Skocz do zawartości

Zdjęcie

Która z polskich firm maszyn rolniczych najlepsza ?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 01 październik 2014 - 19:39

Witam 

tak jak w temacie która z polskich firm maszyn rolniczych jest najlepsza i dlaczego  , jej sprzęt jest godny polecenia  , lakier , wytrzymałość ,ceny jak tez dostępnośc częsci ?

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Która z polskich firm maszyn rolniczych najlepsza ? Dzisiaj, 07:51
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 01 październik 2014 - 20:08

Zależy jakiego typu dokładniej maszyny Cię interesują. Z uprawowych, czytając opinie wygląda, ze tylko Unia group trzyma w miarę akceptowalną jakość tylko to wiąże się również z wysoką ceną... może nie koniecznie adekwatną do tej jakości :D

Z tych większych znanych to Metal-Fach jest ciekawy jak dla mnie. Chociaż są jeszcze mniejsi prywaciarze co robię w miarę maszyny tylko nazw nie pamiętam.

Edytowany przez romek6340, 01 październik 2014 - 20:12.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 01 październik 2014 - 20:40

chodzi mi o ogólną opinie wg firm  bo często czytam jak dużo osób pisze ze polskie to kiepskie , kiepski lakier , często łozyska siadają , słaby materiał ale skoro jest tyle firm maszyn  , to któraś musi być najlepsza :D

Uniagroup jest juz długo wyrobioną marka .

Edytowany przez oaxis3333, 01 październik 2014 - 20:42.

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#4 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 październik 2014 - 20:50

moim zdanie Krukowiak jest jedną z lepszych firm która trzyma poziom i mogła by być dobrą reklama polskich maszyn w europie

#5 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 01 październik 2014 - 20:56

Pracowałem na maszynach z uni to jakość jest dobra.Jak się bierze np.siewnik to dobrze jest też dobrać jakieś pierdoły co są w opcji,robota to wtedy idzie aż miło.Tylko ten lakier na uni...mogli by trochę lepszy rozpylać na lakierni :P

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#6 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 01 październik 2014 - 20:58

Z tą unią to cudów nie ma.

Mieszkam niedaleko fabryki, kilkoro znajomych tam pracuje to z ich historii wynika nieciekawy obraz fabryki.

Piszą przykłądowo w prospektach, ze szwedzka stal a polski montaż, tymczasem wiekszosc stali jest niskich gatunków gdzies od ruskich czy z chin (na tyle słabe, ze kumpel ktory robi na wypalarce cnc mówi, ze co ktoryś arkusz nie nadaje sie nawet do podłożenia pod maszyne bo jeszcze bez zadnej obróbki juz sie rozwarstwia), a ta dobrej jakosci idzie tylko na newralgiczne elementy typu lemisze czy odkładnie.

#7 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 02 październik 2014 - 09:47

a co z innymi firmami takimi jak np :  metaltech , kruszec , pichon , agro-masz ?

pozdrawiam !

#8 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 02 październik 2014 - 16:05

Z tą unią to cudów nie ma.

Mieszkam niedaleko fabryki, kilkoro znajomych tam pracuje to z ich historii wynika nieciekawy obraz fabryki.

Piszą przykłądowo w prospektach, ze szwedzka stal a polski montaż, tymczasem wiekszosc stali jest niskich gatunków gdzies od ruskich czy z chin (na tyle słabe, ze kumpel ktory robi na wypalarce cnc mówi, ze co ktoryś arkusz nie nadaje sie nawet do podłożenia pod maszyne bo jeszcze bez zadnej obróbki juz sie rozwarstwia), a ta dobrej jakosci idzie tylko na newralgiczne elementy typu lemisze czy odkładnie.

W jakim dziale pracuje twój kolega?

#9 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 02 październik 2014 - 16:14

2 pracowało na montażu, ale sie zwolniło, bo atmosfera mocno sie zepsuła (sprzedaż spadła, nie ma roboty i gdy tylko ktoś podpadnie to wyrzucają), a ten który opowiadał mi o jakosci materiałów, jak napisałem wyzej, pracuje na cnc wycinajac elementy do różnych maszyn robionych w unii (i to nie tylko w grudziadzu, ale i w brzegu etc). Jako to dział, nie mam pojecia, bo sie tym nigdy nie interesowałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 14 październik 2014 - 16:29

Jeżeli chodzi o uprawowe to Mandam. Solidna firma, nie długo wprowadzają do oferty pługi.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#11 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 14 październik 2014 - 17:52

Wydaje mi sie że Unia. Mają bogatą oferte i niczym nie odbiegającą od zachodnich konkurentów jakość. Tylko polak na siłę próbuje w polskim produkcie dostrzec wade a w zachodnim nawet jak dostrzeże to i tak jest zadowolony bo zachodznia i wydałe 2-3 razy więcej niż za polską ( co sąsiad powie). Niestety taka smutna prawda. Np w kvernelandzie w pługach pękają resory przy większym oporze.

#12 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 14 październik 2014 - 18:03

A zapomniałbym nie tylko uprawowe w polsce robią. Mamy dobre przyczepy MetalTech no i jeszcze Wielton, Zasław

@ Ziel. Unia owszem ofertę ma bogatą ale nawet spojrzeć na masę do przykładu agregat ścierniskowy Mandam 2,6 bolce 954kg Unia 2,6 bolce 800kg, taka różnica nie bierze się znikąd

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#13 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 14 październik 2014 - 18:30

Która z polskich firm maszyn rolniczych najlepsza ? A jeszcze Expom też ma kilka ciekawych maszyn: Tornado, Lech, Ajax.
Sam użytkuje Lecha 3,3m bardzo solidnie wykonany, docisk wałków na równoległobokach.

#14 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:19

Do listy moge dodać przyczepy Pronara. Sprzedają sie w całej europie więc o czymś to świadczy.

#15 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 21 październik 2014 - 09:38

A zapomniałbym nie tylko uprawowe w polsce robią. Mamy dobre przyczepy MetalTech no i jeszcze Wielton, Zasław

@ Ziel. Unia owszem ofertę ma bogatą ale nawet spojrzeć na masę do przykładu agregat ścierniskowy Mandam 2,6 bolce 954kg Unia 2,6 bolce 800kg, taka różnica nie bierze się znikąd

Wiesz. akurat caly swiat idzie w kierunku obnizania masy maszyn. Mam Kv 4x40 z lat 90 i waży 1600 Kg, obecnie mozna takiego kupic przy 1200 kg. To samo brony wirnikowe Amazone 3m z walem 1000 kg, A polski Hermes 1150. Czyli Hermes lepszy? ;)

#16 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 21 październik 2014 - 20:40

Oprócz tych które były wymieniane mogę dorzucić jeszcze Akpila we wsi pracują 3 takie pługi kilka talerzówek(sam mam jedną) i nikt na sprzęty nie narzeka. Znajomy kiedyś pożyczał od nas teraz kupił jakiejś mało znanej firmy i mówił że jednak akpil lepiej robotę robi.

Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 21:53

Która z polskich firm maszyn rolniczych najlepsza ? Wielton, Metal-Tech, Agro-Masz, Expom, Mandam, Unia, Akpil jedne z porządnych firm. Ja uważam, że przy odpowiednim użytkowaniu, polska maszyna też długo będzie chodziła ale trzeba znać granice i nie nadużywać jej możliwości. Wiadomo bywają przypadki, że coś się uszkodzi, ale jak to mówią i najlepszym się zdarza.