 tony za 5 czy 6 klasę 

#216 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 04 październik 2015 - 09:37

Ceny dzierżawy ziemi

Kujawy ceny dzierżaw sa takie że szok. Dopłaty bierze właściciel ziemi + dzierżawca ostatnio dopłaca 2100zł/ha 

Case <3

#217 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 04 październik 2015 - 09:45

Ceny dzierżawy ziemi

Was tam na kujawach to całkiem już pojebało ;) 

#218 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 04 październik 2015 - 11:45

Ceny dzierżawy ziemi

3 ha 4a dopłaty dla właściciela mój podatek moje paliwo w gminie. Cały czas do tej pory uprawiane . Warto?

#219 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 październik 2015 - 12:09

Ceny dzierżawy ziemi

U nas jak ktoś bierze dzierżawę to bierze i dopłaty.

Właściciel może dostać tylko na podatek gruntowy,w innym wypadku zarasta brzozami,klasa IV V.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 04 październik 2015 - 12:42

Ceny dzierżawy ziemi

Was tam na kujawach to całkiem już pojebało ;)

Może i jesteś VIP ale bez takich... Mi się też te ceny nie podobają ale co zrobić...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.