Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka renówkę wybrać?

116 odpowiedzi na ten temat

#61 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4147 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 20:12

Jaka renówkę wybrać?

opony jak opony, u nas też są dostępne opony ze wschodu czy nawet importowane z Indii czy Turcjii

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka renówkę wybrać? Dzisiaj, 12:42
  •  

#62 Share niedzwiadek97

niedzwiadek97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 20:07

Jaka renówkę wybrać?

Warto się przejechać zobaczyć ? -> http://olx.pl/oferta...html#14f52252c8

#63 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4147 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 10:26

Jaka renówkę wybrać?

bliżej 30tys. można by się zastanawiać  ;)

Polska B

#64 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 16:03

Jaka renówkę wybrać?

http://olx.pl/oferta...57-ID8hLG7.html

http://olx.pl/oferta...57-ID8ut9P.html

http://olx.pl/oferta...57-ID4RG3B.html

http://olx.pl/oferta...57-ID8wc8L.html

panowie, wszystkie na trasie , zwróćcie uwagę na tego pierwszego, to ze pracował w gminie to możliwe, ma te odblaski ponaklejane, niby takie są pewne , bo ciężko nie pracują, tak się mówi, zastanawiałem się nad kupnem coś do 44-45 tyś, powiedzcie czy warto dołożyć do takiego? , który z powyższych egzemplarzy odpuścić odrazu,  może ktoś oglądał któregoś ???

ten drugi za 42 500 zł  , niby wszystko fajnie, opony radialki, komplet obciążników zaczepy, skrzynia 40km, rewers mechanik , tylko malowaniec cholerny, niby fajnie bo ładny , nie musiał bym już ingerować w wizual, ,       jak waszym zdaniem  ,   kupiony podrobiony umalowany pod sprzedaż

Edytowany przez suzuki18l, 19 styczeń 2015 - 16:07.

#65 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4147 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 17:11

Jaka renówkę wybrać?

zauważ że ta 2 nie ma półbiegów, gdybyś ją oglądał podeślij mi foty gałki reduktora ze schematem  ^^

pierwsza wyglaąda przyzwoicie, prawdopodobnie końcówka produkcji (98/99) szkoda że zdjęcia są jakie są

w trzeciej cena mocno przegięta, szykowana na handel plus skrzynia 24/8, nie wróży to dobrze

osobiście celowałbym w ostatnią, kabina TZ, skrzynia 16 i EHR, naprawdę dobre połaczenie, balast i zaczepy też na plus, gumy nie najgorsze, dla mnie na minus nowy lakier

więcej po zdjęciach trudno ocenić

Polska B

#66 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1873 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 19 styczeń 2015 - 17:31

Jaka renówkę wybrać?

Żadnego z nich nie brałbym osobiście pod uwagę, jeśli miałbym kupować dla siebie.

Faktycznie ten ostatni byłby najbardziej godny uwagi.

Nie wyważa się otwartych drzwi i tak samo nie maluje się czegoś, co nie wymaga malowania.

Korzystając z tej zasady nie kupuję malowanych maszyn. (jeszcze, żeby fachowo pomalowane)

Ten pierwszy jeśliby pracował tylko przy koszeniu rowów miałby prawdopodobnie na prawej bocznej szybie także siatkę. Możliwe, że pracował, ale niekoniecznie.

Ten drugi malowany na rdzę i bez specjalnego przygotowania pod malowanie. Prawdopodobnie stał w krzakach kilka lat, gdyż jest strasznie pordzewiany w niemalowanych miejscach (przedni przegub napędu).renault_110_1a.jpg

Taki sposób malowania jest nie do przyjęcia. Przednie opony wytrzymają jeszcze 3-4 sezony, ale tylnym już mało pozostało. Jest jeszcze kilka mankamentów tego ciągnika, jak choćby dwa odmienne wieszaki ramion podnośnika.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#67 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 19:51

Jaka renówkę wybrać?

zauważ że ta 2 nie ma półbiegów, gdybyś ją oglądał podeślij mi foty gałki reduktora ze schematem  ^^

pierwsza wyglaąda przyzwoicie, prawdopodobnie końcówka produkcji (98/99) szkoda że zdjęcia są jakie są

w trzeciej cena mocno przegięta, szykowana na handel plus skrzynia 24/8, nie wróży to dobrze

osobiście celowałbym w ostatnią, kabina TZ, skrzynia 16 i EHR, naprawdę dobre połaczenie, balast i zaczepy też na plus, gumy nie najgorsze, dla mnie na minus nowy lakier

więcej po zdjęciach trudno ocenić

jak zauważyłeś dostrzegłeś że nie ma półbiegów ? lub to że w 3 cim jest skrzynia 24/8

kolego miałbym jeszcze takie pyt, bo znam rewers mechaniczny czyli jedna z dwóch wajch po lewej, lub rewers elektrohydrauliczny przy kierownicy, a w ostatnim jest mechaniczny przy kierownicy ???? 

dzwoniłem do tego z ostatnim , cena 49900 brutto, ale na fakturze, powiedział ze jak przyjadę to będziemy rozmawiać przy cenie 47000 , niby wszystko sprawne jak najbardziej, cichutki, klima, nic nie rzęzi w skrzyni w przystawce, czy skądkolwiek , opony tył wróżą długą współpracę, 

chciałem typowo mechanika, czy jest się czego bać z tym rewersem mechanicznym przy kierownicy i EHR ??  ja użytkowałem CASE 1056xl, wszystko mechanik tylko załączanie przedniego napędu przycisk i elektromagnes , hydraulika, tu pewnie tez takie załączanie przedniego, 

Edytowany przez suzuki18l, 19 styczeń 2015 - 20:13.

#68 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4147 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 09:59

Jaka renówkę wybrać?

jak są półbieki to muszą być jakoś włączane, w 16 jest to dzwignia po lewej 

24/8 to rewers EH i półbiegi w gałce zmiany biegów

w tej 4 jest mecaniczny, co ciekawe tytuł 110 a w opisie 120  :blink:

raczej nie masz się czego bać, EHR jeśli już zawodzi to w wiekszości przypadków wystarczy czyszczenie styków

@AlaCapone niestety takich ciągników jak sprzedawane 5-8 lat temu już nie ma, wtedy lakier ori, stan przyzwoity i cena rozsądna, teraz jak znajdzie się taka perełka to cenią po 60tys.

Polska B

#69 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 20 styczeń 2015 - 11:38

Jaka renówkę wybrać?

jak dla mnie to tylko ten pierwszy i ten ostatni mogą być brane pod uwagę...

U tego handlarza z ostatniego linku sam prawie kupiłem 3 lata temu swoją 110-54 ale wybór padł na inna...

ogólnie facet do pogadania, dużo tych renówek sprowadza, myślę że ta z linku naprawdę godna uwagi...

Tak jak pisał kolega izydor ehr-u nie ma się co bać, jak wszystko sprawne to cenę targować i brać:)

#70 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 19:19

Jaka renówkę wybrać?

dzięki koledzy, bardzo pomogliście, zapomniałem dodać ze facet ma udokumentowany przebieg , jadę wpłacić zaliczkę, no wiadomo obejrzeć pierw, tam jest namieszane w opisie, dwie ceny i te 120 54 , opis do 110 54 i zdjęcia, cena nie za niego, za niego z luźną ręką 47 000 do negocjacji, może uda się transport chociaż gratis utargować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:50

Jaka renówkę wybrać?

Suzuki a czemu case sprzedajesz bo sam sie kręce za takim bo słyszałem że nie są złe mógł byś opowiedzieć coś o nim więcej ?

#72 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 17:00

Jaka renówkę wybrać?

panowie jak się steruje podnośnikiem, która wajcha jest od wyjść , jak sterować by sprawdzić czy wszystko chodzi ok . wiem że tam jest troszkę więcej funkcji niż w case 1056 , gdzie blokada kół, czy załączanie przedniego można włączać podczas jazdy  tak jak to w case miałem, i na co zwrócić szczególną uwagę, jak w renówkach z wajchami od biegów jest , lekko latają i tak ok, czy wajchy sztywno bez luzów , jak się załącza wom, i czym, w jakiej pozycji jest zależny i niezależny ?????

Edytowany przez suzuki18l, 21 styczeń 2015 - 17:01.

#73 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 20:47

Jaka renówkę wybrać? Po prawej stronie na panelu masz dźwignie od hydrauliki oraz od podnosnika (gdy nie ma ehr), posprawdzaj po kolei wszystkie... Bez obaw w kosmos nim nie wystartujesz:-)
Przedni napęd włącza się guzikiem przy szybie po prawej str można to zrobić na postoju i podczas jazdy...
Biegi wchodzą z lekkim oporem, rewers też...
Wałek włącza się zależy od modelu albo na dole przy lewej nodze albo z boku panelu od kierownicy, również lewa str. Wszystkie możliwości wom są opisane...
Przejedziesz się, zobaczysz... W renówkach należy patrzeć na to samo co w Fendach i john deerach mfach i deutzach...

#74 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 09:48

Jaka renówkę wybrać?

tu będzie ehr, jak nim sterować ? 

#75 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 13:35

Jaka renówkę wybrać?

spokojnie koleś ci wszystko wyjaśni co i jak...

nie piewszą renówkę z EHR-em będzie sprzedawał...

#76 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 17:14

Jaka renówkę wybrać? a co sądzicie o silnikach iveco montowanych w temisach ?

#77 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 13:36

Jaka renówkę wybrać?

zaliczka wpłacona :)

oglądałem :http://otomoto.pl/re...54-A471918.html

http://otomoto.pl/re...54-A471918.html

kupiłem :http://olx.pl/oferta...57-ID8wc8L.html

#78 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 19:26

Jaka renówkę wybrać? Czemu akurat ta a nie 133?
Ta 110 taki stan jak na zdjęciu?

#79 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 19:41

Jaka renówkę wybrać?
oglądałem po drodze dwa modele 133,54 ale w każdej coś nie tak grało,
a ta jak nowa,   gościu był tak jej pewien, wszystko poopowiadał , co jak przerobić, jak by np ehr zaczął szwankować, czy inne podzespoły elektrohydrauliczne
laleczka, bardzo zadbana
nie cackał się by pokazać skrzynie i napęd, podjechał pod drzewo i ogień, załączał rozłączał napęd, biegi pod obciążeniem, wszystko widziałem tak jak chciałem, pod podnośnik podczepił drugi ciągnik i podnosił
i chyba nie oszukuje z przebiegiem, dwie wcześniejsze miały tuleje na przednim moście tak wyjechanie ze palca można zmieścić, a ten aż mnie zadziwiło nic luzu
ja już się nauczyłem ze przebieg na liczniku się nie patrzy, trza patrzeć na elementy robocze jak wytarte w jakim stopniu
wcześniej dwie oglądałem, aż pojechałem do tej i odrazu wiedziałem ze będzie stał u mnie na podwórku , 
tylko z tym ehr em muszę się doszkolić, , gość pokazywał co i jak, ale nic już nie pamiętam, tyle wiem ze drugie pokrętło na 9 ustawić, bo pług będzie samoczynnie się unosił , jakaś funkcja dociążania, jak by ktoś miał chwilkę i wiedzę, bym był wdzięczny o podpowiedz jak sterować , jakie funkcje , poustawiać 

Edytowany przez suzuki18l, 27 styczeń 2015 - 19:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4147 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:06