Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora jak najtaniej

65 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 24 wrzesień 2014 - 18:47

Obora jak najtaniej Stawiałem teraz wiate o wymiarze 12 na 24 4.5 wysoka. To z blacha wyniosla mnie jakieś 40 tysi. Ty do tego musisz doliczyć posadzki swiektik i sciany albo kurtyny antywiatrowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora jak najtaniej Dzisiaj, 15:51
  •  

#22 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 18:50

Obora jak najtaniej

Że też swojej betoniarni nie masz koziołek, najzamożniejszy jaśnie panie na tym forum. Bajki dla kolegów spod sklepu zostaw i te swoje przechwałki, tylko żebyś za jełopa w ryj tam od któregoś nie dostał, bo na forum to sobie możesz pogawędzić.  Ja z takim pustakiem zalewanym nie mam zamiaru.

Edytowany przez PawelWlkp, 24 wrzesień 2014 - 18:51.

#23 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 wrzesień 2014 - 18:52

Obora jak najtaniej

no przecież pisałem debilu że mam  :D  :D  :D  :D

myślisz że jak ty czegoś nie potrafisz to wszyscy tak mają ...u nas większość ludzi na wsi potrafi takie pierdoły sama zrobić 

narobiło się teraz nowobogackich filozofów  z milionami kredytu na koncie ..no ale jakie to one mądre i szybkie w budowaniu ;)  

Edytowany przez kozulek2, 24 wrzesień 2014 - 19:01.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 19:00

Obora jak najtaniej

Heh betoniarka z traktorem, no super sprawa, a to pewnie traka też masz ręcznego w postaci pił ręcznch o różnych długościach. Jeszcze sobie rozum jakiś wymyśl, żebyś miał IQ wyższe od zwierząt które hodujesz.

#25 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 19:03

Obora jak najtaniej

pewnie że trak na korbę  :D  :D  :D

dla mnie wystarczy i taka na traktor 

Edytowany przez kozulek2, 24 wrzesień 2014 - 19:04.

#26 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 19:55

Obora jak najtaniej

Jestem na etapie budowy budynku gospodarczego 15,5m x 5,5 m+ wiatrolap.

Sadzac z twojego opisu projekt budynku juz masz ?

jezeli tak potrzebujesz pozwolenia na budowe,bez niego mozesz co najwyzej wiate na slupach postawic lub namiot .

Teraz geodeta koszt 500+ pln.

Prace ziemne (budynek trzeba na czyms posadowic)jezeli wykonasz sam we wlasnym zakresie wygrales ladna sumke pieniedzy jezeli nie musisz liczyc z kosztami 4tys + pln (koszta zalezne od wykonawcy ,normalna cena lub po sasiedzku ) zaleznie od wielkosci koparki licz ok 80-100pln za godzine.

Aha ,potrzebujesz kierownika budowy,ktory dziala w twoim imieniu i chroni twoje interesy koszta do uzgodnienia ( za domek jednorodzinny ok 3tys. pln)

Fundament,zaleznie od warunkow geologicznych mozesz sprobowac postawic calosc na plycie betonowej,zbrojonej stala,duzo nizszy koszt ,jednak nie w kazdej sytuacji mozna ja zastosowac.U mnie niestety musze zrobic klasyczny fundament .

Tak jak pisali poprzednicy mieszanie betonu recznie ,betoniarka mija sie z celem,koszta (material + sila robocza) sa porownywalne z gotowym betonem podanym pompa z gruszki .
Piasek trzeba przywiezc,zwir rowniez ,cement tez wszystko trzeba skladowac,ladnych kilkadziesiat kubikow na placu zajmuje sora powierzchnie,nie mozna zrobic przerwy podczas betonowania wiec....

Wg. projektu ktory podales na samo zalanie plyty podlogowej przy zalozeniu sredniej grubosci 25cm potrzebujesz 58m³ betonu co przy masie jednego m³ 2200kg  daje 127 ton .

Takiej ilosci nie jestes w stanie wykonac samemu w ciagu jednego dnia .

Pamietaj ze samemu nie zalejesz tak duzych powierzchni ,beton musi byc lany jednym ciegiem bez przerw a ludzie ktorych zatrudnisz do pomocy tez chca zarobic.

Mozesz sprobowac obnizyc koszta stosujac wlasny piasek ale... uwaga na zyczliwych sasiadow gdyz na kopanie piasku potrzebujesz zezwolenie.

W moim przypadku material na fundament (130 cm) czyli stal,bloczki betonowe,beton ,pompa do betonu to koszt ok 17-18 tys zlotych .

Wg twoich zalozen ,wydaje mi sie ze na samo wykonanie fundamentu,robiac to zgodnie z przepisami i maksymalna ilosc pracy we wlasnym zakresie bedziesz potrzebowal jakies 25-30 tys.

Fundamenty z zelazobetonu sa drozsze od fundamentow z bloczkow betonowych (material czyli stal + beton + szalunek) zelazobeton jest wytrzymalszy ,jednak w rzypadku budynku tej wielkosci nie ma to wiekszego znaczenia.

Sciany budynku w zasadzie pustaki typu MAX,chyba ze postanowisz wykonac samodzielnie pustaki z zuzlobetonu ,jednak koszt nie spadnie znacznie a tylko narobisz sie jak osiol.

Dach wiezba drewniana ,pokryta blacha ,wada blachy jest jej niska waga i podatnosc na zerwanie przez wiatr co szczegolnie w dzisiejszych czasach ma znaczenie.

wiec zastanowilbym sie nad pokryciem dachowka ,nawet w przypadku zerwania czesc dachowek mozna wykorzystac ponownie,w przypadku blachy mozesz robic dach na nowo.

I nie tlumacz sobie ze u nas wiatr niewieje a traby powietrzne to w innych regionach sa .

w ciagu ostatnici 8 lat w odleglosci do 25 km odemnie byly 2 traby powietrzne powodujac ogromne zniszczenia (Nogawczyce ,Kieleczka)

Okna gospodarcze z plastiku koszt zaleznie od wielkosci od 140pln w gore,co raczej eliminuje proby wykonania ich we wlasnym zakresie.

Brama wjazdowa jezeli potrafisz wykonac jak najbardziej samodzielnie,ale mozna tez poszukac i znalezc np. gotowa uzywana (skrzydla ) i dostosowac ja do wlasnych wymogow.

Koszta i ceny ktore podalem sa przyblizone i nieodzwierciedlaja rzeczywistych kosztow w danym regionie i dlatego prosze o niekomentowanie w stylu bo swagier wujka kolegi jezdzi koparka i robi po 25 zlotych za godzine.....

Znajdziesz tanszego wygrales ,jednak niezawsze mniej za godzine jest taniej w ogolnym rozliczeniu.

Edytowany przez mory1971, 24 wrzesień 2014 - 20:22.

#27 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:18

Obora jak najtaniej

no to profesjonalna porada  :D  :D  :D  :D ..

z tą blachą to pojechałeś -kopiowałeś to czy sam wymyśliłeś ?

wadą   będzie tu podatność na skraplanie i duży koszt ocieplenia i tu należy zrobić to profesjonalnie  ...osobiście polecam  płytę warstwową to najlepsze rozwiązanie na takie budynki 

przy betonowaniu nie powinno robić się dłuższych przerw - a nie że nie wolno  przerwać betonowania ....

sam piasek to raczej tu się nie nada  ;)

Edytowany przez kozulek2, 24 wrzesień 2014 - 20:21.

#28 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:22

Obora jak najtaniej

Tanio budujesz to póżniej drogo hodujesz 

ZETOR TEAM

#29 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:31

Obora jak najtaniej

no to profesjonalna porada  :D  :D  :D  :D ..

z tą blachą to pojechałeś -kopiowałeś to czy sam wymyśliłeś ?

wadą   będzie tu podatność na skraplanie i duży koszt ocieplenia i tu należy zrobić to profesjonalnie  ...osobiście polecam  płytę warstwową to najlepsze rozwiązanie na takie budynki 

przy betonowaniu nie powinno robić się dłuższych przerw - a nie że nie wolno  przerwać betonowania ....

sam piasek to raczej tu się nie nada  ;)

Widze ze znasz sie na wszystkim :) wiec prosze doprecyzuj swoja wypowiedz ,jak dotad negujesz kazda wypowiedz ktora jest inna niz twoje zdanie.

Podalem przyklad swoj poparty doswiadczeniem,logiczna rzecza jest ze pokrycie dachowe wymaga odpowiedniego docieplenia i z tym ameryki nieodkryles.

Nie kazdy ma swoja wlasna piaskownie i zwirownie B)  a piasek w wiekszoci regionow wystepuje czesciej niz zwir dlatego podalem piasek jako przyklad.

#30 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:37

Obora jak najtaniej

co mam doprecyzować ? widziałeś obory kryte dachówką , bo ja tak ale tylko te po niemieckie  :D  :D  :D  :D

mam ci dokładnie wyłożyć jak zrobić prawidłowe pokrycie z blachy na ten dach ? 

skoro takie logiczne to czemu pominąłeś a piszesz o  trąbach ?  

Edytowany przez kozulek2, 24 wrzesień 2014 - 20:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:42

Obora jak najtaniej

Nie dyskutuj z tym  koziołkiem bo sprowadzi dyskusje do swojego poziomu głupoty i pokona Cię swoim doświadczeniem, on już się taki urodził.

#32 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:44

Obora jak najtaniej

Pawel chyba masz racje :P

#33 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:46

Obora jak najtaniej

hehe tylko tyle wiesz w temacie ? no dawaj coś w temacie a nie się przysrałeś .. to nie temat o mnie ?

mory następnym razem nie kopiuj tyle  :D  :D  :D

#34 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 21:10

Obora jak najtaniej

Nie wdaje sie w dyskusje z trollem internetowym.

#35 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 22:36

Obora jak najtaniej @kozulek. Mnie jest stać na zamówienie gruchy czy dekarza. Jak ty stoisz przy tej łopacie i betoniarce i robisz już 5 betoniarkę to ja kończę zacierać beton wylany przez gruchę i biorę się za inne zajęcie, które przynosi mi dochód pozwalający i na zamówienie gruchy i dekarza i jeszcze mi z tego zostanie. Ty pracujesz rękoma, ja głową. Tym się różnimy.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#36 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 09:26

Obora jak najtaniej

nie mam nic przeciwko zamawianiu betonu z gruszki ..podałem tylko sposób na obniżenie kosztów o 50 % , mało tego wiele osób tak robiło i robi choć wiadomo coraz mniej

bo teraz to wali się po kredyt a potem spuszczona głowa

czasy modernizacji budynków mam  dawno za sobą  

mnie nie załamiesz takim tekstem bo ja szanuje ludzi którzy ciężko pracują i liczą każdą złotówkę 

a różnimy się tym że ja podaje fakty a ty tylko opowiadasz o zyskach a nigdzie nie napisałeś co konkretnie robisz 

to nie ty  pisałeś przypadkiem  że koszty trzeba liczyć i obniżać cały czas a nie tylko jak krucho ? rekinie biznesu 

mnie nie to że stać tylko potrafię zrobić to sam więc po co mam nabijać kabzę pseudo-fachowcowi  - żadnej wielkiej filozofii tu nie ma i kto średnio rozgarnięty to wie jak to zrobić  ;)

nie każdy wielki biznesmen jak ty ? ja dorabiałem się licząc każdą złotówkę 

a takie opowiastki rekina biznesu co nigdzie nie napisze kim jest i co tak naprawdę robi tylko szuka głupszych od siebie - mnie nie ruszą 

#37 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 10:05

Obora jak najtaniej

Tobie wydaje się ze obniżasz koszty o 50%, a ja w tym czasie kiedy ty stoisz przy betoniarce mam czas na inną prace która przyniesie mi dochód. Ty sie narobisz a ja nie :)

#38 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 10:09

Obora jak najtaniej

widziałeś kiedy betoniarkę ciągnikową  800 litrów ? myślisz że tam się wali łopatą ? 

tak tylko potem kto dybie na te odsetki ? inna praca czyli jaka ? świnie pasasz ? 

#39 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 10:19

Obora jak najtaniej

nie mam nic przeciwko zamawianiu betonu z gruszki ..podałem tylko sposób na obniżenie kosztów o 50 % , mało tego wiele osób tak robiło i robi choć wiadomo coraz mniej

bo teraz to wali się po kredyt a potem spuszczona głowa

czasy modernizacji budynków mam  dawno za sobą  

mnie nie załamiesz takim tekstem bo ja szanuje ludzi którzy ciężko pracują i liczą każdą złotówkę 

a różnimy się tym że ja podaje fakty a ty tylko opowiadasz o zyskach a nigdzie nie napisałeś co konkretnie robisz 

to nie ty  pisałeś przypadkiem  że koszty trzeba liczyć i obniżać cały czas a nie tylko jak krucho ? rekinie biznesu 

mnie nie to że stać tylko potrafię zrobić to sam więc po co mam nabijać kabzę pseudo-fachowcowi  - żadnej wielkiej filozofii tu nie ma i kto średnio rozgarnięty to wie jak to zrobić  ;)

nie każdy wielki biznesmen jak ty ? ja dorabiałem się licząc każdą złotówkę 

a takie opowiastki rekina biznesu co nigdzie nie napisze kim jest i co tak naprawdę robi tylko szuka głupszych od siebie - mnie nie ruszą 

Tobie głupszego od siebie ciężko będzie znaleść. Przedstaw swoje wyliczenia jak zaoszczędzić te 50 %. Gdyby tak wszyscy zawsze myśleli że wszystko najlepiej zrobią i umieją to byśmy pewnie jeszcze z dzidami po lesie biegali, a nie z głupkami w sieci się użerali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 11:46

Obora jak najtaniej

nie wszyscy chłopaku tylko Ci co potrafią  ;)