Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup nowego pługa obrotowego

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 12:41

Witam, mam zamiar kupić pług obrotowy (nowy) - 4 korpusy. Zastanawiam się nad producentem: Unia (Ibis XLS odkładnica Long), Vogel Noot, Pottinger. Zabezpieczenia resorowe, klasa gleb IIIb-V, ciągnik o mocy 120KM. Pytanie kieruję do osób, które użytkują sprzęt tych producentów lub posiadają konkretną wiedzę na ich temat a nie typu "bo ktoś powiedział". Jeszcze pytanie odnośnie packomatu - warto takie coś brać czy jednak lepszy wał ciągnięty? Ciągnięty będzie cięższy, ale packomat wygodniejszy w obsłudze a wszystkie pola mam praktycznie kliniaste.

Kverneland, Lemken, G&B nawet nie pytam, ponieważ to jest inny przedział cenowy.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup nowego pługa obrotowego Dzisiaj, 23:51
  •  

#2 Share patryko2710

patryko2710

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 13:34

W poprzednim roku kupiłem pług unia ibis xls 3+1 zabezpieczenia resorowe pług dobrze się spisuje na klasie ziemi 3 i 4 nie wiem który może być lepszy z tych co podałeś ale unia nie jest zła pług jest w miarę tańszy od takiego np kvernelanda czy lemkena i lemiesze czy inne części są tanie. Pług wiadomo jest polski i dobry.  :P

A jak chcesz kupić wał to nie wiem bo ja kupiłem ramię do wału ciąganego diler korbanka powiedział że klijenci narzekali na tego pacomata.

Ja mam stary wał kvernelanda ale jest trochę za wąski do tego pługa no ale planuje kupić wał expomu partner I  :)

#3 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 19:26

Mam podobne pytanie więc się podepnę, mianowicie planuje zakup pługa obrotowego 3+1 na MR, początkowo upatrzyłem sobie Agro-Masza PO4 mam ofertę na niego 28500 zł. brutto z kostką pamięci, pytałem się o Ibisa LS 3+1 z korpusem Long 37500zł. brutto. Im dłużej sie zastanawiam tym więcej mam wątpliwości co do wyboru. Może ktoś doradzi albo zaproponuje jakąś alternatywę. Pług będzie kupowany do MF 3085 102  KM.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share patryko2710

patryko2710

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 09:45

No za ibisa xls 3+1 od Korbanka dałem 37 tys brutto

a ja ciągne go JD 6900 t30 km

Edytowany przez patryko2710, 24 wrzesień 2014 - 09:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 21:32

Jeśli chodzi o polskich producentów wybierałbym Ibisa, do reszty nie jest specjalnie przekonany.

patryko2710 z jakim typem odkładnic kupywałeś Ibisa? Ja u Osadkowskiego usłyszałem cenę 38000 zł netto z ramieniem do wału ciągniętego/odkładnice long. Cena orientacyjna bez negocjacji, trzeba odwiedzić jeszcze innych sprzedawców :)

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...