Skocz do zawartości

Zdjęcie

projekt obory na opasy

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ziom5

ziom5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO MOTORYZACJA MUZYKA MOTOCYKLE

Napisany 18 październik 2014 - 19:32

projekt obory na opasy

panowie a  jaki materiał na ściany wybrać ? cegle, pustak, żużlak, nie mam pojęcia 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
projekt obory na opasy Dzisiaj, 12:56
  •  

#22 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 19 październik 2014 - 06:31

projekt obory na opasy Jak na byki to bloczek betonowy,w gazecie widzialem jakiś termobloczek od razu ze styropianem w środku,ale jak to w praktyce sie spisuje to nie wiem

#23 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 19 październik 2014 - 07:26

projekt obory na opasy

Bierz jak najtwardszy bo mi się zdarzyło że byk pustak ze ściany wybrał rogami

#24 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 19 październik 2014 - 08:20

projekt obory na opasy Kolega ma racje

#25 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 19 październik 2014 - 09:27

projekt obory na opasy

cześć mam plan przerobić stodole na oborę wolno stanowi skową dla opasów 2 kojce a po środku stół paszowy co wy na to 60 cm różnicy pomiędzy poziomami stołu a posadzki  wymiary kojców to 4 mx 8,3m stół paszowy 4mx 8,3 sory ze taka słaba jakość ale nie zmieściło się do skanowania czarnym długopisem narysowałem rury stalowych a niebieskim opisane ścianki polećcie co by zmienić by była ekonomia i czy zaprawę robić samemu czy gruszkę nająć ? sory ze tyle pytań ale chce jak najwięcej wiedzieć pozdrawiam 

sory ale inaczej nie umiałem wrzucić 

http://zapodaj.net/d...39a573.png.html

Naprawde przemyślana koncepca i fajnie wyglada u mnie mam zrobiony stół paszowy na wys. 48cm i starcza na około 3msc bedzie dla 3szt. kojec o wymiarach 3m x 5m (wiek bydła ok 12smc-15msc) i jakbym robił i miał możliwość podnieść stołu zrobiłbym to :) a wiec jak masz możliwość to nawet 70cm nie zaszkodzi tylko własnie chodzi o drugą rzecz  czy to bedzie tylko na opasy jesli tak to nie ma zadnego problemu bydło da rade pobrać pasze.

bede robił kolejny budynek w tej kocepcji i bede robił włąsnie teraz stół paszowy  na ok. 50-60cm. tyle ile sie da bo mam nisko dach i tak musze wybrac ziemie na kojce a co do betonu nikt nie zaprzeczy ze trwałość takiego betonu jest nie do porównania z betoniarki robionej samemu i dotego nikt nie liczyczy swojej pracy przeywiezieniu nawet darmowego żwiru który nigdy nie jest odpowiedni do lania posadzek do tynków tak ale nie posadzki, tak to wyglada u mnie piaski są ale wszystko miałkie cena u mnie to ok. 200-220netto za m3 a tylko tak zapytałem sie o cene w betoniarni która znajduje sie ok. 30km odemnie a jest druga bliżej 10km :) wiec powinno być taniej. a poidło dam 1 na 5szt. na stole paszowym  jak narazie to sie sprawdza i tak sam bede robił z własnego doświadczenia jeszcze niedawno byłem zdecydowanym przeciwnikiem chowu wolnostanowiskowego ale jak zobaczyłe korzysci i jakie so tu i tu nakłady pracy to nikt juz by nie wrocił do uwieziowej. chaotycznie ale z sensem :) 

#26 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 19 październik 2014 - 10:03

projekt obory na opasy A robiłeś jakąś rampę do załadunku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share ziom5

ziom5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 październik 2014 - 13:08

projekt obory na opasy janczar810 

wielkie dzięki za ciekawą podpowiedz, a ty byczki ze swej hodowli czy tez dokupujesz ? a czym karmisz bydło?

#28 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 19 październik 2014 - 18:13

projekt obory na opasy

A robiłeś jakąś rampę do załadunku?

przy 10szt rocznie :) raczej jest zbyteczcna 

janczar810

wielkie dzięki za ciekawą podpowiedz, a ty byczki ze swej hodowli czy tez dokupujesz ? a czym karmisz bydło?

byczki mam z własnej hodowli a z tym wolnostanowiskową oborą mały eksperyment ktoy po pierwszych dniach dawał marną nadzieje (byki sakakały po sobie i ciekawo to nie wygladało) a teraz jak jest wiecej obornika jest miękko to i nawet bydlaki nie próbują skakać. Od bardziej doswiadczonych hodowców słyszałem ze byki z takiego chowu są ładniejesze, cięższe , lepiej zbudowane mieśnie 

a czym karmie to tak 

siano ,sianokiszonka ,kiszonka QQ, troszkę mocznika , śrut zbożowy, słoma , ziemniaka zazwyczaj idzie jak konczy sie QQ na lato 

#29 Share Bycek1234

Bycek1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 październik 2014 - 18:35

projekt obory na opasy

kolega ma racje i lepsze ceny ubojnie za takie byki dają

jak coś to ja karmię sianokiszonką, śrutami, soją/rzepakiem, san bullem i ziemniakami i też ładnie rosną w 2 lata ok 800-850 średnio mają (mięsne oczywiście więcej:) )

#30 Share ziom5

ziom5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 luty 2015 - 20:04

projekt obory na opasy

mam pytanie :)  w sprawie wylewek bo nie wiem ile wylać i co zrobić z gruzem. napisałby ktoś mi ile wylać posadzki czy dawać jakieś folie czy może żółty piasek sypać pod wylewkę na pewno to za zbroje ale w ogolę to się nie bardzo znam ile jak by było dobrze tam mają stać byki  dzięki i pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ziom5

ziom5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów