Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr Agrotron 150

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinKantor

MarcinKantor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 22:38

Deutz-Fahr Agrotron 150

Mam pytanko odnoścnie tego traktoru. Proszę o radę dotyczącą zakupu danej maszyny, gdyz interesuję się zakupem. Proszę o wszystkie opinie na temat , ewentualnie poledzcie inny model. Chodzi mi dokładnie o dobrej jakosci sprzet 130-150 km. Rok produkcji 1995-2003

Deutz-Fahr Agrotron 150 deutz-fahr-agrotron-150-mk-3-507188.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr Agrotron 150 Dzisiaj, 18:14
  •  

#2 Share gustlik992

gustlik992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 00:53

Deutz-Fahr Agrotron 150

Hmm u mnie w okolicy jeden gość ma Deutza już z 6 lat który ma coś koło 180 KM i jest z niego zadowolony, jeszcze nie widziałem żeby mu się coś z nim działo a robi nim praktycznie wszystko co jest do pracy na gospodarstwie. Hektarów też trochę ma, nie chcę mówić ile bo nie pamiętam ale sporo. A czemu akurat Deutza chcesz, czy tylko tak zaproponowałeś a mogą być inne marki? Co chcesz nim robić, do czego ma Ci służyć, jakie prace będziesz nim wykonywał? Musisz dokładnie rozwinąć zapytanie żeby Ci mogli użytkownicy dobrze doradzić.

#3 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 18:05

Deutz-Fahr Agrotron 150

Witaj. Podałeś trochę duży zakres rocznikowy co bardzo zwiększa wachlarz ciągników dostępnych w tych latach pod technicznym jak i ich ceny jak i co ważne ich plusów i minusów.

Osobiście posiadam Deutz MK3 150 2001r

Skrzynia

Fajna komfortowa dobrze się z nią współpracuje 6 biegów na każdym po 4 pod obciążeniem, oczywiście skrzynia 50km/h obniża obroty podczas pracy i w transporcie wychodzi na duży plus bo przy 40km/h obroty są na poziome 1800. 

Rewers elektrohydrauliczny z zmianą kierunku jazdy bez sprzęgła co nie było możliwe w ciągnikach deutza które miały pstryczek zamiast obecnej płetwy

bardzo ważny olej jak w każdej skrzyni wchodzi około 85l wiec jezeli kupisz ciągnik z zachodu i nawet u nas trzeba się liczyć z wymianą wiec koszt w granicach 1500 + ok 150 za sam filtr

Silnik

Jednostka chłodzona olejem o pojemności ok 7200cm3 bardzo dynamiczna ale i ma swoje zapotrzebowanie na paliwo jednakże gdy ma dobrany odpowiedni sprzęt osiąga się zadowalające wyniki w polu czy w transporcie

Podnosnik

Bardzo potężny udźwig ponad 9t o wydajności 80 albo 120l co pozwala uzyskać zadowalające wyniki w współpracy z np agregatem uprawowo siewnym z siewnikiem pneumatycznym

Wnętrze

Bardzo duża widoczność na prawde pomaga w pracy w polu i nie tylko, wielofunkcyjny podłokietnik z półbiegami pompą i bardzo wartościowym tempomatem 

Wszystkiego z pewnością nie ująłem w razie pytań chętnie odpowiem na każde w miarę mozliwości

#4 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 19:19

Deutz-Fahr Agrotron 150

150 za filtr? skąd ta cena? ;) kpl filtrów na ten ciagnik to przedział cenowy od 600-900 netto

#5 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:01

Deutz-Fahr Agrotron 150

Filtr oleju od skrzyni ten duży przy prawym kole firmy Mann kosztuje w granicach 180 zł 

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:02

Deutz-Fahr Agrotron 150

Do skrzyni biegów 2 duże wkłady po ok 300 + filtr ssący ok 150 brutto za donaldsona.

Silnik dużej pojemności jak na swoją moc ale przy odpowiednim operowaniem gazem i doborem maszyn bardzo oszczędny.

Ciągnik ma już swoje lata i wiadomo awarie zdarzają się jak w każdym ale ogólnie to dobry ciągnik wart polecenia.

#7 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 21:07

Deutz-Fahr Agrotron 150

A gdzie konkretnie te filtry się znajdują ?

#8 Share MarcinKantor

MarcinKantor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 23:50

Deutz-Fahr Agrotron 150

Mam 60 ha. Uprawiamy głównie zboża i buraki cukrowe. Mam zamiar kupic agregat scierniskowy 3 m oraz siewnik pnematyczny firmy kverneland. Słyszałem, ze traktory tej marki są dobrej jakosci. Tylko powiedzicie mi pare słow na temat chlodzenia powietrzem, nigdy wczesniej nie mialem z tym doczynienia.

#9 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 07:39

Deutz-Fahr Agrotron 150

@szopen158

Po prawej stronie skrzyni biegów przy tylnym moście.

@MarcinKantor

Stare Dojce miały chłodzenie powietrzem, od modelu agrotron mają już normalne chłodzenie cieczą.

#10 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 19:54

Deutz-Fahr Agrotron 150

jakie i ile filtrów zalezy od specyfikacji ciągnika a to jedynie po nr vin sprawdzisz - ale na pewno około 3 filtry są od oleju przekładniowo - hydraulicznego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 18:06

Deutz-Fahr Agrotron 150

Teraz takie pytanie też w temacie ale na temat użytkowania. Byłem na targach w Bednarach i rozmawiałem z jednym z przedstawicieli ale takim od strony technicznej na temat sprzęgła rewersu itp. i powiedział mi że w modelach MK3 i wyżej czyli tam gdzie jest już płetwa od zmiany kierunku jazdy nie wolno używać sprzęgła bo mogę sobie narobić biedy i szybko je wykończyć, mam on w jakimś stopniu rację czy też nie ?

#12 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 19:11

Deutz-Fahr Agrotron 150

Co do Deutza chłodzonego powietrzem posiadałem takowego 6.31 piękna maszyna fajnie się sprawowała ale jak masz zamiar kupić kvernelanda z siewnikiem pneumatycznym to one będą miał trochę za słabą wydajność na pompie i jak mu dołożysz WOM to będzie miał co śmigać nawet 6.61 a modele 6.71 i 6.81 są dobre ale mają niedopracowane skrzynie biegów i mogą sprawiać problemy podobnie jak w case CS. No i sama różnica w cenie jest spora między dutzem agrostarem a młodszym agrotronem o mocy około 150km

Bardzo dużym plusem deutza agrotrona jest system AMS który automatycznie rozłącza blokadę kół 4x4 pod kątem większym niz 15 stopni a po zmniejszeniu kąta automatycznie załącza ją na nowo nie ma różnicówki zawsze ciągną 4 koła jak dla mnie fajna sprawa 

#13 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 19:54

Deutz-Fahr Agrotron 150

co rozumiesz pod pojeciem ze nie ma róznicówki?

#14 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 20:36

Deutz-Fahr Agrotron 150

w tym sensie że jak jest blokada to nie ma że ciągnie to które ma lżej tylko wszystkie a jak są te mosty jak w case np (zapomniałem jak się nazywają) to jak podjadą Ci się tarczki to wtedy tylko to co ma lżej pracuje poprawnie 

#15 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 19:31

Deutz-Fahr Agrotron 150

Teraz takie pytanie też w temacie ale na temat użytkowania. Byłem na targach w Bednarach i rozmawiałem z jednym z przedstawicieli ale takim od strony technicznej na temat sprzęgła rewersu itp. i powiedział mi że w modelach MK3 i wyżej czyli tam gdzie jest już płetwa od zmiany kierunku jazdy nie wolno używać sprzęgła bo mogę sobie narobić biedy i szybko je wykończyć, mam on w jakimś stopniu rację czy też nie ?

Już ktoś głosił takie herezje. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

Sprzęgło w postaci "mechanicznej" jest tylko jedno a czy sterujesz potencjometrem na pedale czy przełącznikiem rewersu nie ma to żadnego znaczenia.

#16 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:01

Deutz-Fahr Agrotron 150

I jak Tylko deutzem jestem zainteresowany czy czymś inny też bo coś nie bardzo szukasz informacji odezwałeś się raptem 2 razy i tyle Twoich pytań i dociekliwości ?

#17 Share MarcinKantor

MarcinKantor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 październik 2014 - 18:43

Deutz-Fahr Agrotron 150

Spokojnie, chwilowo byłem zajęty zasiewem pszenicy. Tak jak juz mówiłem, że w przyszłym roku chciałem kupic sb ciągnik. Uwagę przykuł ten Agratron,, dlatego chcę wiedzieć o nim jak najwiecej. Czy jest godny polecenia, itd. Który jest bardziej wytrzymały Mk1,Mk2 czy Mk3?

#18 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 01 październik 2014 - 19:35

Deutz-Fahr Agrotron 150

mk 3 jest najlepszy

#19 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 październik 2014 - 20:40

Deutz-Fahr Agrotron 150

też stwierdzam zdecydowanie MK3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MarcinKantor

MarcinKantor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 październik 2014 - 14:56

Deutz-Fahr Agrotron 150 W Mk3 tez jest rewers? I te półbiegi?

Dodaj odpowiedź