p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
st220    20

dobierają i placa duże czyn sze nie łudz się że nie dobierają to tylko twoje pobozne życzenie za dwa lata zboze będzie po 1200 a mleko po 2,5

 

Szklana kula tak Ci powiedziała? Chciał bym takie ceny xD. U kolegi w wiosce gość chce oddać 10ha, pierwsze chciał 1000zł, teraz 800 i nikt nie chce, a 2 lata temu dali by mu tysiaka i po rękach całowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

800zl/ha bym jeszcze dał, a co do cen płodów rolnych obstawiam że zboża będą już tylko tanieć, ponieważ na wschodzie dopiero teraz się rolnictwo rozwija a mają oni takie możliwości arealowe że zasypia nas zbożem za 300-400zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no to na chwile obecna koniec inwestowania i poczekamy ,zobaczymy szczęście że nie mam kredytów A rzepak po ile może być bo tyochę go posiałem jakieś 50 % posiadanej ziemi

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

800 to po 80 zł za ha u  nas by wzięli nawet drożej

 

800zł za hektar + dopłaty dla właściciela i podatek samemu trzeba zapłacić.

 

800zl/ha bym jeszcze dał, a co do cen płodów rolnych obstawiam że zboża będą już tylko tanieć, ponieważ na wschodzie dopiero teraz się rolnictwo rozwija a mają oni takie możliwości arealowe że zasypia nas zbożem za 300-400zl

 

Piszesz że 800zł byś dał, a stronę wcześniej pisałeś że tylko za same dopłaty robisz i nic więcej nie masz zamiaru dopłacać, to w końcu jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

U nas na Podkarpaciu idzie wydzierżawić ziemię za samo opłacenie podatku, ale to są przeważnie małe kawałki ok 1ha :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@st220

800zl mogę dać ale w tedy biorę dopłaty :) bo dopłata +800zl to nieporozumienie.

Najdroższa dzierżawa jaka mam to dopłata oddana ale nic więcej mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    70

powie mi ktoś o co chodzi z tymi przetargami ustnymi i pisemnymi (chodzi mi o przetargi z agencji). Na jakiej zasadzie wygląda poźniej ten przetarg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

U mnie dzierżawy wyglądają w ten sposób:

dopłata nie moja, podatku nie płacę i od 300zł do 1000zł za ha z mojej kieszeni.

1,2,3 klasa najgorzej. Warzywa + pszenica na płodozmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    109

U nas na Podkarpaciu idzie wydzierżawić ziemię za samo opłacenie podatku, ale to są przeważnie małe kawałki ok 1ha :)

 

U mnie też tak idzie wydzierżawić,tylko już brak ziemi :D ,ja okolice Przemyśla

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1465

Koło przeworska ziemi też mało ale w granicach 800 -900zł za 1ha, przy obecnych cenach to i tak sporo :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Ja oddałem tydzień temu w dzierżawę 25ha ornych 3b-5 i 3ha łąki w dobrej kulturze wapnowane i nawożone jak należy.

Biorę cenę dopłat, płacę podatek ok 3tys.

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

no to wam powiem że u nas cena nie schodzi poniżej 2tys  ostatnio znajomy wydzierżawił 20 ha po 2800 za hektar plus podatek.  Anglicy którzy są w u nas w rejonie płacą od 3.5 do 5.5 tys za ha warunek musi być studnia i nawodnienie rozprowadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie też tak idzie wydzierżawić,tylko już brak ziemi :D ,ja okolice Przemyśla

 

 

Dopiero brak? to do tej pory jeszcze była wolna ziemia? U mnie odkąd pamiętam nie ma wolnej ziemi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    109

Dopiero brak? to do tej pory jeszcze była wolna ziemia? U mnie odkąd pamiętam nie ma wolnej ziemi :blink:

 

Jeszcze 6 lat temu było dosyć ugorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

no to wam powiem że u nas cena nie schodzi poniżej 2tys  ostatnio znajomy wydzierżawił 20 ha po 2800 za hektar plus podatek.  Anglicy którzy są w u nas w rejonie płacą od 3.5 do 5.5 tys za ha warunek musi być studnia i nawodnienie rozprowadzone.

 

Jak napisałem kilka postów do tyłu, to nikt nie wierzył. Radziejów pozdrawia.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

no to wam powiem że u nas cena nie schodzi poniżej 2tys  ostatnio znajomy wydzierżawił 20 ha po 2800 za hektar plus podatek.  Anglicy którzy są w u nas w rejonie płacą od 3.5 do 5.5 tys za ha warunek musi być studnia i nawodnienie rozprowadzone.

 

Ciekawe czy w tym roku też tak beda płacić jak cebula po 7 gr za kg i nawet nie chcą jej zbierać z pola bo nie ma kto kupić byłem ostatnio w okolicy Inowrocławia to u goscia 70 ha cebuli leży na polu 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

No właśnie wszystko w cenach promocyjnych.To zobaczymy jak długo ci mali wytrzymaja.Jak długo będą windowac ceny dzierzaw i pol do sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Ciekawe czy w tym roku też tak beda płacić jak cebula po 7 gr za kg i nawet nie chcą jej zbierać z pola bo nie ma kto kupić byłem ostatnio w okolicy Inowrocławia to u goscia 70 ha cebuli leży na polu 

 

Dobrze, że gościu ma tylko te 70 ha gdyby miał 700ha to cebula byłaby po 6 gr/kg. Chciał się tak obłowić no i ma cebulowe błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

ja też się staram i to z całych sił aby jak najwięcej zarobić

 

Chciał się tak obłowić no i ma cebulowe błoto ----------- ,,,,,,,,,,,,,złośliwość przez ciebie przemawia i to wyjątkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Dobrze, że gościu ma tylko te 70 ha gdyby miał 700ha to cebula byłaby po 6 gr/kg. Chciał się tak obłowić no i ma cebulowe błoto.

Faktycznie - lepiej jakby mia 20 arów. I ty miałbyś swoje 20 arów i cebula byłaby po 2 zł ;).

 

 

A wracając do tematu - 3 gospodarzy z mojej miejscowości skończyło "przygodę" z rolnictwem. Dzieci żadnego z nich nie chcą słyszeć o zostaniu na wsi. I nie były to 5 hektarowe gospodarstwa z c330 tylko odpowiednio - 18ha,23ha i 31ha dosyć dobrze dobre zmechanizowane. klasa III-IV.

 

Wczoraj i dzisiaj dogadałem dzierżawy - płacę podatek + dopłaty podstawowe na pół . lubelskie.

 

 

I mam takie dziwne wrażenie że to nie koniec na ten sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
    • Przez sindram
      Szanowni rolnicy,
      Niedawno odziedziczyłem po rodzinie, gdzieś 2,5-3 hektara ziemi ornej, klasa ziemi to miedzy II, IIIa i IIIb( dokładnie nie wiem, sprawy pod względem prawnym jeszcze nie są zaczęte), jako ze mam pieniądze nie jestem zainteresowany natychmiast sprzedażą, tym bardziej ze ziemia drożeje, jestem za to zainteresowany puszczeniem ziemi w dzierżawę, ile rocznie mogę za nią dostać ?  
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj