Zaloguj się, aby obserwować  
Kazik99

case 5130 problem ze skrzynią (połówkami)

Polecane posty

Kazik99    0

Witam mam problem ze skrzynią a właściwie to z połówkami podejrzewam że są zakleszczone (choć mogę się mylić) a objawy to: na 1połówce ciągnik dusi aż zgaśnie, na 2połówce czuć że ma ciężej ale jedzie, na 3połówce jest wszystko ok, i na 4połówce też czuć że ma trochę ciężko (tak samo jak na 2połówce) takie objawy ma na każdym biegu i tak samo do przodu i do tyłu Skrzynia to POWERSHIFT Jeśli miał ktoś taki problem to proszę o odp co trzeba zrobić żeby była wszystko ok POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

poniekąd masz rację, najpewniej min 2 półbiegi są zaciśnięte. Wydaje mi się, że mogą być 2 przyczyny: w jakiś sposób olej idzie na dwa kosze jednocześnie łatwo to będzie sprawdzić manometrem lub są zapieczone tarczki na koszach i ciągną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik99    0

No dobra ale jak to usuną? jeśli zapieczone to pewnie rozjazd, a ciśnienie gdzie zmierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogły nity na koszu sie zciac i przyblokować tarczki(przesunąś tłok) miałem taki przyadek w innym modelu case a tu zdaje sie są podobne kosze do tamtego, ale przed rozbiórką srawdz ciśnienia mało prawdopodobne ale łatwiej sprawdzić teraz niż rozebrać skrzynie i zobaczyć ze jest wszystko dobrze.ozdrawiam


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

faktycznie z tym cisnieniem mało prawdopodobne ale łatwo sprawdzić. Z prawej strony pod kabiną powinien byc taki nieduży rozdzielacz z elektrozaworami i są tam wkręcone 4 zaślepki do których się podłącza manometr każda odpowiada za 1 półbieg i zawsze tylko w jednym powinno byc ciśnienie. Wątpliwe czy to z tym jest problem ale mozna sprawdzic. Jak będzie w porządku z ciśnieniami do rozjazd się raczej szykuje. Akurat nitów tam nie ma żadnych ale mogły się zapiec, jeden kolega z forum miał taki przypadek w MX, a to te same skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kosz nie jest nitowany do trybu(główki nitów pod tloczyskiem)??nie znam tej skrzyni ale widziałem gdzieś te kosze i są podobne do koszy skrzyni zf7200 takie jak np w df agrotron i tam są właśnie nitowane dlatego podsunąłem tę myśl:) widocznie sie mylę:)


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

 wszystko jest przyspawane, kosz da trybu, wielofrez do kosza, a 2 koszę do wałka więc nic tam nie odleci gorzej jak kosz się rozleci czy nawet taki głupi wielofrez na którym chodzą tarczki i na dzień dobry trzeba kupować całość.... W przypadku kosza z wałkiem nawet nie chcę myśleć ile to może kosztować juz sam kosz z trybem pewno zwali z nóg. Mogli to wprasować czy ewentualnie przynitować. Spawanie może i solidne ale jak cos walnie to uuu

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do case cs 150 jeden ten kosz kosztuje 14500zł bo miałem okazje szukać takiego:)


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. ma podobny problem w 5140 tyle ze z innymi połowkami. na 1 połówce ciągnik jedzie ale ma zdecydowanie cieżko i rozłacza go   2półbieg jest ok. 3 półbieg ciagnie ale o wiele wolniej od drugiego. 4 działa ok ale na 4 biegu na wysokich obrotach pompa co jakis czas ma cos na zasadzie przydławienia ale po redukcji półbiegu jest ok. tarczki nie są nitowane są tam dwa rodzaje tarczek jedne maja zeby na zewnętrznej czesci obwodu a drugie po wewnetrznej naped jest przekazywany na zasadzie tarcia miedzy nimi tj  jednetarczki zazębiają o kosz a drugie o wałek w koszu cisnienie sciska tarczki i w ten "elastyczny sposób przekazywany jest naped. co możesz sprawdzic? spusc olej ze skrzyni ok 75 litrów i wyciagnij filtr siatkowy jest z prawej strony poniedzy pompą a filtrem hydrauliki przy dolnej krawedzi skrzyni ukryty za dekielkiem na dwie śruby 17 bodajże w którym siedzi czujnik temperatury oleju skrzyni. wyjmij i sprawdz czy nie ma opiłków metalowych jezeli są to rozpoławianie jest nieuniknione. jesli masz manometr i nyple redukcyjne z gwintem calowym  1/4 cala to mozesz sprawdzic cisnienie. a co jesli chodzi o pompe chydrauliczną jest ok ? sprawdzałes cisnienie na tylnych zlączach? powinno byc od 190-220 bar na rozgrzanym oleju na koszach od 17,9 - 21 bar. może byc taka sytuacja że zawory sterujące hydrauliką szwankują. najlepiej zadzwonic do mechanika przyjerzdzają do klienta i za diagnoze problemu biora 200zł + dojazd. jeżeli jestes zainteresowany to moge dac numer na priv. tani i solidny bo zalezy mu na opini i rekomendacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a z kad kolego kazik99 jestes?


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik99    0

Agrotech1111 jestem ze świętokrzyskiego okolice Kielc

BENNY82 jak możesz to wyślij mi ten nr na priv a tak a propo to z kąt jest ten mechanik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jest z lubelskiego wiec blisko. ja z podlaskiego i tyle zażyczył za przyjazd do mnie i diagnoze. wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj