p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19687

Tego nie wiem bo jak kupowałem działki to podpisywałem,że moimi jest dojazd tak jak wspominałeś ta służebność....

Co do dzierżawy to u nas trafia się coraz więcej "okazji"jeszcze ze dwa takie lata jak 2015 i będzie jeszcze  więcej-niektórym dopłat zabrakło na pokrycie strat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

A z jakiego regionu jesteś?no wiesz qq nie wypalila cena marna a do tego Ukraina ładuje do nas, zboże też nie rewelacja. W moich stronach brakuje nasion marchwi bo każdy liczy na embargo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Oj nie takie bogate i po pgr'ach niema śladu, ziemia, która można wziąć w dzierżawę/kupić to ochłapy co nikt nie chciał!!!

Takie życie urodziłem się niestety 20 lat za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

No tak ja też za mlody jak mialem 18lat padala rsp jakieś 10km od mojego domu mowie tacie weźmy to pole razem z bazą i produkcją w toku obok bazy bylo 70ha w jednym kawałku, mama się zgodzila a ojciec nie bo za daleko nie oplaca się itd A teraz żałuję że mi zabronil. Ale było minęło czasu się nie wroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z miejscowości skąd pochodzę jak upadł PGR to rolnicy którzy go obkupili wygrali bo mają teraz 150 do nawet ponad 300ha reszta co nie skorzystali, staneli na areale do 50ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie nie :D z Łowkowic pow. kluczborski dokładnie :)

a gospodarstwo obrabiam w Pawłowicach pow. Oleski :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Olesno wiem gdzie kiedyś tam jezdzilem.w olesnie chyba był duży pgr?dużo uprawiasz?
Tata kiedys kupił cyklopa w olesnie na przetargu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do olesna mam aż 15km :) uprawiam 23ha ornego i 6ha łąk :) łącznie jest niecałe 30ha.

Najśmieszniejsze jest to, że w kluczborskim hektar ziemi chodzi po 60-100tys a 20km dalej w oleskim już 20-40tys :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 kluczborskim są ziemie lepszej klasy i rolnicy dużo więksi do lekko ponad 300ha mają niektórzy, a u mnie w wiosce największy ma 50ha :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za rok będzie miał mniej o 1ha na moją korzyść xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czemu mam mu pole zabierać? przecież to jego własność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

jak droga jest na mapach to jeźdź mu po zbożu, a jak jej nie ma to masz problem :/

 

trudno się nie zgoidzić, zrobiłbym podobnie ale jak na mapkach nie widac żadnej drogi to jesteś w kropce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewafarmerka    0

Mam okazję wziąć w dzierżawę 35ha ziemi 3 i 4kl w dwóch kawałkach oddalonych od gospodarstwa 12km.właściciel chce 2tys za ha.dopłaty moje,podatek też no i dopłata paliwowa.czy warto?nadmieniam iż posiadam sprzęt do jej obróbki i mam 30ha swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to już zależy od Ciebie dać 3.5t na klasie gdzie realny plon wynosi średnio 5-7t dopłaty i tak nie starczą na paliwo, nawozy, podatek i amortyzację maszyn więc pewnie do dopłat będzie trzeba dołożyć 1000zł koniec końców narobisz się a zysku z tego wielkiego nie będzie, o ile będzie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Pewnie,że się nie opłaca,sam dojazd ile będzie kosztować do pola,dopłaty są coraz mniejsze i jeszcze mu dopłacać

Widać szuka frajera co mu obrobi pole,które będzie w dobrej kulturze i jeszcze weznie za friko 70 tyś/rok,pózniej  bedzie sie  z ciebie śmiać,że głupi robi i nic nie ma ,a on sobie siedzi i kasa leci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

W Polsce uprawia się ok 7,5 mln ha zbóż , co przekłada się na zbiory rzedu 26-28 mln ton w najbardziej urodzajnych latach .

W związku z tym średni ha generuje plony niższe niż 4t/ha .

I warto miec to na uwadze , płacąc czynsz rownowazny 35 q zboża za ha .

Owszem plony na agrofoto to min 7 ton , jednak w przypadku ich realizacji , zbiory zbóż przy obecnym areale w pierwszym roku wyniosły by nie mniej jak 50 mln ton i katastrofę cenową, co w nastepmnym sezonie spowodowało by zasiewy rzędu 3,5 mln ha i powrót do 28 mln ton i obecnych cen .

Chyba że ktoś ma pomysł na zagospodarowanie tych skromnych 25 mln ton nadwyżki .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Ewo oddaj swoje 30 ha w dzierżawę i będziesz miała 60 tyś rocznie bez pracy za tą klasę ziemi to maksymalnie 1200 zł.

chyba że jest to 3i 4 z wysokim potencjałem np na madzie? 

jest jeszcze jedno pytanie czy i kiedy będzie chciał sprzedać te pola bo przy takim czynszu może nigdy nie bedzie chciał tego zrobić

 

na 3i 4 klasie 2 tyś średnio przyjmuje się zysku dla pszenicy i rzepaku  i przy obecnych cenach pszenicy więcej nie będzie , chyba że masz hodowlę może jakieś warzywa i jest Ci te pole niezbędne 

 

te gusowskie szacunki plonów to nijak się mają do rzeczywistości , w tym roku kosiłem u siebie trochę usługowo kombajnem i najniższy plon pszenicy jaki miał facet to było 5 ton średnio wychodziło 7 a na najlepszych kawałkach 9

 

od wejścia do uni sporo się zmieniło jak patrze na pola to prawie na każdym ścieżki  jakieś 90% pól zboża ładne czyste odchwaszczane przeważnie jesienią sporo zmieniło się w moim regionie na lepsze większa dostępność wiedzy nowych technologi  jak ktoś w mojej okolicy zbiera mniej jak 5 ton pszenicy to uznaje się to za bardzo słaby plon i jest to rzeczywistość

 

co nie zmienia fakty  że część gleb w Polsce nie powinna być użytkowana rolniczo tylko zalesiona  i to ona zaniża średnią krajową , część i to spora jest uprawiana tylko dla dopłat 

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj