Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trzymanie jednej krowy

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ArturKubacki

ArturKubacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 październik 2014 - 16:23

Trzymanie jednej krowy

Witam

Otóż mam możliwość trzymania jednej krowy , mam budynki mam 6 ha i jestem młody więc mógłbym coś sobie trzymać .  Ale problem w tym czy  się opłaca tą jedną krowę trzymać mleko bym sprzedawał innym ludziom na wsi .   Czy lepiej się nie paprać z 1 krową ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trzymanie jednej krowy Dzisiaj, 05:01
  •  

#2 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 04 październik 2014 - 16:29

Trzymanie jednej krowy

A ogolniej zagroda i ile czasu masz? Sam  wyzbywam sie krow mlecznych, i takze zostawiam sobie jedna.Jedynie co moge zachecic... z dojeniem trezba regularnie o zapalenie wymienia nie trudno

#3 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 04 październik 2014 - 21:05

Trzymanie jednej krowy

Hobbystycznie żeby mieć mleko dla siebie i ew kilka litrów na sprzedaż możesz się bawić, kto broni. Ale nie licz, że na tym zarobisz. 

norweskie-lesne.pl

#4 Share ArturKubacki

ArturKubacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 październik 2014 - 15:06

Trzymanie jednej krowy

Czas  bym miał spokojnie jestem młody  pracuje i tak u taty w pracy więc . Ale mówicie że jakbym nawet sprzedawał babkom mleko to i tak bym nie zarobił ;/ To już w tych czasach krowy już przeszły ? Kiedyś unas na wsi każdy miał krowe a teraz ;( 

#5 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 październik 2014 - 15:44

Trzymanie jednej krowy

Jakies  ogrzewanie by sie przydalo na zime zeby do gnoju nie przymarzlatongue.png

#6 Share Arekc330

Arekc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 październik 2014 - 16:54

Trzymanie jednej krowy

Trzymanie jednej krowy jako hobby może być ,ale jeśli chodzi o zarobek jest raczej marny wiem bo sam tak mam.

#7 Share grzesiek21491

grzesiek21491

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 październik 2014 - 18:26

Trzymanie jednej krowy

jak będziesz wszystko robił z głowa to na pewno na + wyjdziesz 

tz nie dawać na wszystko tony nawozów tylko oszczędnie np łąki jak masz możliwość to lepiej wykosci więcej niż kupować nawozy 

ja na przykład z 1 ha mam 1 pokos około 200 kostek 0 nawozów tylko kosze i zbieram i już można zaoszczędzić i coś na tym może parę groszy zarobisz

#8 Share ArturKubacki

ArturKubacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 październik 2014 - 13:29

Trzymanie jednej krowy

Właśnie z głową , trzeba wszystko robić . Oczywiscie nie oczekuje jakiś kokosów wielkich bo dużo z tego nie będzie .  No ale ja mam  c330 i zetora 5211 więc będe musiał coś sprzedać bo po co mi to na tylko tyle ha :) Dwa ciągniki miałem przepisane od wuja jak coś :P 

#9 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 07 październik 2014 - 19:52

Trzymanie jednej krowy

Artur, a nie myslales,zeby np chodowac opasy? Ja zaczynalam 2 lata temu od 1 krowy,sasiadki czasem ser kupowaly, ale ze pozniej jakos zaprzestaly...mleka ponad 20 litrow na dzien mialam, i szkoda bylo wylewac,kupilam wiec cielaka,pozniej drugiego. Dzis mam 13 sztuk :) jalowki cielne i nastawiam sie na ta branze,pomimo niskich cen, bo cos trzeba robic... pozdrawiam i zycze powodzenia

#10 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 październik 2014 - 05:58

Trzymanie jednej krowy Faktycznie jedna krowa to tylko uwiązanie trzeba koło tego chodzić, ale przy 6 ha pomysł oktawii nabiera wartości.
Kup sobie co pół roku cielaka, co kwartał po dwóch latach będziesz sprzedawał 1 szt. a to już konkretny grosz. Zreszta z takiego areału spokojnie te sztuki wykarmisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawelmakowski997

pawelmakowski997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 październik 2014 - 16:50

Trzymanie jednej krowy Jak masz dobra glebe to utrzymasz spokojnie te 10-12 sztuk

#12 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 10 październik 2014 - 19:18

Trzymanie jednej krowy

Wcale nie musi miec dobrej ziemii, ja mam 5 i 6 klase 8 ha, z czego tylko 1,5 ha przeliczeniowych

#13 Share ArturKubacki

ArturKubacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 październik 2014 - 07:17

Trzymanie jednej krowy

Hmm cielaki mówicie , na początku bym kupił z 2 sztuki i bym później sprzedał i jakiś grosz by był . No ale krowę jak by miał też jakoś by to szło , bym najpierw znalazł osoby które by kupowały od de mnie codziennie mleko i tyle . 

#14 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 październik 2014 - 12:06

Trzymanie jednej krowy

Przepraszam, że sprowadzę Was na ziemię. Bydło to obowiązek dzień w dzień, świątek piątek i niedziela. Nie ma, że się nie chce, że głowa boli. Jeśli masz pracę, która nie jest związana z rolnictwem to daj sobie spokój. Bydło tylko Cię uwiąże i w znacznym stopniu zabierze Ci Twój wolny czas. Karmienie, pojenie, podgarnianie paszy, wyrzucanie obornika, choroby i weterynarz... daj sobie spokój. NIE WARTO! Szkoda Twojego czasu. Jeśli jesteś w sytuacji, że nie musisz to nie rób tego. Najsensowniej byłoby ziemię wydzierżawić. Wtedy masz ok 1000 zł + 500zł dzierżawy z ha. 9000 zł rocznie czystego przychodu! A bydło... zakładając, że byka uchowasz w 24 miesiące do masy 600 kg, przy kosztach powiedzmy 4 zł/1kg, to przy dobrej cenie (np.: 7 zł) mamy zysk na poziomie 1800 zł/sztuka. Więc utrzymując 5 byków zarobisz tyle samo. Więc wato?          

NIE! 

#15 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:42

Trzymanie jednej krowy

Swiete slowa! ja jakbym nie musiala, to bym poszla do pracy, no ale ze wzgledu na sytuacje rodzinna, nie mam wyjscia. Bo trzeba zarobic na chleb, wiec rolnictwo mi pozostaje...

Chcialo by sie czasem wyskoczyc na weekend,pojechac na wakacje- ale moge tylko pomarzyc.... 

#16 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 16 październik 2014 - 20:36

Trzymanie jednej krowy Jak krowka zachoruje,a jak zdechnie bedzie dosłownie,,w plecy" moja złapała jedyną ze stadka ,,kwasice" mało brakowało by padla,przez wczesniejszsa ospę i pozniej jabłka gdy szło stadko do obory...
Gdy krowa dostaje zapalenia wymiona licz 100-300zl,ja wydawalem niecałe 300zl i noc nie przespana z boly głowy.. a mleko za 300zl ile?
Jak masz czas i chęci polecam,jak nie odradzam

#17 Share ArturKubacki

ArturKubacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 październik 2014 - 05:24

Trzymanie jednej krowy

No to jak nie krowy to kozy :) Sa mniejsze , więcej by mi się zmieściło , a na początek bym kupił sobie 2 kozy 

#18 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 październik 2014 - 07:49

Trzymanie jednej krowy

Jak masz pracę to tak jak pisali koledzy wyżej daj sobie spokój z chowem czego kolwiek tylko opsiej pole, wykoś kombajnem zboże i sprzedaj. Ze zboża też będziesz miał zysk i to nie taki mały.

#19 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 październik 2014 - 09:05

Trzymanie jednej krowy

i co z tymi kozami zrobisz? Nie masz zielonego pojęcia o chowie zwierząt i rolnictwie. Daj sobie spokój, bo stracisz tylko czas i pieniądze. A zboże w tym roku rzeczywiście bije rekordy cenowe, tylko, że w dół. Zresztą, uprawa zbóż na 6ha... w uprawie roślinnej liczy się skala.

Rolnictwo jest jedną z najbardziej kapitałochłonnych gałęzi gospodarki. Aby osiągnąć przyzwoity plon z ha, trzeba włożyć znaczne środki. Licząc na szybko, koszt uprawy 1 ha zbóż to ponad 2000zł x 6 ha = 12 000 zł. Skąd weźmiesz ten kapitał? Kredyt? Nie masz gwarancji, że pogoda będzie sprzyjająca, cena może spaść w dół... I co... zarobisz 200 zł z ha... Niestety nie jest to łatwy kawałek chleba, a bardzo często jedynym dochodem w gospodarstwie są dopłaty. Także daj sobie święty spokój, bo jestem pewien, że tylko utopisz pieniądze, stracisz czas, a po kilku latach rzucisz to wszystko w diabły. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzesiek21491

grzesiek21491

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 październik 2014 - 13:49

Trzymanie jednej krowy

ja po prostu nie mogę tych wszystkich co odradzają bo się nie opłaca bo ceny w dół ale nikt nie zrezygnuje tylko narzekania jakby tak wszyscy co tu narzekaj mieli tyle dokładać ile piszą to musieli by mieć miliardy na koncie żeby mieć z czego dokładać ale nikt nie rezygnuje z gospodarki tylko narzekają i odradzają innym