knut

Zetor 8011 problemy po remoncie womu

Polecane posty

knut    0

Witam w moim zetorze 8011 byl problem z zatrzymujacym sie womem pod obciozeniem. zrobilem remont womu wymienilem tarczki, tloczki i korpus bo byl wylupany pomiedzy tymi kanalikami . załozyłem tyle nowych tarczek ile bylo starych, a zeby wcisnoc ten duży seger musialem użyć prasy hydraulicznej. 

Teraz teraz walek na wylaczonej dzwigni koło kierownicy cały czas się kręci, a gdy zgasze traktor i zapne przyczepe z kosiarka to nie chce odpalić a zalaczanie kosiarki na obrotach dusi traktor i gasnie.

Proszę o podpowiedz .

Czy odjęcie jednej blaszki ze sprzegła womu pomoże?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Najprawdopodobniej za ciasno złożone sprzęgło womu, że seger nie chciał swobodnie wejść. Spróbuj odjąć jedną tarczkę i zobacz jak będzie wtedy działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knut    0

A czy te blaszki na koncach sprzegła są właśnie po to by je odejmować dodawać , do regulacji sprzęgła womu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knut    0

pomoglo odjecie jednej blaczki, lecz problem sie zmniejszyl a nie zniknoł, teraz walek sie kreci caly czas na wyłaczonym ale jak podepne go do czegos to sie juz nie kreci, pomiedzy tarczkami nie ma luzu zastanawiam sie czy one powinny sie swobodnie obracac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam,mam pytanie czy da rade założyć na tył do Zetora 8045 przednie koła od bizona,chodzi mi o to czy pasuje rozstaw szpilek?
    • Przez BARTOLA
      Witam niedawno nabyłem zetora 8145 i mam pytanie odnośnie hałasów z tyłu kabiny czy to jest normalne że na najwyższym biegu tylny most zaczyna wydawać jakieś hasłasy ? , hałas jest wręcz identyczny jak tylnego mostu w c360 ,      Czy w tym modelu zawsze słychać tylny most czy powinno być cicho?  , zlokalizowałem ze najwiecej hałasu przedostaje się przez dźwignie sterowania podnośnikiem , 
      dodam jeszcze ze dźwięk jest najbardziej słyszalny na prostej gdy zjeżdżam z górki to cichnie 
    • Przez adamuss666
      Kupię konsole nowy typ do zetora 8045
    • Przez tymtus
      Witam. Mam problem, z zetorkiem, wom 6 tarczkowy, tarczki i przekładki nowe. Dzisiaj podczas prasowania wom się uślizgnął, prasa się zatrzymała, dodałem gazu, prasa ruszyła, ale wom nie chce się rozłączyć, rodzielacz podaje olej prawidłowo, raz płynie jednym przewodem, raz drugim. Co się mogło stać? 
    • Przez backspace
      Witam.
      Czy przy wyjęciu wałka ataku tylnego mostu w zetorze 12145 konieczny będzie demontaż zwolnic?
      Z góry dziękuję, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj