Skocz do zawartości

Zdjęcie

KIOTI, ZETOR MAJOR, SAME TIGER, FARMTRAC, BELARUS. Co wybrać?

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 21:06

Uziu w sumie to za te pieniądze to nie ma ciągnika którym można by się zachwycać.

Też zastanawiam się nad kupnem o ciągniku o podobnej mocy i firma bardzo zachwalała TYMa. 4 lata sprzedają to mówią że nie ma więcej awarii jak w zetorach. Farmtrak też za te pieniądze fajne ciągniki tylko w mojej okolicy firma mało konkretna jeśli chodzi o serwis

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KIOTI, ZETOR MAJOR, SAME TIGER, FARMTRAC, BELARUS. Co wybrać? Dzisiaj, 02:03
  •  

#22 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 20:08

A o tym TYM-ie jeszcze słyszałam, że ma nieszczelną  klimatyzacje ( często trzeba nabijać), niski skok tylnego tuza ( niskie podnoszenie maszyn)oraz wadliwe połączenie wału napędowego z przednią osią.

#23 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 20:36

zetor albo ursus najlepsze z tych co podales to znaczy w pozniejszej eksplatacji nie bedziesz mial problemow z czesciami zamiennymi jak i eksplatacyjnymi pozd

#24 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 21:34

A kubota M7060 74KM klima, rewers, pneumatyka, fotel pneumatyczny, obciążniki przednie 500kg, zaczep rolniczy, drogowy zatrzaskowy za 130 tyś netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 30 wrzesień 2014 - 07:50

a same explorer 3 90 w wersji mechanicznej 140 tyś brutto albo farmera z silnikiem mmz 125 tyś brutto taki mi ceny na bednarach proponowali 

#26 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:41

Farmera to ja bym sobie podarowal , on nie jest wart swojej ceny.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#27 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 20:42

Jeśli jeszcze szukasz ciągnika to bierz tego kioti 7320C dopóki można jeszcze dostać w promocji z ładowaczem i się nie zastanawiaj. Kioti produkuje pewnie więcej traktorów niż wszystkie te pozostałe marki razem wzięte (nie licząc tego co produkuje Farmtrac w Indiach) więc to sprawdzony ciągnik. Najlepiej jak się wypowiadają osoby które nie mają  pojęcia o czym piszą.

Belarusa sobie od razu daruj. Major to zerżnięty Farmtrac 675 DT, tylko włożyli swój silnik. Wszystko jest to samo, każdy duperel taki sam, nawet głupia stacyjka ta sama. Zerżnęli ciągnik od początku do końca a teraz biją rekordy sprzedawalności w Polsce.

Także oba ciągniki to to samo, ale perkins będzie przy pracy w ładowaczu trochę oszczędniejszy. Mam Farmtraca i nie narzekam, ale kiedyś był dużo tańszy i komfort w kabinie jest średni. Awarie to raczej same duperele naprawione we własnym zakresie.

Kioti robi bardzo dobre traktory, sprzedają je z powodzeniem na całym świecie. Model 7320C wygrywa z pozostałymi ponieważ ma:

- wałek 750 obr/min idealny do opryskiwacza, rozsiewacza i innych lekkich prac,

- prędkość max prawie 40 km/h, Farmtrac jedzie równo 30 km/h przy pedale gazu w podłodze (mierzone GPS)

- klimatyzację w standardzie, w Farmtracu jak dokupisz to i tak jest to badziew, słabo chłodzi i ciągle trzeba dobijać,

- bardzo dobrą kabinę, bez porównania do Farmtraca. Wyciszona, elegancko wykończona, zamykany schowek,

- elektrohydraulicznie włączany przedni napęd,

- funkcę Auto WOM, automatycznie wyłącza WOM przy podnoszeniu podnośnika,

- elektrohydraulicznie włączany WOM,

- joystick do ładowacza montowany w standardzie, a w innych przykręcają Ci chamsko do błotnika.

Także ciągnik duże lepiej wyposażony od pozostałych. Według mnie nie ma co się zastanawiać.

Jeśli Ci średnio potrzeba pneumatyka to lepiej nie bierz, bo jak Pronar się do czegoś dotknie to z pewnością spieprzy.

Co do rewersu to niestety Pronar importuje tylko wersje z rewersem mechanicznym, ale Kioti oferuje też model z rewersem elektrohydraulicznym. Tylko musiałabyś szukać innego importera. Wiem, że w Grudziądzu jest firma która importuje Kioti, ale nie wiem czy ma ten model dostępny. No i cena na pewno byłaby dużo wyższa.

Zapomniałem dodać, że Pronar ma chyba błąd w specyfikacji tego ciągnika bo ma on 12 biegów, a nie 24.

Edytowany przez tompil, 13 listopad 2014 - 21:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 21:56

Dzięki koledzy za rady. Trafił się niedawno z rocznika 2013 CASE FARMALL 65A w dobrej cenie w full wypasie i on został wzięty.

Dodaj odpowiedź