deere2140

Tuczniki nie rosną .

Polecane posty

deere2140    21

Witam! 

Mam problem z tucznikami , a mianowicie nie rosną , wygartują paszę z autokarmnika  , ryją w oborniku , jest już tak od 3 tygodni . Co do paszy pół na pół jeczmień z pszenżytem i koncentrat Piast tucznik oraz zakwaszacz  . Co może byc nie tak , zmienić koncentrat ?  


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Na oko lekko ponad 50kg , maskra normalnie są tak w tyle że szok . 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Tez kiedys bralem z piasta ja i kilku znajomych i w tym samym czasie przestalismy bo bylo tak jak uciebie tuczniki przestaly rosnac,.. Ja teraz uzywam tylko neorol polska bardzo dobra firma, aktualnie jade na premiksach ale kiedys bralem GOLDENFISH ma 42% bialka i zakwaszacz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Też chyba przezucimy sie na premiks i soję , z tymi koncentratami to tak jest do czasu świnie rosną pięknie aż w końcu bum i stop . Aa i jeszcze zapomniałem dodać że dostawały antybiotyk i przez tydzień do wody , ale efektu nie było , i nie które sztuki nadal mają biegunkę . 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Pomijając jakość koncentratów, których nie znam i nie mogę się o nich wypowiadać, to wcześniej nie pisałeś o biegunce. Czy ten antybiotyk był na nią, czy pojawiła się po. Swoją drogą biegunka przy 50 kg to już jest coś mocnego i musi mieć konkretne podłoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

tak antybiotyk na biegunkę . 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

biegunka przy tej wadze to jest powazny problem.. Zmień koncentrat bo moze jakas partia byla felerna.. A ile % dajesz tego koncentratu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

15 % , i chyba zrezygnuję z koncentratu i bedzie prmiks i soja . 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

A jaki premiks dajesz? No premiks to nie aż tak drogo ale soja to trochę gorzej :)


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Neorol neomix grower

Na pt1 daje:

100kg soi

50 kg rzepaku lub 40kg maczki rybnej 35% białka

30kg premiks

1kg zakwaszacz

 

pt2

50 soi

40 maczki

25 premiks

 

Na tonie mam jakies 40zl taniej liczac moja dawke a 6 worków koncentratu a moja dawka to 18% wiec powinienem liczyc 7 workow:) a swinki rosna i wygladaja lepeij:)

No i na pt1 daje 18% dodatkow a na koncentracie dawalem 15% zawsze to 30 kg zboza tez zostaje co przy 100 tonach masz 3 t gratis:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Biegunka przeszła? Jeśli to wina koncentratu to firma porażka. Z drugiej strony nie takim firmom przytrafiały się wpadki. Po pierwsze musisz ustalić przyczynę biegunki. Może to ty zawaliłeś. Jeśli chodzi o premiksy to jest fajnie tyle tylko że to na ciebie spada obowiązek weryfikacji jakości soi i innych komponentów. Nie wiem czy wiesz jak można fałszować składniki paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Witam!

Mam problem z tucznikami , a mianowicie nie rosną , wygartują paszę z autokarmnika , ryją w oborniku , jest już tak od 3 tygodni . Co do paszy pół na pół jeczmień z pszenżytem i koncentrat Piast tucznik oraz zakwaszacz . Co może byc nie tak , zmienić koncentrat ?

Hah. Oj kolego na pewno nie od koncentratu. Odobiscie w ostatnich 10 latach przechodzilem przez kilka firm i nie chce podawac ich nazwy, aby nie robic antyreklamy, ale dopiero jak jest Piast u nas od 3 lat nie myslimy o innej. Wiekszosc okolicznych rolnikow stosuje, a jedyny problem to niezadowoleni posrednicy konkurencyjnych firm, ktorzy na dobre stracili swoich klijentow i Piast stal sie dla nich wrogiem nr 1. Ja dla tucznikow stosuje 60 proc pszenzyta i 30 jeczmienia plus 10 proc Uniwersal sojowy plus Piast i jest ok. Mysle, ze cos ze zdrowotnoscia masz nie tak, ze Ci nie rosna. Ale jak chcesz kup inny koncentrat daj te same proporcje zboz i porownaj, aczkolwiek nic Ci to nie pomoze. Sam stosuje tez dla mlodych koncentrat prosiak odsadzenie 17 proc jeczmien 50 proc i 33 proc pszenicy i duzo lepsze efekty jak kiedys kupowalem gotowa granulke z innych firm 20 kg 50 zl !!! Koniec zerowania z rolnika i nie uwierze, ze Piast ma slaba jakosc. A zboza stosuje swoje i wiem ze sa wysokiej jakosci, moze u Ciebie problem jest z tym pszenzytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

@reniu86

podaj dokładną recepturę ze zbożem, ile wszystkiego jak możesz . :)

 

@Agronim

Biegunka przeszła , porażka ta firma .. 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Deere2140 moze jestes posrednikiem innej firmy i interes sie urwal co? W kilka dni karmiac swinie na karmikach zmieniles koncentrat i wszystko juz ok? Hah. Kto hoduje swinie wie ze to raczej nie jest mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

O co ci chodzi kolego , zmieniłem na premiks i dostawały jeszcze antybiotyk do wody takze narazie jest ok . NIkomu nie każe żeby nie brał tego koncentratu , po prostu wyrażam swoje zdanie i koniec . 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Chyba wiem co bylo problemem. 15 proc to stanowczo za duzo. Zbyt mocna pasze robiles, ja stosuje 10 proc pomimo ze zalecaja 15. Dla loch i prosiat tez dawki mniejsze jak zalecaja i wszystko jest ok od kilku lat . Skoro byly biegunki to zapewne od tego. Pewnie uczciwie robia te koncentraty i jak dasz za duzo to sa takie skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Mam nadzieje ze juz beda rosly , bo juz mialem tego dosyc . Dzieki za odp . 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

@Darekpol - napewno nie to bylo problemem ze dal 15% bo to standart spokojnie mozna dac 17,5% i nic nie powinno sie stac a dla ras wybitnie miesnych nawet 20%

                     Moze piast teraz sie poprawił ale kiedys robił kiche

                 

@deere2140 niestety nie moge ci podac dokladnej ilosci zboz jakie stosuje poniewaz mam jeden duzy magazyn zbozowy przy chlewni i zboza sa sypane na pryzne:) ogolnie staram sie zeby byly 3 rodzaje zboza, zeby zawsze bylo troche przenicy , nie zaduzo owsa a najwiecej daje jeczmienia i przenzyta:) A ty jaki premiks kupiles?:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Z LNB , ale numeru tego premisku nie pamiętam . 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

@Darekpol - napewno nie to bylo problemem ze dal 15% bo to standart spokojnie mozna dac 17,5% i nic nie powinno sie stac a dla ras wybitnie miesnych nawet 20%

                     Moze piast teraz sie poprawił ale kiedys robił kiche

                 

@deere2140 niestety nie moge ci podac dokladnej ilosci zboz jakie stosuje poniewaz mam jeden duzy magazyn zbozowy przy chlewni i zboza sa sypane na pryzne:) ogolnie staram sie zeby byly 3 rodzaje zboza, zeby zawsze bylo troche przenicy , nie zaduzo owsa a najwiecej daje jeczmienia i przenzyta:) A ty jaki premiks kupiles? :)

 

Standard nie wiem. Ale dając 10 proc czy 15 procent zdecydowanie więcej białka i innych składników, których może był nadmiar. Może zboża więcej w tym sezonie białka zawierają jak zwykle. Tego nie wiemy. Ja napisałem jak ja stosuje. Dla loch zalecają np. 25 proc dla karmiących i 15 dla prośnych. Ja daje odpowiednio 15 i 10 i jest wystarczająco dla loch.

Co do pszenicy też zawsze dawałem, aczkolwiek w tym roku mam sporo pszenżyta i jako, że nie stosuję dla prosiaków i loch pszenżyta dawke zwiększyłem dla tuczników i jest wszystko ok. Aż sam się dziwię, że rosną normalnie tak jak bym dawał pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

@darekpol zboza w tym roku maja mniej bialka tak mi powiedzialo 2 zywieniowcow napewno twoj zywieniowiec tez sprawdzi twoje zboza bo teraz to standart:) piast ma tansze koncentraty ale podaje wieksze dawki na jedno wychodzi:) Przenzyto ma wiecej białka i lizyny niz przenica ale mniej energi i jest troszke gorzej trawione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Czy wy kiedykolwiek słyszeliście o bilansowaniu i optymalizacji składu paszy. Całe życie na oko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj