p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Wydzierżawiła - nooo i wszystko jasne . B) Szkoda tylko że obydwie strony można tak nazwać :D:P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

Ja biore z dopłatą i płace podatek albo bez dopłaty i bez podatku ale bez dopłaty to za wiele nie zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

u nas jest różnie całe dopłaty plus podatek przy dobrej glebie, przy lekkich to albo godzimy się pół na pół dopłaty i jego podatek albo wcale się nie bierze bo u nas w okolicy nie ma ziem w dobrej kulturze , tylko cheblowane do końca zakwaszone i nie wiele próchnicy , ale zależy jak w okolicy tej ziemi są dzierżawy , bo u nas też można nie raz trafić że jakiś dziadziuś pół dopłat jeszcze odda z dobrego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

Wydzierżawiła - nooo i wszystko jasne . B) Szkoda tylko że obydwie strony można tak nazwać :D:P .

 

wydzierżawiający - właściciel pola, on oddaje w dzierżawę

dzierżawca - osoba która bierze pole w dzierżawę

a u nas podobnie jak u kolegi ZELKOW, ziemie słabe wiec albo bierze się dopłatę i płaci podatek, albo pół na pół dopłaty, albo bez dopłaty, ale to bardzo rzadko gdy jest jakiś większy kawałek ziemi i pewność że ci nie podziękują po roku jak nawieziesz pole...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

zależy od gustu w naszej gminie płaca 2000zł niezależnie od rodzaju gleby oczywiście dopłaty i podatek dla osoby która wydzierżawiła

 

To ile ci kasy zostaje z tego pola,jak nie bierzesz dopłat i płacisz 2 tyś :o

U mnie pewien obszarnik płaci 400zł/ha,jak nie bierze doplat,a jak bierze to dorzuca troche pszenicy i kuku,jak się umówią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

panowie nie wiecie jak to wygląda z ziemią do dzierżawy od Agencji nieruchomości czy przetargi ograniczone na daną działkę mogą być wystawiane cały czas jako w przetargu ograniczonym czy też z czasem może się to zmienić na nieograniczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

koło Kętrzyna jest do wydzierżawienia 6 000  ha czynsz 1400 zl za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

koło Kętrzyna jest do wydzierżawienia 6 000  ha czynsz 1400 zl za ha

jakie kl gleby ??

podaj info na PW  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

@mawigos-  ja nie jestem z tamtych okolic wiec i tak nie wezmiemy nic z tej puli najpewniej 4 tys ha wezmie pig-pol, a reszta po 500 ha bedzie rozdysponowana miedzy innych klientow

@K100- nie ma w tym tajemnicy wiec poco na PW- gleby sa praktycznie tylko 3 i 4 klasy, ale sa to gleby ciezkie i bardzo urodzajne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jest sprawiedliwość, zamiast rozdysponować, po wszystkich gospodarstwach i każde zwiększyć o 20-50ha, to najedzą się tylko już najedzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

to jest sprawiedliwość, zamiast rozdysponować, po wszystkich gospodarstwach i każde zwiększyć o 20-50ha, to najedzą się tylko już najedzeni.

Ale to nie jest ziemia agencyjna wiec parcelacji nie bedzie

Jedynym pocieszajacym faktem jest to iz ziemia należy do polskiej firmy, a jeszcze inna rzecza  jest ze nikt nie chce dac za dzierżawe wiecej jak 1200 za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

I jeszcze dodaj że były tam jakieś budynki w tej cenie. A gdzie to dokładnie timasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

@mawigos-  ja nie jestem z tamtych okolic wiec i tak nie wezmiemy nic z tej puli najpewniej 4 tys ha wezmie pig-pol, a reszta po 500 ha bedzie rozdysponowana miedzy innych klientow

@K100- nie ma w tym tajemnicy wiec poco na PW- gleby sa praktycznie tylko 3 i 4 klasy, ale sa to gleby ciezkie i bardzo urodzajne 

chodziło mi o informacje kto to chce wydzierżawić

bo byłbym zainteresowany  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj