Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kverneland Ngh 101 + Accord DA czy zastaw Poettinger Lion302 I Vitasem 302 A

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 03 październik 2014 - 08:41

Witam Koledzy jaki zestaw wybralibyście ??? Zestaw Kverneland z brona Ngh 101 i siewnik Accord DA - Brona dla ciągników o mocy do 180 KM z wałem Packer 585 cm z siewnikiem talerzowym bez kółek dociskających, komputer FGS, znaczniki do pionu .

Czy zestaw Poettinger Lion 302, 10 wirników, wał tnący Packer (to jest ten Blaszany ), siewnik na pojedynczych talerzach z kółkami dociskowymi, komputer Compass, zagarniacz Perfect, znacziki do poinu.

jeden i drugi zbiornik 1000 l.

Cana obydwu zestawów to około 91000 zł netto, siewnik Accord to siewnik pneumatyczny, poettinger mechaniczny. Prosze o wypowiedzi dotyczące tych zestawów!!!

- Amazone i KUHN to wydatek około 100 tys. netto. wiec nie wchodza w gre

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kverneland Ngh 101 + Accord DA czy zastaw Poettinger Lion302 I Vitasem 302 A Dzisiaj, 22:35
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 03 październik 2014 - 09:53

mam siewnik pottinger vitasem i złego słowa nie powiem, wykonanie, malowanie, precyzja wysiewu na 5+

Niemniej jak go brac, ty tylko z kółkami kopiującymi. Innego wyjscia na utrzymanie jednakowej głębokosci siewu na róznych glebach nie ma.

JAj wziałem bez kółek i na piachu ziarno idzie za głeboko, w tym roku domawaiam kółka.

Zagarniacz compas bardzo w porządku, komputerek też niczego sobie (szczególnie ten wypasiony, którym mozna sobie regulować dawke wysiewu)

Apropos znaczników- jak sie ma agregat czynny, to uwazam je za niepotrzebne.

JA tez kupiłem z nimi a po roku zdemontowałem, bo i tak ich nie uzywałem. Dobrze widac bez nich.

Takze uwazam to za niepotrzebny wydatek.

Co jeszcze.

Gdybym miał drugi raz wybierac, to zamiast typowego w całosci metalowego packera dopłaciłbym za wał gumowy.

JAk jest wilgotno to krew człowieka zalewa tak to sie oblepia ziemia. I te skrobaki niewiele pomagaja, bo jak sie wał oblepi szybko sie zdzieraja to raz, a dwa stawiaja duuży opór tak ze nawet ciagnik ma wyczuwalnie ciezej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kverneland Ngh 101 + Accord DA czy zastaw Poettinger Lion302 I Vitasem 302 A Dzisiaj, 22:35
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 23 listopad 2014 - 12:52

Ten pierwszy. Sam tej firmy zestaw tylko mocniejsze wszystko tj ngs300 da-s siew idealny, praca perfekcyjna...cenowo..nie wiem