Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ursusa 1224

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:59

Zakup ursusa 1224

Jako że powiększył mi się areał 45 ha i sprzedałem moją 912 oglądam się za czymś większym, na pierwszy rzut poszła 12-ka i tu zapytanie bo znalazłem takową do której wysyłam linka http://olx.pl/oferta...html#389dad181a . Jako że mieszkam daleko od Wrocławia bo w kuj-pom mam kilka pytań... po pierwsze jak wam się to widzi, po drugie ciągnik pracował we współdzielni, po trzecie czy warto ładować się w traktor ze wzmocnioną hydraulkią, wzmocniona hydraulika czyli że pracował przy ciężkim sprzęcie? Co byście doradzili a może jakieś inne propozycje, rocznik który mnie interesuje to około 95 roku, bez turbiny. Kwota jaką mam do wydania to 60 tyś. :) Pozdrawiam i czekam na porady i proszę żeby wypowiedział się ktoś kto posiada takowy sprzęt żeby ewentualnie doradzić jak się sprawują te 6-cylindowce bo u mnie w okolicy ogólnie jest dobre zdanie na temat tych maszyn z tego rocznika. :) Ciągnik będzie pracował przy cięższych robutkach, pług 4 skibowy obrotowy, gruber 3 metrowy< 7 gęsich plus talerz i wał> Podejrzewam że ta 12-ka stała pod chmurką a może i nie jak na 20 lat hmm wizualnie wydaje mi się że nie wygląda tak źle a zalerzy mi na traktorze w oryginalnej farbie, plus oryginalne opony, podejrzewam że za dużo nie przepracowała albo nie widziła zbyt dużo asfaltowych dróg.

Edytowany przez CzarekCzarnecki, 18 wrzesień 2014 - 22:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ursusa 1224 Dzisiaj, 15:44
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 22:29

Zakup ursusa 1224

przez pół Polski za traktorem bym nie jechał. Za duze prawdopodobieństwo wtopy.

W ogłoszeniach zawsze wszystko łądnie pięknie i stan bardzo dobry, dopiero jak zajedziesz na miejsce, to widac  nader często szarą rzeczywistosc.

Nawet jak kupowałem kombajn za 2x taka kwote, to dałem sobie granice max 150km i dalej sie nie zapuszczałem.

I w końcu udało sie kupić cos sensownego.

#3 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 19 wrzesień 2014 - 17:11

Zakup ursusa 1224

znam tego goscia ma na placu pełno sprzętu w różnym stanie musiałbyś dokładnie obejrzeć 

Valtra-Power Partner

#4 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 17:22

Zakup ursusa 1224

Tak tylko że ciągnik jest mi potrzebny na teraz, byłem zmuszony sprzedać tamten ze względu na głowicę a nie mam za bardzo czym obrabiać... kolejna kwestia to taka że inna dwunastka mi się nie widzi bo nie ma nic ciekawego oprócz tej a szukam od dwóch miesięcy tzn. przeglądam, jest pełno dwunastek ale nie z tego rocznika a nie potrzebuje skansenu ze sprzętem 30 letnim... Konrad skoro znasz to powiedz czy facetowi można zaufać... i jak Ci się ten sprzęt widzi i jak one pracują, nie chce kolejnego złoma do remontu. A odstrasza mnie ta wzmocniona hydraulika i to że pochodzi ze współdzielni, na pewno lekko nie pracował, znowu jest duże prawdopodobieństwo że facet go sprzedaje bo już swoje wysłużył i głupi żydek zawsze się znajdzie co kupi. Ale teraz to co mi się podoba... opony oryginalne.. raczej garażu ostatnio nie widział i to widać chociażby po drabinkach... nie był malowany i widać że nie był szykowany pod sprzedanie, bynajmniej to podpowiadają mi fotki... z drugiej zaś strony wystawił kilka ursusów, zetorów hm może sprzedaje ponieważ zakupili nowy zachodni sprzęt... i o to jest dylemat, jest plan na przejażdżkę w niedziel do tych Węgrów ale jak wcześniejszy kolega powiedział... jest to daleko i są wątpliwości...

Edytowany przez CzarekCzarnecki, 19 wrzesień 2014 - 17:39.

#5 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 18:59

Zakup ursusa 1224

Miesiąc temu na OLX w okolicach Chełmży k. Torunia była 12 lub 16 z turem za 60 tysięcy, od rolnika. Poszukaj, może jeszcze jest.

#6 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 19:22

Zakup ursusa 1224

ja pojechałem po 12-tkę ponad 400km, na zdjęciach za***ista, kupowałem zimą i jak ja zobaczyłem to mało gościu w papę nie dostał - wstawił zdjęcia z przed 2 lat  (jak ją sprowadził ze Szwecji) i mówił że super a ciągnik był obrdzewiały, garażowany na dworze i najgorsze że nie chciał zapalić przy 20 stopniowym mrozie  (nowe tyły błotników, farba i dałem radę - jest w galerii), wszystko było w oryginale i Ojciec się uparł na ten ciągnik i okazał się super sprzęt. mam wzmacniany podnośnik (2 siłowniki) + dodatkowy oryginalny rozdzielacz, tapicerowana kabina, silnik ZTS - trzeba było wymienić parę dupereli ale to normalne.

na otomoto jest fajny z 1993 sprowadzony (taki mam) - nie mogę wkleić linku - może warto - powodzenia

#7 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 13:24

Zakup ursusa 1224

Więc tak, Ojciec rozmawiał z facetem, facet bardzo przyjemny, powiedział że wszystko jest sprawne i gotowy do pracy a wygląda jak na zdjęciu czyli w oryginale... teraz tak jeszcze patrząc dla niego może ktoś mi powiedzieć dlaczego ciągnik jest od pierwszego właściciela w Polsce a ma Wadowickie rejestracje chociaż mieszka pod Wrocławiem? :P Przecież to 300 km drogi. ;p

#8 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 20 wrzesień 2014 - 14:13

Zakup ursusa 1224

Bo od handlarza kupujesz :D Odkupił ją od 1 właściciela z okolic Wadowic i teraz "pośredniczy" w sprzedaży. Stąd inne numery rejestracyjne.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#9 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 15:12

Zakup ursusa 1224

Czyli co mam przez to rozumieć? Zwiększa to prawdopodobieństwo jego ukrytych wad? :P Dzisiaj byłem u znajomego handlarza i ma renault 133.54, obrabia nim od 4 lat, Teoretycznie nie chce sprzedać ale powiedział że 50 jest warta, podejrzewam że by mi to opchnął, tylko boje się wchodzić w zachodniaki bo wiadomo części, spalanie podobno bardzo małe, silniki MWM podobno nie do zajechania, malowana nie była, opony około 50 %. A może jakoś że to Współdzielnia jakiś tam prezes a jest ich 4, albo nie wiem kto jest zameldowany akurat tam i ten ciągnik jest na niego. :)

Edytowany przez CzarekCzarnecki, 20 wrzesień 2014 - 15:15.

#10 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 15:27

Zakup ursusa 1224

jakie mozesz miec ukryte wady w ursusie 1224 przeciez ten traktor konstrukcyjnie jest od lat taki sam zero elektroniki komputera wszystko mechaniczne koszty czesci napraw bardzo tanie niespodziewaj sie za 60tys nowego ciagnika dolozysz pare zloty i bedzie smigal traktor trzeba sprawdzic a co moze ci handlarz przez tel powiedziec dziadek w niedziele do kosciola jezdzil  dlatego maly przebieg :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 20 wrzesień 2014 - 20:52

Zakup ursusa 1224

dlaczego ciągnik jest od pierwszego właściciela w Polsce a ma Wadowickie rejestracje chociaż mieszka pod Wrocławiem?

Bo od handlarza kupujesz :D Odkupił ją od 1 właściciela z okolic Wadowic i teraz "pośredniczy" w sprzedaży. Stąd inne numery rejestracyjne.

Czyli co mam przez to rozumieć?

Nic nie masz przez to rozumieć. Wyjaśniłem Ci problem z tablicami :P

Natomiast jeśli chodzi o wady ukryte to nawet w takim ciągniku może być ich pełno... Chociażby silnik do remontu polepiony tak aby nie było tego za bardzo widać i żeby przechodził te kilka mth.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#12 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1660 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 21 wrzesień 2014 - 09:03

Zakup ursusa 1224

Szczerze mówiąc to dziwi mnie, że mając taką gotówkę chcesz ładować się w Ursusa, który pomimo rocznika i lepszych blach, nie ma do zaoferowania nic więcej, niż te z lat 80tych. Nawet jakby był zadbany, to komfort pracy żaden, bezawaryjny też nie będzie, a zużycie będzie postępowało, bo idzie już na 20 lat. Chcesz w czasie pracy heblować zębatki na skrzyni, czy może jednak wolisz zrobić dobrą, wygodną robotę słuchając radyjka w komfortowej kabinie? 

