p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Andzej23    80

Powiem tak, nie wiem czy u mnie a ANR jest inaczej, ale ja prowadzę gospodarstwo niecałe 2,5 roku, mam wykształcenie rolnicze i nie muszę posiadać, czy spełniać wymogu 5 lat pracy na gospodarstwie. Przecież jest dodatkowe oświadczenie dla takich jak ja i wszystko gra. We wtorek składam oferty na przetarg (u nas ostatnio same ofertowe). W czwartek wywiesili listę rolników spełniających kryteria i wszystko jest ok. 


https://www.anr.gov.pl/web/guest/przetargi-ograniczone-do-rolnikow-indywidualnych

wzór nr. 4 (to co pisze na czerwono)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

W-M  na mazurach 900 ha do dzierzawy doplaty wlasciciela i 700 zl czynszu podatek oplaca wlasciciel - klasa głownie 4. Ciekawe czy znajdzie sie chetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Nie napisałeś timasz wszystkiego na temat tej dzierżawy (wiem bo przyszła mi na maila ta oferta od pośrednika). Cały areał do wzięcia to 1100 ha z czego ok 300 ha to łąki (można zaorać). 200 ha do kupienia za 8 700 000 zł tj. 43,5 tyś/ha i wtedy możesz wydzierżawić resztę. Pola są obsiane i trzeba zapłacić odstępne temu co posiał (tj. zwrócić koszty nakładów), ale w tym nie ma nic dziwnego. Jeszcze prowizja dla pośrednika, nie wiem dokładnie ile ale przy takich transakcjach biorą od kupna zazwyczaj 1%, czyli 87 000 zł, plus za dzierżawę to już różnie, ale trzeba liczyć ok 5% czyli jakieś 31 500 zł.


A i jeszcze jedno, w czynsz już jest wliczona dzierżawa budynków i magazynów, które spokojnie pomieszczą wszystkie płody rolne z całego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No dokladnie ale biorac pod uwage koniecznosc zakupu gruntów za dosyc wysoka sume i jeszcze nie masz doplat oraz doplacasz 700 zl wiec oferta nie jest   super korzystna

Ciekawe gdzie dokładnie znajduje sie to gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Gdzie się znajduje powie Ci tylko pośrednik, zaraz po podpisaniu z nim umowy, że jeżeli dojdzie do kupna i dzierżawy zobowiązujesz się do zapłacenia mu x zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Umnie też był przetarg ANR i ci którzy wygrali będą płacić 3000tyś za ha.Ja mam od zwykłego rolnika 2klase i płace 2000tyś za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie czy ktoś z was brał udział lub wygrał przetarg ofertowy na dzierżawę gruntu z anr, jak to wygląda ? czy jest tyle emocji jak w przetargu ustnym heh...? ogłaszanie wyników przetargu jest w ten sam dzień ? i czy każdy ,który startuje ma wgląd do dokumentów ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

panowie czy jest jakiś sposób żeby przystąpić do przetargu ziemi w innym powiecie niż ja mieszkam dobra działka jest do dzierżawy od anr  50 h,tyle ze przetarg ograniczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie macie takich problemow w tych nowych zasadach na dzierżawę, ze ludzie maja gospodarstwo pare km dalej i poddzierzawiaja pare arów na krotki okres działki i nawet do gminy tego nie zgłaszaja.... mam działkę 200m od siebie ale mogę przegrać bo ludzie robią tak albo za słupy dla większych... jest jakis sposób na coś takiege zeby to udowodnic ze słup bierze na siebie a uprawia kto inny daną działke? to juz patologie sie robia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Kolego ja ze świętokrzyskiego a chłopak wykupuje i wydzierżawienia z pomorskiego.nic mu nie zrobili nawet rzeki kawałek zasypal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

panowie czy jest jakiś sposób żeby przystąpić do przetargu ziemi w innym powiecie niż ja mieszkam dobra działka jest do dzierżawy od anr 50 h,tyle ze przetarg ograniczony

Tak, jeżeli ta działka do dzierżawy znajduje się w gminie sąsiadującej z Twoją gminą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

ale akurat z moja gmina nie sasiaduje ta gmina ..nie chce mi sie wierzyć  że wydzierzawia z innego województwa działki ciekawe w jaki sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Idź do dobrego prawnika i księgowego to ci szybko wytłumaczą jak kuić ziemię na Pomorzu mieszkając na lubelszczyźnie ;). Niedaleko odemnie jest jest chłopak co właśnie dokupił 120ha do posiadanych 250ha. Nie miało być ograniczenia areału do 300ha? ;)

 

Te ograniczenia to śmiech na sali - no ale wielu marzycieli patrzy i wierzy , że "partia da" , a najlepiej zabierze tym co już mają i dopiero wtedy "da".

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Umnie też był przetarg ANR i ci którzy wygrali będą płacić 3000tyś za ha.Ja mam od zwykłego rolnika 2klase i płace 2000tyś za ha.

 

Czyli płacisz 2000 zł za hektar czynszu, ale dopłaty Twoje? A te 3000 zł to za Hadriana ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

Potrzebuje rady. Mianowicie, dziadek przepisał na mnie swoje dzialki, pozostala czesc stoi jeszcze na prababcie. Dzieci prababci zalozyly rodziny w miastach.Moja babcia splacila ich ale wiadomo zawsze sie chetny znajdzie po latach mimo spłacenia. W tamtych czasach glownie miedzy soba splacali kartka podpis itp. Podatek za zycia placili dziadkowie teraz place ja. Od smierci prababci minelo 30 lat czy to bedzie brane pod uwage jako zasiedlenie? Czy po zasiedleniu ktos moze sie domagac dzialki itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Rada jedyna i sensowna jest taka że trzeba z tym do radcy prawnego i on ci wszystko wyjaśni. W takich sprawach jest zazwyczaj tyle niewiadomych że to temat rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Nie ma czegoś takiego jak zasiedlenie, jest zasiedzenie. jeśli ktoś zasiedzi jakąś nieruchomość nie powstaje w ten sposób roszczenie względem nowego właściciela od osób trzecich. W twoim przypadku trzeba  się zastanowić nad przeprowadzeniem sprawy spadkowej po prababci, ale w ten sposób powstanie współudział spadkobierców. Jeśli to była prababcia to w tej chwili będzie ich pewnie kilkunastu. Można potem przeprowadzić tzw. dział spadku i w ten sposób przenieść własność na jedną osobę. Odbywa się to ze spłatą lub bez spłaty na rzecz pozostałych współwłaścicieli. Kartki papieru z potwierdzające jakąkolwiek spłatę w przeszłości są nic nie warte. Trzeba się więc zastanowić się co lepiej robić zasiedzenie, czy sprawę spadkową. Trzeba to ocenić na podstawie posiadanych dokumentów, roszczeń rodziny itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Jeśli twoi dziadkowie płacili podatek za działki twojej prababci i minęło te 30 lat to już powinno być zasiedzenie tylko trzeba to wnieść do sądu o zasiedzenie , a jeśli masz nawet zwykłe karki ze twoja babcia spłaciła to też się przyda ale pierwsze do sądu o zasiedzenie , dodatkowo kwitki od płacenia podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

W tym roku nie ma szału i zboże nie jest niestyty tanie.....

Kawa na ławe co to znaczy za darmo albo prawie za darmo?

Czyli tak oni biorą dopłaty a kto płaci podatek do gminy?

Ta ziemia jest na górce? na dołku? Zboże, które zasieli jest ładne czy takie sobie?

 

Uważam, że dzierżawca biorąc dopłaty powinien oddać połowę dopłat czyli te 500zł w zaokrągleniu dla właścicielki pola z hektara.

Jeżeli im nie pasuje to trzeba za mordę i won z pola bo niedługo będą uważać pole za swoje:)

 

moze jeszcze powinienen tanio pole sprzedać ? ;) ja płace za samo pole od 300-500 zł za ha. troche mniej za łąki a nawet sie zdarza że praktycznie za darmo sie je obrabia ;) dopłaty z agencji i zwrot podatku za paliwo bierze własciciel  a  podatek rolny płaci własciciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jest jeszcze wymagane te minimum 5 lat prowadzenia gospodarstwa żeby przystąpić do przetargu ograniczonego ? czy w przetargu ofertowym też jest wymagane minimum 5 lat prowadzenia gospodarstwa ? Proszę o szybką odpowiedz, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj