Zaloguj się, aby obserwować  
18jakub18

Zakleszczona skrzynia Zetor K-25

Polecane posty

18jakub18    0

Witam,

 

Z góry przepraszam, jeżeli napisałem w złym miejscu.

Przechodząc do rzeczy:

 

Potrzebuje pomocy  w skrzyni biegów od ''zetora'', 

 

Mam S320, Ciągnik SAM, zamontowaną skrzynie od ''zetora 25'', potocznie zwanym ''bocianem''

 

Podaje zdjęcia mojej skrzyni  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10716245_588833361226590_710541461_n.jpg?oh=06821fe9f820b2131d6233a8a36e311b&oe=54288EAC&__gda__=1411898417_e69f942e34b9dd0f621ccd2a42552786    oraz   https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10711567_588832951226631_229467182_n.jpg?oh=064d48583640bc2daa2dfc0c9fa931c9&oe=5427C9F5&__gda__=1411872744_aab26d5b9a91c238d7b059d45d129613

 

Problem wygląda tak, wracałem z pola  na biegu numer dwa wrzuciłem na jedynke i ciągnik stanął, silnik normalnie pracował ale ani z jedynki ani z dwójki nie chciał ruszyć, chwile (powoli) powajhowałem, wrzucił się bieg  ale już nie ruszył, silnik zaczał się dusić na biegu i w końcu stanął, biegi wrzucam bez problemu, aczkolwiek  silnika już nie odpale  ponieważ cały czas go blokuje jakby jakiś bieg.

 

Podobno może być to zakleszczenie? nie mam pojęcia, jak takie coś miałbym odkleszczyć, pomożecie?

 

Mam dokładnie takie samo wnętrze jak na tym zdjęciu  pod wajhą zmiany biegów

 

http://jarekstryszawa14.w.interia.pl/zet251.jpg

 

Nie wiem jeszcze jakie mam ułożenie ''wodzików'', w razie czego, co mam zrobic, gdyby np było coś przestawion pod wajhą?

 

Przepraszam, mam nadzieje, że mnie rozumiecie.

 

Nie znam się na zetorach.

 

Odkręciłem wajche i wygląda tak jak na zdjęciu, a całość dalej jest zablokowania, tzn nie mogę zakręcić silnikiem

Edytowano przez 18jakub18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar    0

najprawdopodobniej masz wrzucone dwa biegi naraz, wprawdzie nie wiem jak to jest w starych zetorach, natomiast znam to z 7211, gdy tak się stanie to po puszczeniu sprzęgła silnik gaśnie, bez zdejmowania dekla pewnie się nie obędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18jakub18    0

A jak się odkleszcza po zdjęciu dekla? mógłym prosić o schemacik jakiś lub wytłumaczenie?

 

Przepraszam za niewiedze, aczkolwiek posiadam ciągnik wyłącznie do przewozu drzewa na dzień dzisiejszy, zaczynam  rolnictwo ale niestety do tej pory nie miałem większych doświadczeń  w tego typach sprzętach

 

Dziękuję

Edytowano przez 18jakub18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Theprzemo205
      Witam i z góry dzieki za odpowiedz. A więc najprawdopodobnej pojawi się na gospodarstwie belarus 82. Chciałbym aby ten ciagnik ciągal prase belujaca tylko on ma jedno stopniowe sprzęgło więc jak prasować kości trawe itp. Może ktoś mi wytlumaczy ?
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj