Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tuczniki nie rosną .

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 05 październik 2014 - 19:07

Tuczniki nie rosną .

Z LNB , ale numeru tego premisku nie pamiętam . 

Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tuczniki nie rosną . Dzisiaj, 17:52
  •  

#22 Share reniu86

reniu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 październik 2014 - 19:23

Tuczniki nie rosną .

LNB tez robi dobre premiksy:)

#23 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 05 październik 2014 - 19:36

Tuczniki nie rosną .

@Darekpol - napewno nie to bylo problemem ze dal 15% bo to standart spokojnie mozna dac 17,5% i nic nie powinno sie stac a dla ras wybitnie miesnych nawet 20%

Moze piast teraz sie poprawił ale kiedys robił kiche

@deere2140 niestety nie moge ci podac dokladnej ilosci zboz jakie stosuje poniewaz mam jeden duzy magazyn zbozowy przy chlewni i zboza sa sypane na pryzne:) ogolnie staram sie zeby byly 3 rodzaje zboza, zeby zawsze bylo troche przenicy , nie zaduzo owsa a najwiecej daje jeczmienia i przenzyta:) A ty jaki premiks kupiles? :)

Standard nie wiem. Ale dając 10 proc czy 15 procent zdecydowanie więcej białka i innych składników, których może był nadmiar. Może zboża więcej w tym sezonie białka zawierają jak zwykle. Tego nie wiemy. Ja napisałem jak ja stosuje. Dla loch zalecają np. 25 proc dla karmiących i 15 dla prośnych. Ja daje odpowiednio 15 i 10 i jest wystarczająco dla loch.

Co do pszenicy też zawsze dawałem, aczkolwiek w tym roku mam sporo pszenżyta i jako, że nie stosuję dla prosiaków i loch pszenżyta dawke zwiększyłem dla tuczników i jest wszystko ok. Aż sam się dziwię, że rosną normalnie tak jak bym dawał pszenicę.

#24 Share reniu86

reniu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 październik 2014 - 20:00

Tuczniki nie rosną .

@darekpol zboza w tym roku maja mniej bialka tak mi powiedzialo 2 zywieniowcow napewno twoj zywieniowiec tez sprawdzi twoje zboza bo teraz to standart:) piast ma tansze koncentraty ale podaje wieksze dawki na jedno wychodzi:) Przenzyto ma wiecej białka i lizyny niz przenica ale mniej energi i jest troszke gorzej trawione:)

#25 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 05 październik 2014 - 21:05

Tuczniki nie rosną .

Czy wy kiedykolwiek słyszeliście o bilansowaniu i optymalizacji składu paszy. Całe życie na oko?

#26 Share reniu86

reniu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 październik 2014 - 21:46

Tuczniki nie rosną .

tak slyszelismy ale w moim w przypadku to jest nie do zrobienia:)

#27 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 06 październik 2014 - 08:23

Tuczniki nie rosną .

Hah. Oj kolego na pewno nie od koncentratu. Odobiscie w ostatnich 10 latach przechodzilem przez kilka firm i nie chce podawac ich nazwy, aby nie robic antyreklamy, ale dopiero jak jest Piast u nas od 3 lat nie myslimy o innej. Wiekszosc okolicznych rolnikow stosuje, a jedyny problem to niezadowoleni posrednicy konkurencyjnych firm, ktorzy na dobre stracili swoich klijentow i Piast stal sie dla nich wrogiem nr 1. Ja dla tucznikow stosuje 60 proc pszenzyta i 30 jeczmienia plus 10 proc Uniwersal sojowy plus Piast i jest ok. Mysle, ze cos ze zdrowotnoscia masz nie tak, ze Ci nie rosna. Ale jak chcesz kup inny koncentrat daj te same proporcje zboz i porownaj, aczkolwiek nic Ci to nie pomoze. Sam stosuje tez dla mlodych koncentrat prosiak odsadzenie 17 proc jeczmien 50 proc i 33 proc pszenicy i duzo lepsze efekty jak kiedys kupowalem gotowa granulke z innych firm 20 kg 50 zl !!! Koniec zerowania z rolnika i nie uwierze, ze Piast ma slaba jakosc. A zboza stosuje swoje i wiem ze sa wysokiej jakosci, moze u Ciebie problem jest z tym pszenzytem?

jaka cena tego na odsadzenie i tego sojowego i jakie ma dawkowanie też kiedyś dawałem piasta ale  25 %

#28 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 06 październik 2014 - 14:09

Tuczniki nie rosną .

25 % , oo ty nie przesadzałeś z tą dawką ? :D 

Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#29 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 06 październik 2014 - 16:10

Tuczniki nie rosną .

tak slyszelismy ale w moim w przypadku to jest nie do zrobienia:)

Dlaczego nie do zrobienia? Czytać Pana nie nauczyli? jedynym wytłumaczeniem jest za ciasny łeb. -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 06 październik 2014 - 17:36

Tuczniki nie rosną .

@darekpol zboza w tym roku maja mniej bialka tak mi powiedzialo 2 zywieniowcow napewno twoj zywieniowiec tez sprawdzi twoje zboza bo teraz to standart:) piast ma tansze koncentraty ale podaje wieksze dawki na jedno wychodzi:) Przenzyto ma wiecej białka i lizyny niz przenica ale mniej energi i jest troszke gorzej trawione:)

Tak w tym roku pszenica na pewno ma mniej bialka, pszenzyto nie wiem. Nie badalem bo jest wszystko ok. A co do wiekszych dawek jakie podaja na etykietach z Piasta, to bym sie nie sugerowal zbytnio, bo bialko lizyna itp na podobnym poziomie co inne, nie pamietam dokladnie jak jest. Ale zakladajac, ze konkurencja zaleca 10 proc, a piast np 15, skoro w koncentracie Piast jest np 40 proc bialka to w konkurencyjnym nie powinno byc 60? A zazwyczaj tez jest 40. Pytanie jeszcze czy jest. Ceny napisze w tym tygodniu, bo bede kupowal, tylko, ze nie kupuje od posrednikow tylko jako grupa producencka bezposrednio. Jak np kupujecie od posrednikow to z cenami moze nie byc kolorowo bo u nich 400 zl marzy na tonie to standard niestety, jak zmienilem to mnie kazdy poprzedni posrednik juz kilka razy odwiedzil. A na bajki, ze oni maja tanio, ze niby firma im daje upusty i.t.p. Jak chcecie tanio, to musicie sie zjednoczyc i kupowac razem w grupie rolnikow, a jak chcecie sprawdzic po ile ma firma koncentraty to wystarczy zadzwonic bezposrednio, powiedziec ze ma sie ferme 200 loch i od razu propozycje skladaja, bo jak mniej to odsylaja do posrednika niestety.

#31 Share reniu86

reniu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 październik 2014 - 18:06

Tuczniki nie rosną .

Dlaczego nie do zrobienia? Czytać Pana nie nauczyli? jedynym wytłumaczeniem jest za ciasny łeb. -_-

czytac to ciebie nie nauczyli bo gdybys umial czytac to przeczytal bys caly temat i wiedział bys dlaczego niemoge..

i kultury tez cie nie nauczyli bo najpierw sie pyta a pozniej wyraza sie opinie..

Tak w tym roku pszenica na pewno ma mniej bialka, pszenzyto nie wiem. Nie badalem bo jest wszystko ok. A co do wiekszych dawek jakie podaja na etykietach z Piasta, to bym sie nie sugerowal zbytnio, bo bialko lizyna itp na podobnym poziomie co inne, nie pamietam dokladnie jak jest. Ale zakladajac, ze konkurencja zaleca 10 proc, a piast np 15, skoro w koncentracie Piast jest np 40 proc bialka to w konkurencyjnym nie powinno byc 60? A zazwyczaj tez jest 40. Pytanie jeszcze czy jest. Ceny napisze w tym tygodniu, bo bede kupowal, tylko, ze nie kupuje od posrednikow tylko jako grupa producencka bezposrednio. Jak np kupujecie od posrednikow to z cenami moze nie byc kolorowo bo u nich 400 zl marzy na tonie to standard niestety, jak zmienilem to mnie kazdy poprzedni posrednik juz kilka razy odwiedzil. A na bajki, ze oni maja tanio, ze niby firma im daje upusty i.t.p. Jak chcecie tanio, to musicie sie zjednoczyc i kupowac razem w grupie rolnikow, a jak chcecie sprawdzic po ile ma firma koncentraty to wystarczy zadzwonic bezposrednio, powiedziec ze ma sie ferme 200 loch i od razu propozycje skladaja, bo jak mniej to odsylaja do posrednika niestety.

Tak masz racje kazda firma podaje po swojemu a te ktore podaja 10% to jest chyba ich sposob na przyciagniecie klienta.

#32 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 06 październik 2014 - 22:01

Tuczniki nie rosną .

Temat śledzę od początku, i NIE WIEM dlaczego nie do zrobienia. Co za problem usiąść z kartką na godzinkę i sobie z grubsza przeliczyć jeśli się nie umie dokładniej na komputerze. W czym jest problem? A nie stękać, że może 10, 15 czy jeszcze 20 % a  może 17,5% wystarczy.

#33 Share reniu86

reniu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 październik 2014 - 23:11

Tuczniki nie rosną .

Temat śledzę od początku, i NIE WIEM dlaczego nie do zrobienia. Co za problem usiąść z kartką na godzinkę i sobie z grubsza przeliczyć jeśli się nie umie dokładniej na komputerze. W czym jest problem? A nie stękać, że może 10, 15 czy jeszcze 20 % a  może 17,5% wystarczy.

drogi kolego nie do zrobienia poniewaz mam jeden duzy magazyn zbozowy przy chlewni ktory i tak jest za maly i musze sypac na pryzme i nigdy niewiem dokladnie ile jakiego zboza wpadlo do mieszalnika..

#34 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 07 październik 2014 - 06:17

Tuczniki nie rosną .

Czyli standard - fuszerka na maksa i nie chce się wyjść z impasu 

#35 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 07 październik 2014 - 09:39

Tuczniki nie rosną .

25 % , oo ty nie przesadzałeś z tą dawką ?

takie ma zalecane dawkowanie

#36 Share reniu86

reniu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 październik 2014 - 12:33

Tuczniki nie rosną .

Czyli standard - fuszerka na maksa i nie chce się wyjść z impasu 

hehe ale ty jestes smieszny:) dopiero co postawilismy nowa tuczarnie i nie stac nas chwilowo na nowy magazyn czy biny ale ty tego nie rozumiesz  bo jak ty to mowisz "łeb za ciasny"

A moze podał bys swoje dawki???? jakie byly przed zniwami a jakie sa teraz bo zboze ma mniej białka wiec napewno wprowadziłes korekty(albo twoj zywieniowiec)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share wojtaso90

wojtaso90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 22:11

Tuczniki nie rosną .

Ja miałem podobnie bo przesadziłem z koncentratem w paszy niestety i tyły. Tak jest, że jak się rozpędzisz to możesz się tylko wyłożyć ;)pozdrawiam.