Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt czy John Deere

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomas2012

Tomas2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 21:15

Fendt czy John Deere

Witam mam dylemat, niewiem jaki ciągnik wybrać FENDT 511C , 512 C czy JOHN DEERE 6230,6330 lub 6430. W związku z tym prosze o podpowiedzi jaki ciągnik waszym zdaniem lepszy na ok. 30h jako główny koń pociągowy. Byłbym wdziączny za opinie użytkowników tych maszyn.  Z góry dziękuje za odpowiedzi

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt czy John Deere Dzisiaj, 22:19
  •  

#2 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 21:52

Fendt czy John Deere

Główna różnica pomiędzy 6430 a 512C to liczba cylindrów Jd na 4 a Fendt 6. Porównywaliśmy mojego 6430 z 512C kolegi. Fendt w pracy był trochę elastyczniejszy przez dodatkowe 2 cylindry. Co do spalania oszczędny fendt palił więcej w pracach polowych ale za to w transporcie przy zwożeniu kukurydzy na pryzmę okazał się delikatnie oszczędniejszy. Co do parametrów pracy ciągniki na takich samych glebach z podobnym osprzętem osiągały te same prędkości robocze. JD bezie zapewne droższy w zakupie ale Fendt ma droższe części zamienne. Jeżeli masz jeszcze jakieś konkretne pytania od JD chętnie pomogę  

#3 Share Tomas2012

Tomas2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 11:50

Fendt czy John Deere

Dzięki za odpowiedż. A mógłbyś mi powiedziec o jakim spalaniu mówimy i na jakich obrotach pracowaliście w polu. A  co sądzisz o JD6230 Premium?

#4 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 16:44

Fendt czy John Deere

Robiliśmy jedno bardzo dokładne porównanie do pracy inżynierskiej znajomego. JD 6430 i Fendt 512C w orce ziemia klasa 3A.obydwa ciągniki miały zadane obroty na poziomie 1850-1900 obr/min przy orce zimowej z pługami Kverneland ab100 prędkość 8,5-9,5 km/h rozstaw odkładni 52 cm. Spalanie w JD 22l/godz Fendt niecałe 25 l/godz. Przez godzinę obydwa zestawy zaorały ok 1,6 ha. Nawet ciśnienie w oponach było zadane takie samo ale tego już nie pamiętam.

Inne nasze porównania nie były aż tak dokładne ale tendencja była ta sama Fendt w ciężkich pracach polowych spalał delikatnie więcej. Transport fendt był oszczędniejszy o ok 3-3,5 l na godz. ale to mniej miarodajny wynik bo pracowały z różnymi przyczepami o różnych objętościach.

Co do 6230 premium bardzo dobry ciągnik jak każdy JD z serii 6030 a wersja premium wiadomo większy komfort. Użytkuję 6430 na 45 ha przy produkcji zwierzęcej i jak na razie jest wystarczający . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 17:43

Fendt czy John Deere

Fendt dużo traci na skrzyni Vario po za komfortem. Ja bym pomyślał na doś ze stajni case cvx.

#6 Share Tomas2012

Tomas2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 21:27

Fendt czy John Deere

A jeśli mialbyś wybierać między jd a fendtem co byś wybrał. Dodam że serwis jd mam ok.15km a fendta ok.10km od domu i posiadam już jd 6200 z turem ale to troche starsza konstrukcja choć jestem z niego zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 02 październik 2014 - 07:40

Fendt czy John Deere

Ja wybrał bym kolejnego JD. Z prostej kalkulacji niższe koszty utrzymania i serwisowania przy kolejnym ciągniku tej samej marki. Odległość serwisu nie jest rzeczą najważniejszą do serwisu jd wcześniej miałem ok 65 km i przy zgłoszeniu awarii byli tego samego dnia w sezonie. Klika drobnych rzeczy pomogli mi naprawić telefonicznie na polu. Teraz mam 10 km i jest tylko bliżej kupić materiały eksploatacyjne ale tego nie kupuje się co dzień czy tydzień.  

Ni w skrzyni Vario najabrdziej nie podoba się to że w razie jakiejś awarii wymieniana jest cała skrzynia kosztująca krocie.