#13 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 09:17

Zakup ursusa 1224

Ludzie to chyba mają paliwo za darmo że o takich sprzętach myślą.... , kup 100koni zachodnie to zrobisz to samo a na paliwie sporo zaoszczędzisz, 

#14 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 09:52

Zakup ursusa 1224

mam szóstke zachodnią (CNH 125KM, nówka, juz z adblue, a wiec niby oszczędniejsza od tych poprzednich), miałem przez krótki czas szóstke polską i nie uważam, zeby zużycie paliwa jakos wyraźnie sie różniło.

Jak sie zachodniego pusci w ciezką robote, to potrafi wessac i 17-18 litrów na godzine zegarową. Naszym ursusem takiego spalania nigdy nie przekraczałem, wiec nie mam podstaw, zeby mówic iż wiecej spalał.

Edytowany przez nunu85, 21 wrzesień 2014 - 09:54.

#15 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 10:47

Zakup ursusa 1224

Porównaj jakiegoś mwm-a czy deutza z lat 80/90 to zobaczysz różnicę... Nowe ciągniki i te wszystkie wynalazki poprawiające normy spalin to pic na wodę, do tego klima, mocna hydraulika, masa elektryki itp robią swoje. Jeździłem niedawno nowym ciągnikiem 100koni z przyczepą około 12 ton masy całkowitej, wystarczyło dać za niski bieg i chmura czarnego dymu przy przyspieszaniu z niższych obrotów - pytam się jak ten ciągnik przeszedł normy jak mój mf z lat 80-tych w życiu tak nie zadymi???? 

#16 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1660 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 21 wrzesień 2014 - 11:09

Zakup ursusa 1224

walka o czystsze spaliny to bajeczka na opchnięcie dodatkowych, kosztownych patentów, ale nie o tym temat. Ursus to przeżytek, każdy mówi, że taki tani i łatwy w naprawie. Pytam jaki tani i jaki łatwy? Wysłużony i często wyżyłowany do granic możliwości ilością awarii czasami przyprawia o ból głowy, wręcz trzeba by mieć magazyn części na podwórku, więc gdzie ta taniość napraw? Firmową chorobę lania olejem gdzie popadnie mają chyba po MTZ-tach, a każda dolewka też kosztuje. Co do tej łatwości napraw - tam nawet obsługa codzienna czasami dobija. Czyszczenie chłodnicy, smarowanie - wszędzie utrudniony dostęp, brak otwieranej maski w takich kolubrynach wręcz woła o pomstę do nieba. Żeby coś konkretnie zrobić od początku do końca na dobrą sprawę trzeba podstawiać wózki i rozjeżdżać ciągnik. Nie wspominając już o jakości części, nawet generalne remonty na niewiele starczą.

#17 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 11:21

Zakup ursusa 1224

Duży procent tych tanich części jest niesprawna już na sklepowej półce

#18 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 13:35

Zakup ursusa 1224

planujesz zakup takiego ciagnika a to oznacza ze bedziesz cofal a nie rozwijal gospodarstwo, do tego jak kolega wyzej wspomnial te tanie i latwo dostepne czesci produkowane przez jakiegos pana Ziutka w stodole, powodzenia <_<

dobrze ze przemknela Ci przez mysl renia, ale ten model mozna znalesc w cenie do 45tys. i na tyle bym proponowal przystac, jesli wsio gra jak nalezy

jak masz jej zdjecia to moze cos podpowiem  ^^

Polska B

#19 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 13:52

Zakup ursusa 1224

Części do polskich maszyn są tańsze od tych zagranicznych, ale nie oznacza to, żeby kupować najtańsze ścierwo jakie jest. Są tanie badziewia, ale są też droższe firmowe części. Może nie są takiej jakości, co zachodnie, ale spokojnie pochodzą kilka lat. Co do zachodnich ciągników to zawsze jest strach, że coś prędzej, czy później sypnie a koszty naprawy będą wysokie. Przecież każdy ciągnik ileś pracował w polu. A czym starszy ciągnik, tym pewnie więcej się narobił. Przebieg w stylu 3 tyś mth w 20 letnim ciągniku to bajka, przeważnie zachodnim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 21 wrzesień 2014 - 14:28

Zakup ursusa 1224

lukasz222 Jeśli ursus to taki przeżytek to dlaczego masz C-330?Przecież te ciągniki się do niczego nie nadają...Dlaczego nie kupisz zachodniego?

Z twojego myślenia wynika że co by nie było to i tak JD z 80 roku byłby lepszy niż ursus z tego samego roku...Remontuj takiego JD gdzie części już nie bardzo dostaniesz i nie takiej jakości jaka powinna być...Te ursusy nasze to też jest takie same gówno jaki i inne zachodnie ciągniki tylko że części masz na miejscu i nie drogo...

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.