Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z dystrybutorem paliwa

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 10:15

Zdobyłem dystrybutor paliwa taki jak na stacjach kiedyś były i mam dziwny problem z nim. Tam jest pompa łopatkowa samozasysająca, ale nie miała łopatek więc dorobiłem z takich płytek jak w beczkowozach. I teraz na sucho ciągnie aż ręki nie idzie oderwać z węża fi 5cm długiego na 2m ale jak zacznie zaciągać paliwo to pięknie zaciągnię parę litrów, a potem jak układ się zaleje i odpowietrzy to lipa kompletnie nic się nie dzieje nawet jak zalewam z góry wąż, jak spuszcze paliwo to same powietrze zaciąga i tłoczy jak mały kompresor. Przecież paliwo powinno dodatkowo wszystko jeszcze uszczelnić, a tu nie da rady paliwa wypchnąć nawet przez odkręcony wąż zaraz za pompą tak jakby mieliło cały czas to paliwo .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z dystrybutorem paliwa Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 11:24

moge sie mylić ale zrobiłeś to wszystko za ciasno i jak powitrze jest to łopatki są odrzucane siłą odśrodkową a jak paliwm się zaleje to jest za szczelnie i nie ma jak paliwo wypchnąć przecież w beczkowozach ciągnie tylko powitrze  płynu nie zasysa pompa

#3 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 14:03

hmm ale to chyba o to chodzi aby było szczelnie na połączeniach między łopatkami, jest to tak zrobione że jak przechylę pompę to same spadają więc cisno nie jest wydaje mi się.  To pompa tak wygląda http://olx.pl/oferta...19-ID3OIDz.html (nie moja tylko poglądowe zdjęcie). W beczkowozie to raczej na zasadzie dojarki jest zrobione czyli pompa próżniowa.

Wiesz kolego, że coś w tym może być co piszesz bo przyglądając się uważniej temu zdjęciu chyba na tych płytkach są z jednej strony rowki które najpewniej mają za zadanie "odpowietrzenie" płytki i najpewniej jest tak jak mówisz, że jak przyjdzie paliwa to robi się tak szczelnie, że płytka jest przyssana do wirnika. Spróbuje spiłować z jednej strony te płytki

Edytowany przez grego, 23 wrzesień 2014 - 18:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 20:07

Problem z dystrybutorem paliwa A kierunek wirowania ma odpowiedni?

#5 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 20:28

tak bo powietrze zasysa, będzie tak jak napisał coffey23 jak zassie to paliwo tak uszczelni pompę, że siła odśrodkowa nie jest w stanie wypchnąć płytek. Trzeba zrobić w nich odpowietrzniki i powinno działać. Najlepiej było by dostać oryginalne płytki ale raczej nie osiągalne bo dystrybutor ma już kupę lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kamilo9118

kamilo9118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 12:10

Kolego- mam taki sam dystrybutor i nie wiem jak go podłączyć. Widziałem że miałeś taki sam problem i sobie z nim poradziłeś. Możesz mi opisać jak powinno sie go podłączyć. Będe bardzo wdzieczny. Dziękuje