Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora jak najtaniej

65 odpowiedzi na ten temat

#61 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 15:56

Obora jak najtaniej

w październiku rozpocząłem budowę domu zakończyłem na ten rok stanem ,,zerowym" tj. zalane fundamenty wymurowana piwnica zalany strop nad piwnicą. wile się zastanawiałem nad tym czy samemu robić beton czy z betoniarni. z pobliskiej wioski od znajomego nawoziłem żwiru (sam biały gruby żwir) do tego cement I 42,5 i na betonie na starcie zaoszczędziłem ok 10 tys zł. jeśli tylko czas was nie goni i macie chęci i trochę rozumu do roboty to idzie sporo zaoszczędzić. i negocjujcie po hurtowniach jak najniższe ceny mi udało się kupić cement expert I 42.5 za cene 420brutto z transportem(ilość 12ton) oddalonej 80km odemnie  hurtowni. a w pobliskich hurtowniach cena od 460 do nawet 500zł 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora jak najtaniej Dzisiaj, 19:30
  •  

#62 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 grudzień 2014 - 22:45

Obora jak najtaniej

W życiu zwykłą betoniarką nie ukręcisz takiej mieszanki jak z betoniarni. I każdy to ci powie A te 10 tyś zaoszczędzone na budowie domu w który włożysz minimum 300 tys to słabo wygląda, zwłaszcza że zaoszczędziłeś na jakości.

#63 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 22:13

Obora jak najtaniej

w okolicy budowane były wiadukty nad linią kolejową jeden wiadukt po zalaniu słupów stał nieruszany 1,5 jak sie okazało porobili próby betnu odbiegał tak od normy że musieli to rozebrać wszystko. założyli sprawę w sądzie betoniarni i dziś po betoniarni śladu niema. jeśli się używa dobrych materiałów w dobrych proporcjach to wcale nie jest gorszy z własnej produkcji

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share farme73

farme73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2015 - 21:04

Obora jak najtaniej

Co prawda bylo to juz dawno ale moim skromnym zdaniem przeliczajac koszty betonu i jego jakos lepszy bylby z gruchy, (no chyba ze ma sie swoja kiskule do zwiru i cemet tanszy conajmniej o 20-25%) jesli chodzi o dach mowiac ze masz swoj las zaoszczedzisz wiele, bo kubik tertacznego mozna liczy kolo 400 zł wydajnosc jest max 65-70% czyli na uzyskanie 1 kubika konstrukcji czy łat wynosi okolo 500-550 zł a na taki daszek troszke bedzie potrzeba wiec kilka ladnych tysiaczkow do przodu, nalezy jednak pamietac o zabezpieczeniu konstrukcji czyms nie d konca orientuje sie jak by to mozna zrobic, ale by trzeba sie zooreintowac czy folia paroprzepuszczalna przybita do kozłów (czy tam krokwi, jak kto woli) od dolu zdala by egzamin !

#65 Share rycerz

rycerz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:żyto po życie przez całe życie

Napisany 04 marzec 2015 - 00:24

Obora jak najtaniej

Jak ukradniesz żwir i cement to jeszcze taniej Cię to wyjdzie. Betoniarka ciągnikowa Twoja czy pożyczona?

nie lepiej wziąć do wszystkiego ludzi materiały na kreche i nikomu nie zaplacic kosztuje cie tylko twoje zumienie bedzie tanio :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share jadwiniabuduje

jadwiniabuduje

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 14:29

Obora jak najtaniej

My budujemy dom z betonu zwykłego http://www.cemex.pl/...ukty-beton.aspx  z gruchy bezproblemowo. Mąż raz jechał do labo i sprawdzał stan, ale wszystko było ok.