p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

panmino    26

widzę, że żal ci ..... ściska, a dla mnie to nic

z głową wszystko w porządku?

Piszesz niejasno, jeszcze jakieś chamskie teksty...

 

Ja za łąki płacę 120zł za 1ha rocznie. Oczywiście dopłaty moje i akcyza za paliwo. Łąki na 5 i 6 klasie.

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vtec    0

A więc tak. Posiadam 4 ha swojej ziemi a teraz wziąłem w dzierżawę 13 ha gruntów 4-6 za dopłaty. Z kolei znowu mam do wzięcia 11ha (4ha 3klasa, 4ha 4-5klasa i 3ha 5-6klasa). Rolnik przechodzi na emeryturę i chce za te 11ha 18tys zł/rok i to na 10lat. Powiedzcie czy warto skoro dopłaty biorę ja ale od 2020 juz raczej ich nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja bym brał i nie martwił się nie na zapas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a ziemia pewnie zapuszczona to jak ci sie to bedzie kalkulowac co tam bedziesz sial ludzie jak wam sie oplaci przykladowo brac w dzierzawe tak jak niektorzy ze doplate wlasciciel i 1 tys doplacaja to co wy tam robicie na tym pole ze wam sie oplaca jak ziemie co w dzierzawe daja to ziemia zapuszczona ze pierwsze 2 - 3 lata nic zysku nie ma tylko trzeba klasc bo sie nie rodzi a tyle czas utrzeba doprowadzac do kultury ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

18tyś  dzielone na 11ha  daje 1600zł , jeśli to pole nie ma potencjału 8 t z ha pszenicy to nie jest warte tej ceny, no chyba  że jest hodowla i braki w bazie paszowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vtec    0

Te 11 ha poszło za 21tys i podatek,składkę melioracyjna płacić dzierżawca. 4 ha potencjał na 7 ton, reszta na max 4-5ton. Wziął chłopak co zaczyna gospodarzyc i bierze dzierżawy a zaplecze maszynowe to c360 itp. Niech przewala ta glebę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Panowie, mam takie pytanie. Dzierżawię ziemię na gębę np. od wiosny 2011 no i od tamtej pory płacę podatek. W tym roku przed żniwami dzierżawca wypowiedział mi dzierżawę. Rata podatku 1 i 2 zapłacona przeze mnie, a on mi mówi że ja mam zapłacić podatek do końca roku. Dodam jeszcze, że na tym polu była pszenica i jeszcze jest kuku. Po zbiorach wchodzi gość, który to kupuje. Co z podatkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Zakładam że użytkowałeś ziemię cały sezon ( od zasiewu do zbioru) więc z grzeczności powinieneś zapłacić podatek do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Nie mówię, że nie chcę zapłacić tylko zasięgam opinii. Nie kupiłem jej dlatego, ponieważ przebili mnie ci co kupują. Mają zapłacić podobno po 70 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ostro po 50 tys dac za ziemie pszeniczna to to sie wogole nie splaca trzeba z innych ha dokladac hyba ze neiwiem jak t orobia ludzie co uprawiaja ze im to sie oplaci a gdzie odsetki z kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

Panowie, mam takie pytanie. Dzierżawię ziemię na gębę np. od wiosny 2011 no i od tamtej pory płacę podatek. W tym roku przed żniwami dzierżawca wypowiedział mi dzierżawę. Rata podatku 1 i 2 zapłacona przeze mnie, a on mi mówi że ja mam zapłacić podatek do końca roku. Dodam jeszcze, że na tym polu była pszenica i jeszcze jest kuku. Po zbiorach wchodzi gość, który to kupuje. Co z podatkiem?

nie musisz płacić podatku bo ziemia już nie należy do Ciebie ktoś zasieje tam pszenicę a Ty zapłacisz podatek za ziemie którą obsiał ktoś inny.

w momencie kupna ziemi przez nowego właściciela podatek automatycznie zostanie naliczony na niego , co więcej jak nie ma 100 ha to dostanie ulgę . 

podatek płacisz za miesiące w których użytkowałeś czyli za lipiec sierpień i wrzesień powinieneś jeszcze zapłacić ale 4 raty już nie

ostro po 50 tys dac za ziemie pszeniczna to to sie wogole nie splaca trzeba z innych ha dokladac hyba ze neiwiem jak t orobia ludzie co uprawiaja ze im to sie oplaci a gdzie odsetki z kredytu

za pszeniczną się nie opłaca to za jaką? bo z tego co wiem to pszeniczna jest najlepszą klasą gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

a ziemia pewnie zapuszczona to jak ci sie to bedzie kalkulowac co tam bedziesz sial ludzie jak wam sie oplaci przykladowo brac w dzierzawe tak jak niektorzy ze doplate wlasciciel i 1 tys doplacaja to co wy tam robicie na tym pole ze wam sie oplaca jak ziemie co w dzierzawe daja to ziemia zapuszczona ze pierwsze 2 - 3 lata nic zysku nie ma tylko trzeba klasc bo sie nie rodzi a tyle czas utrzeba doprowadzac do kultury ziemie

 

Za tysiąc złoty plus dopłatę nic u nas nie wydzierżawisz. Ostatnio plebania wydzierżawiała ziemię, oferty były w kopertach od rolników. Wzięło 2-3 rolników za jeden za 3,5 tyś ha jego dopłata drugi 3,75 tyś i jego dopłata. Problem z tymi rolnikami jest taki, że mają sporo drogich dzierżaw i przeciągają zapłaty za dzierżawy nawet rok, płacą tym co muszą czyli ganiają ich o kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

No to wesoło tam macie z tymi cenami. U nas - południe lubelszczyzny - było kilku którzy oferowali po 500-750zł + dopłaty za IV,V klasę ,bardzo często pole zapuszczone gdzie normalną stawką było 250zł + dopłaty. no i jakoś w tym roku już ich nie ma. Ja wziąłem w tym roku  16ha IV klasy - płacę tylko podatek dopłaty oddaję właściecielowi gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Warto startować do takiego przetargu? W sumie jest do zgarnięcia 60ha ziemi, cena wywoławcza to 1000zł/ha, dopłata dla mnie ale i podatek ja płacę. Ziemia dobra, II klasa, była cały czas uprawiana, okres dzierżawy na 10 lat. Myślę, że do 1500 to by miało jakiś sens.

Edytowano przez Jano7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Tylko czy wiesz ile kasy trzeba włożyć by uprawsić te 60 ha/paliwo,nawozy,nasiona,podatek,czynsz,srodki ochrony roślin,sprzęt jak własny to OK jak z wynajmu to kosztuje/ale i de fakto będziesz na plusie i to na dużym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Sprzęt cały mam, można powiedzieć, że jest na wyrost bo się nudzi na obecnym areale. Cały ten areał jest podzielony na działki i każda będzie licytowana osobno, więc nawet jakbym zgarnął chociaż ze z 20-30ha to bym był zadowolony. A pierwszy rok nie muszę robić pszenicy na 9 ton, mogę zasiać łubin przygotowując sobie tym samym stanowisko na jesień i też bym wyszedł na + przy mniejszych nakładach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj