Polecane posty

PawelWlkp    726

U mnie od 220 zwykły 240 z włóknem do 280 zbrojeniowy ceny netto z dostawą i wylaniem bez podajnika. Podajnik potrzebny na stropy i gdzie się nie da dojechać.  Ceny z dziś bo będę potrzebował w najbliższym czasie i byłem zapytać.  Po tym zbrojeniowym ale z innej betoniarni to można czołgiem nawracać, z tej nie brałem, ale ceny i jakość chyba podobne. Jedyny jego minus to jak by się komuś coś przypomniało że musi w nim dziure zrobić to nie nada. Trza wynająć kogoś ze specjalistycznym sprzętem.

400 kg cementu daje jakieś 120 netto, piasek i żwir 60, dodatki 10 bo bez utwardzacza to bedzie trzeba dwa dni pilnować inne koszty pewnie 10 zł i mamy 200, zostało nam całe 20 zł, betoniarka traktorowa większości z nas by się całe życie nie zamortyzowała, u mnie nikt też jej nie wypożyczy bo wszyscy w betoniarniach zamawiają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

 

 

 

Nie opowiadajcie bajek ze cement w betoniarni to popiol,niech ktos z was podjedzie do betoniarni kupi troche cementu i kupi worek cementu z normalnie w jakis skladzie budowlanym ,nastepnie zrobi probe ,mieszajac wagowo ,nie na oko albo na lopaty beton wg. receptury opisanej w normmie.

 

 

 

ale co to da ? żeby sprawdzić jakość betonu to chyba trzeba brać próbkę z gruchy ? cement na placu to oni mają taki sam jak wszędzie

co do reszty pełna zgoda , ale co nie którzy twierdzą że tam jakieś cuda dodane   

nie bez powodu nazywa się to beton zwykły 

 

Beton zwykły zgodnie z PN-88/B-06250 jest to beton o gęstości powyżej 1.8 kg/dm3 wykonany z cementu, wody, kruszywa mineralnego o frakcjach piaskowych i grubych oraz ewentualnych dodatków mineralnych i domieszek chemicznych. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No nie. Cement się bada po zastygnięciu. I tu jest bardzo łatwy myk. Ja mówię że chce na termin płatności 30 dni. Kto w temacie wie dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli jestes wielkopolski cwaniak i chcesz miec robote zrobiona a nie zapłacic ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no to robisz tą formę z betoniarki  ...i czekasz 28 dni  ;) ...i do laboratorium 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nigdy do laboratorium nie jechałem ale lepiej niech wiedzą że wiem jak ich sprawdzić i żeby im do głowy nie przyszło że mogą na mnie zaoszczędzić :) Bo jak już się zapłaci to lipa do sądu nikt chodził nie będzie. Zreszta jak się rozleci za rok albo trzy to powiedzą że to nie ich beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

no to profesjonale  wyliczenie kosztów bez ich podania  ;)

 

mam na dziś cennik więc mogę napisać ,ceny brutto;

1 m3 betonu klasy b25 - 265zł - i tu żadem tam cud kruszywo itp . nawet za chemię to trzeba dopłacić 

dalej ;

chemia na 1m3 - 10 - 15 zł 

transport 30 km - 1 zł od 1m3 / km = 30 zł za 1m3 -do mnie na podwórko 

wypompowanie betonu 20 zł za 1 m3 

co daje razem ; 320 - 330 zł za 1m3  i nie tykasz się łopaty  ;)

tu wiadomo że można  pewnie   coś tam jeszcze utargować  na ilości itp.

 

policz cement po aktualnej cenie w hurcie + własny żwir i tą chemię za 10 -15 zł     ..i masz śmiało 150-160 zł m3 - tu dolicz koszty na paliwo i pomocnika i  śmiało zostanie 100 zł na 1 m3  

150 m3  betonu -   15 tys w kieszeni parę lat temu (1m 3  110-120 zł )

 dziś śmiało to samo 

 

wątpię  abyś miał taniej skoro nie ma u was kruszywa ,ale różnica może być te 20 -30 zł   -  można jeszcze odliczyć transport   jak ktoś ma betoniarnie pod nosem 

 

edit; 

wieści z innej betoniarni odległość 30 km 

grucha 9 m3 beton b25 - cena  z dostawą na podwórko 2 855 zł bez pompowania ..pompowanie 30 zł za m3 

 

Nie wiem skąd taką cenę dorwałeś. U mnie taki beton kosztuje 220zł brutto z dowozem na podwórko. A żebym nie było to jutro lub w poniedziałek wkleję kopię faktury. Pompa 10zł od metra. Jak się jutro wyrobimy będziemy lać ten beton a jak nie to w poniedziałek. Własny żwir sprzedać i zamówić z betoniarni,własną betoniarka to można sobie robić beton ale na wylewkę w kojcu dla psa a nie beton na strop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

Szanujaca sie betoniarnia pobiera sama probki i przechowuje u siebie z data i danymi kupujacego.Pozatym maja certyfikat jakosci potwierdzony przez odpowiednie laboratorium,zbyt wielu cwaniakow bylo i jesli chca sie utrzymac na rynku musza sie zabezpieczyc.

Moze gdzies na jakims zadupiu  gdzie w promieniu 50km niema konkurencji to moze moga to olac.Jednak jedno potkniecie spowoduje utrate renomy i kaplica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

beton b20 wagowo

 

cement 400kg (Srednio 370pln/t)= 148pln

zwir  1300kg (Srednio 35pln/t) = 45,5pln

piasek 590kg (srednio 25pln/t) =14,75pln

 

razem 208pln

Tyle wynosi cena 1m³ betonu wykonanego metoda chalupnicza ,Tylko materialy.Podane ceny sa przyblizone i moga sie znacznie roznic w roznych regionach kraju.

 

Cena cementu dotyczy cementu workowanego przy zamowieniu minimum 24t,cement luzem jest duzo tanszy ok 200pln/t ,wymaga jednak silosu do przechowywania z odpowiednim dozownikiem.koszt lepiej niepytac,ale na pewno mozna wynajac takie cus.

Nie placac Vat mozna zaoszczedzic sporowtedy cena spada o wartosc vat .

Zaklady produkujace beton towarowy kupuja cement w ilosciach hurtowych siegajacych setek a nawet tysiecy ton miesiecznie wiec otrzymuja odpowiednie rabaty ,nieosiagalne dla zwyklego zjadacza chleba.

 

Majac wlasny zwir i piasek mozna conajwyzej zaoszczedzic 30% ceny,jednak dochodzi do tego robocizna ,prad ,acha zapomnialem ze woda tez jest potrzebna do betonu :mrgreen: koszta transportu materialow.

Wiec chyba lepiej poszukac betoniarnie w okolicy i dogadac sie co do ilosci i kosztow transportu.

Mozna kupic beton suchy i mieszac go na miejscu z woda,wtedy przywozac go samemu ,wlasnym transportem oszczedzamy pare zlotych na transporcie.

Mieszajac beton bez wagi ,na oko nigdy nieuzyskamy wlasciwego skladu.

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin28176    9

Co? W kojcu dla psa ? Ty chyba nic o życiu nie wiesz, mam dziadka ktory był budowlancem i na cemencie zna się jak nikt inny kiedyś ci kurde dom leli z tej "betoniarki" a ty teraz narzekasz. Strop mam u siebie lany właśnie w taki sposób 140m2 na 2 betoniarki 7 chłopa i 1 podawał ladowarka to od 8 do 15 nie było co robić. Wiem że z gruszki jest lepszy ale temat był inny "jak najtaniej" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

w październiku rozpocząłem budowę domu zakończyłem na ten rok stanem ,,zerowym" tj. zalane fundamenty wymurowana piwnica zalany strop nad piwnicą. wile się zastanawiałem nad tym czy samemu robić beton czy z betoniarni. z pobliskiej wioski od znajomego nawoziłem żwiru (sam biały gruby żwir) do tego cement I 42,5 i na betonie na starcie zaoszczędziłem ok 10 tys zł. jeśli tylko czas was nie goni i macie chęci i trochę rozumu do roboty to idzie sporo zaoszczędzić. i negocjujcie po hurtowniach jak najniższe ceny mi udało się kupić cement expert I 42.5 za cene 420brutto z transportem(ilość 12ton) oddalonej 80km odemnie  hurtowni. a w pobliskich hurtowniach cena od 460 do nawet 500zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W życiu zwykłą betoniarką nie ukręcisz takiej mieszanki jak z betoniarni. I każdy to ci powie A te 10 tyś zaoszczędzone na budowie domu w który włożysz minimum 300 tys to słabo wygląda, zwłaszcza że zaoszczędziłeś na jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

w okolicy budowane były wiadukty nad linią kolejową jeden wiadukt po zalaniu słupów stał nieruszany 1,5 jak sie okazało porobili próby betnu odbiegał tak od normy że musieli to rozebrać wszystko. założyli sprawę w sądzie betoniarni i dziś po betoniarni śladu niema. jeśli się używa dobrych materiałów w dobrych proporcjach to wcale nie jest gorszy z własnej produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farme73    0

Co prawda bylo to juz dawno ale moim skromnym zdaniem przeliczajac koszty betonu i jego jakos lepszy bylby z gruchy, (no chyba ze ma sie swoja kiskule do zwiru i cemet tanszy conajmniej o 20-25%) jesli chodzi o dach mowiac ze masz swoj las zaoszczedzisz wiele, bo kubik tertacznego mozna liczy kolo 400 zł wydajnosc jest max 65-70% czyli na uzyskanie 1 kubika konstrukcji czy łat wynosi okolo 500-550 zł a na taki daszek troszke bedzie potrzeba wiec kilka ladnych tysiaczkow do przodu, nalezy jednak pamietac o zabezpieczeniu konstrukcji czyms nie d konca orientuje sie jak by to mozna zrobic, ale by trzeba sie zooreintowac czy folia paroprzepuszczalna przybita do kozłów (czy tam krokwi, jak kto woli) od dolu zdala by egzamin !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

Jak ukradniesz żwir i cement to jeszcze taniej Cię to wyjdzie. Betoniarka ciągnikowa Twoja czy pożyczona?

nie lepiej wziąć do wszystkiego ludzi materiały na kreche i nikomu nie zaplacic kosztuje cie tylko twoje zumienie bedzie tanio :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj