RolnikExtreme

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Polecane posty

tespis17    23

Było trzeba się nie przyznawać i nie brać tego drzewa do domu tylko gdzieś zostawić w rowie. Teraz troszeczkę późno. Policja protokół spisała masz chociaż protokół z tego co spisali???

U mnie jak taki wycina co nie mają z czego ściągnąć $$$ to nigdy nie ukarają bo nie mają z czego ściągnąć a rolnika to od razu.

 

To Ja mam lepszy przykład:

Ostatnio jak robiłem górę komina w domu (ta która wystają poza dach) to sąsiad przyszedł do mnie i prosił ode mnie pozwolenie czy zgłosiłem do SP że remontuję komin bo inaczej zgłosi do straży miejskiej. Dla mnie absurd że muszę takie coś zgłaszać.

Po za tym wracając do tematu  (pod warunkiem że nie miał dąb 10 lat i nie był zbyt duży) to odpracujesz to lub zasadzisz parę dębów i będzie OK. Mój sąsiad miał podobną sprawę podczas porządkowania rowu z krzaków wyrwał kasztana.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U mnie jak jest jakieś drzewo do ścinki to od razu papier do gminy trzeba bylo poczekać bo w większości przypadków decyzja jest pozytywna.A dzisiejsze prawo jest takie żeby jeden drugiego podpier.......ił.Jak to mawiał J.Piłsudzki "Naród wspaniały tylko ludzie kur...y" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli zamiast scinać, trzeba wyrwać. Trąby powietrznej nikt nie ukarrze.

Pzry scięciu pozbyć się drewna i pniaka , zgodnie z logiką , nie ma ciała, nie ma morderstwa

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomil24    0

Kary za nielegalną wycinkę możesz uniknąć, jeżeli drzewo miało wiek do 10 lat wtedy zezwolenie nie jest wymagane, źle zrobiłeś że się przyznałeś, gdyż wtedy musieli by udowodnić Ci winę przed sądem a gminy często nie chcą się w to bawić.

Duga opcja to taka, iż drzewo było przewrócone lub złamane a Ty je tylko uprzątnąłeś tylko musiałbyś to jakoś udowodnić, wtedy również nie ma podstawy aby naliczyć karę. A to czy drzewo rosło na twojej działce czy w pasie drogowym dla naliczenia kary nie ma znaczenia, gdyż karę płaci ten kto dokonał nielegalnej wycinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

źle zrobiłeś że się przyznałeś, gdyż wtedy musieli by udowodnić Ci winę przed sądem a gminy często nie chcą się w to bawić.

Fakt, mógł się upierać że to krasnoludki zrobili.        :P  rozumiesz że nawet suchego nie można ruszyć, a co dopiero zdrowego dęba.

 

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pozwolę sobie zacytować post KAZIKA 60 

 

 
"Precz z nadgorliwymi urzedasami z gmin,nałozono mi kare za wyciecie trzech drzew z mojej posesji w wysokosci 246.700.00 zł.których to ja osobiscie nie wyciołem i nie kazałem wycinac. Natomiast wycioł to pracownik sprzątajacy ogód. Mimo to wójt nałozył na mnie taką kare poniewaz jestem włascicielem tego ogrodu. Jest to chore prawo w Polsce,dajac wladze takim urzedasom.Czy taki urzedas zastanowił sie co on robi , zabierajac człowiekowi dorobek całego zycia."
 
I to jescze ciekawsze 
 

"Czasem dochodzi tutaj do absurdów, takich jak rok temu w województwie pomorskim. "Rzeczpospolita" podała, że złodziej wyciął z działki 50 sosen, sąsiad zadzwonił z donosem na nielegalną wycinkę i okradzeni ludzie zostali ukarani przez wójta grzywną w wysokości 456 tys. zł. Na nic nie zdały się wyjaśnienia, że do wycinki doszło w wyniku przestępstwa". 

 

 

 

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Tak z ciekawości zapytam kierował ktoś taką sprawę do trybunału europejskiego, czy tam innych ? przecież to jest chore.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko było by nawet w porządku, są takie kary za to i owo niech będą, tylko dlaczego nie ma takich kar za błędne decyzje urzędników państwowych, co jeszcze zbyt małe pensje biorą by nie mieli z czego płacić?

 

 

"Czasem dochodzi tutaj do absurdów, takich jak rok temu w województwie pomorskim. "Rzeczpospolita" podała, że złodziej wyciął z działki 50 sosen, sąsiad zadzwonił z donosem na nielegalną wycinkę i okradzeni ludzie zostali ukarani przez wójta grzywną w wysokości 456 tys. zł. Na nic nie zdały się wyjaśnienia, że do wycinki doszło w wyniku przestępstwa".

Hahahaha, to sąsiad wiedział że wycinali a właściciel nie widział?

 

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A to nie mozna być wlaścicielem działki np. na Podlasiu bedąc mieszkancem Szczecina?

A podobno bylo to tak

""Działka była duża, rosło na niej 7 tys. drzew, i dlatego na początku trudno było zorientować się, że doszło do kradzieży. W takich sprawach ludzie często odwołują się do sądów administracyjnych. W większości przypadków orzekają one, że aby kara mogła być nałożona, to wycinka musi być świadoma. Niestety, zdarzają się takie absurdy, jak tłumaczenia, że obowiązkiem właściciela jest dopilnowanie, aby nikt nie wyrządził szkody na jego działce i to on ponosi odpowiedzialność niezależnie od tego, czy wiedział o wycince, czy nie. "

 

A gdyby tak zwalić na bobra

post-2074-0-82745100-1411075390.jpg

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mogło być i tak jak mówisz, jednak założę się że gdyby nie surowe kary to na wsiach ciężko było by już spotkać jakiekolwiek drzewo no może tylko owocowe, piła za 300zł z marketów i jechali by równo i nie wmawiajmy sobie że byłoby inaczej, bo ekologia, bo ochrona środowiska, ludzie mają to w du**ie.     :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A moze dlatego ze są absurdalne kary , to drzew nie warto sadzic, a to co jest i ma mniej jak 10 lat , kłaść toporem i to czym prędzej .

Zapytam Cię piracie , tak ze zwyklej ciekawosci , skad się te drzewa na prywatnych posesjach wzięły ?

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

    Hahahahaha,    nie no sadzić można, tylko tak jak mówisz, trzeba pilnować jak byka przed sprzedażą by nie przekroczył wieku.         :P   

Nie licz że Ci odpowiem że to samosiewki.            :P         :D   

Mówisz jak Pawlak, ja sam sadził to i sam wytnę      :D    no i sam zapłacisz karę.       :P

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

40 lat komuny wystarczylo , by pojęcia własnosć zostało zdegradowane . 

Na szczęscie sa jeszcze kraje , gdzie do interweniującego urzędnika w takiej sprawie można strzelać i to z dowolnej pozycji.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

5 lat temu wyciąłem 3 modrzewie na moim polu ale wcześniej złożyłem podanie do UG o pozwolenie na ich wycięcie z uzasadnieniem że grożą przewróceniem się, jak dostałem pozwolenie to w tym samym dniu je wyciąłem a na drugi dzień wiozłem na tartak, ujechałem kilometr od domu a z naprzeciwka straż leśna jak mnie minęli zawrócili, zatrzymali i czy mam papier ale uff był :). Jak bym nie miał to pewnie też kara nie wiadomo jaka i drzewa pewnie też by nie było bo by zabrali. Najlepiej złożyć podanie do UG odczekać tydzień, dwa ale wtedy jest papier i nikomu nic do tego


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

W głowie się nie mieści...z chrustem z lasu też nie jest tak, że można sobie pozbierać. Jeden kubik koszt 40 zl.

A czy jest jakaś metoda stwierdzenia, że drzewa mają mniej jak 10 lat? No bo przed ścięciem słojów nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

no to podaj jaka kara za wycięcie na nie swojej działce - np . leśnej  ;)

Stawki za pozwolenie są wysokie, ale to nic w porównaniu z grzywnami za nielegalne wycięcie. Są dokładnie trzy razy wyższe, niż gdybyśmy chcieli to zrobić zgodnie z przepisami jako przedsiębiorcy (stawkę mnoży się razy trzy). Ustawodawca w tym wypadku nie robi rozróżnienia i wymierza kary identyczne dla firm i osób prywatnych. 

 

Do wyliczenia stworzono specjalny wzór. I tak dla dębu o obwodzie 100 cm kara wyniosłaby 61 885 zł (3x20 628,48 zł), dla świerku 25 439,58 zł (3x8 479,86 zł), dla topoli 10 659,6 zł (3x3 553,2 zł). Strach pomyśleć co wówczas, jeśli ktoś nieświadomie wyciął kilka lub kilkanaście takich drzew. 

 

Lepiej nie ruszać też starszych niż 10 lat krzewów. Za 1 mkw. wycięcia takiego zagajnika kara wynosi 693 zł. W związku z tym, że kwoty są tak wysokie ustawodawca zezwala na rozłożenie ich na raty, ale na okres nie dłuższy niż trzy lata. 

 

 

Analogiczne kary zostaną na nas nałożone, jeśli urzędnicy udowodnią nam, że do uschnięcia drzewa doszło z naszej przyczyny, np. zabetonowaliśmy powierzchnię wokół klonu czy dębu, by ułatwić sobie podjazd do garażu. Co ważne - kary są wymierzane przez urzędnika, a nie przez sąd. Oczywiście nikt z urzędu gminy czy miasta nie chodzi i nie sprawdza, kto i gdzie wycina drzewa. Najczęściej o nielegalnej wycince informują więc niezbyt nam życzliwi sąsiedzi. 

 

Przestać bać gigantycznych kar możemy się dopiero po pięciu latach od momentu wycięcia drzewa. Poza tym wójt, burmistrz lub prezydent miasta mogą odstąpić od wymierzenia kary, jeśli zobowiążemy się, że za wycięte drzewa posadzimy nowe. Jeśli urzędnicy nie będą dla nas tak łaskawi, to na zapłacenie kary mamy 14 dni od decyzji o jej przyznaniu. 

 

Za najstarsze drzewo w Polsce uważany jest Cis Henrykowski, którego wiek szacuje się na około 1400 lat. Rosnące w Henrykowie Lubańskim na Dolnym Śląsku drzewo ma 150 cm obwodu. Za jego nielegalne ścięcie grozi więc kara w wysokości 546 686,1 zł (współczynnik dla cisu w 2013 roku 328,34 zł x 100 cm obwodu x współczynnik obwodu 3,7 x 3 za nielegalną wycinkę). 

 

Dużo bardziej kosztowne byłoby ścięcie najbardziej znanego polskiego drzewa - Dębu Bartek. Jego obwód na wysokości 130 cm to 985 cm. Kara za jego nielegalną wycinkę wyniosłaby więc 3 mln 333 tys. 353,47 zł (współczynnik dla dębu 87,04 x 985 cm obwodu x współczynnik obwodu 12,96 x 3 za nielegalną wycinkę).

 
Możesz sobie policzyć. Przypadków ukaranych są setki i to karami nie 50 tyś ale po 200 tyś. 
.
Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Gdy czytam niektóre tłumaczenia to się śmieje. Ludzie którzy tłumaczą, że drzewa w ogródku wyciął im pracownik (sądząc po wysokości kary prawie 250 tys nie małe). Właściciele nie kazali pracownikowi i nie wiedzieli. To się zastanawiam. Jak głup są ci ludzie, że myślą, że ktoś jest tak głupi jak oni i w to uwierzy. Szkoda, że im ten pracownik wszystkiego w tym ogrodzie nie wyciął i jeszcze domu nie zburzył bo mu się w pracy nudziło. A oni by mu nie kazali i nie wiedzieli. Większość tłumaczeń w sprawie nie legalnej wycinki drzew jest tak głupia że gołym okiem widać, że zmyślona. Tak samo jak niektóre rady tutaj, że kradzież,  że nikt ci nie udowodni. Żadne trybunały tu nic nie dadzą. Kara za nielegalna wycinkę jest karą administracyjną. Sąd dołoży od siebie za niszczenie cudzej własności. Czy tam za kradzież jak nie którzy tu radzą. Nie znajomość prawa czy wysokości kar nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności. Dla autora tematu moja rada. jak najszybciej udać się do adwokata.

PS fajnych macie sąsiadów. U nas we wsi ludzie się kłócili. Ale nikt nigdy na nikogo nie doniósł. Dlatego zawsze z sąsiadem lepiej żyć w zgodzie. Nawet jeśli czasami nadepnie nam na odcisk trzeba przemilczeć. Bo nie wiemy nigdy kiedy to my mu podpadniemy.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he dokładnie. Historyjki wymyślone na poczekaniu. Teoria o kradzieży też z palca wyssana bo jest wyraźnie napisane że to kary za wycinkę bez zezwolenia nie wspominając o ścięciu drzewa na własnym placu. Swoje ukradniesz? Nie. Kara jest za ścięcie i stawka czy to na twoim czy nie jest traka sama. Ogólnie próbował bym z tym:

 

 Poza tym wójt, burmistrz lub prezydent miasta mogą odstąpić od wymierzenia kary, jeśli zobowiążemy się, że za wycięte drzewa posadzimy nowe. Jeśli urzędnicy nie będą dla nas tak łaskawi, to na zapłacenie kary mamy 14 dni od decyzji o jej przyznaniu. 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oby odstąpili. Ale w tym przypadku pewnie wójt ma nad sobą radę gminy i inne organy, które mogą zarzucić mu nie gospodarność. Bo to przecież duże pieniądze dla gmin. Oczywiście trzeba próbować jakieś pisma pisać, prosić. W tym przypadku sprawa może jeszcze trafić do sądu bo naruszono czyjąś własność.

W mojej okolicy nie znam przypadku aby kogoś ukarano. Ludzie załatwiają papiery i tną wieś jest prawie cała ogolona. Pustynia. Tylko u nielicznych miedzy innymi u nas zostały duże drzewa. A kiedyś pamiętam było tak fajnie. Te przepisy i kary, gdy się myśli nie są żadną przeszkodą da się z tym żyć. Oczywiście dla takich "łepskich" gości jak ten któremu wycinkę zrobił pracownik to problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj słyszałem w radio że sąd nakazał 60 letniemu opiekunowi w jakimś tam osrodku zapłacić 10 tys zł odszkodowania za to że wielokrotnie rżnął swoją nieletnią podopieczną.

Ty za wyrżnięcie jakiegoś chu-ego drzewa dostaniesz 5x tyle.

OMG.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Podopieczna była młoda a drzewo stare he he. Niestety takie są kary i to nie od dzisiaj. Jest tyle przypadków nakładania wysokich kar, ze naprawdę dziwię się takim ludziom, że se biedę na głowy ściągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

Stawki za pozwolenie są wysokie, ale to nic w porównaniu z grzywnami za nielegalne wycięcie. Są dokładnie trzy razy wyższe, niż gdybyśmy chcieli to zrobić zgodnie z przepisami jako przedsiębiorcy (stawkę mnoży się razy trzy). Ustawodawca w tym wypadku nie robi rozróżnienia i wymierza kary identyczne dla firm i osób prywatnych. 

 

Do wyliczenia stworzono specjalny wzór. I tak dla dębu o obwodzie 100 cm kara wyniosłaby 61 885 zł (3x20 628,48 zł), dla świerku 25 439,58 zł (3x8 479,86 zł), dla topoli 10 659,6 zł (3x3 553,2 zł). Strach pomyśleć co wówczas, jeśli ktoś nieświadomie wyciął kilka lub kilkanaście takich drzew. 

 

Lepiej nie ruszać też starszych niż 10 lat krzewów. Za 1 mkw. wycięcia takiego zagajnika kara wynosi 693 zł. W związku z tym, że kwoty są tak wysokie ustawodawca zezwala na rozłożenie ich na raty, ale na okres nie dłuższy niż trzy lata. 

 

 

Analogiczne kary zostaną na nas nałożone, jeśli urzędnicy udowodnią nam, że do uschnięcia drzewa doszło z naszej przyczyny, np. zabetonowaliśmy powierzchnię wokół klonu czy dębu, by ułatwić sobie podjazd do garażu. Co ważne - kary są wymierzane przez urzędnika, a nie przez sąd. Oczywiście nikt z urzędu gminy czy miasta nie chodzi i nie sprawdza, kto i gdzie wycina drzewa. Najczęściej o nielegalnej wycince informują więc niezbyt nam życzliwi sąsiedzi. 

 

Przestać bać gigantycznych kar możemy się dopiero po pięciu latach od momentu wycięcia drzewa. Poza tym wójt, burmistrz lub prezydent miasta mogą odstąpić od wymierzenia kary, jeśli zobowiążemy się, że za wycięte drzewa posadzimy nowe. Jeśli urzędnicy nie będą dla nas tak łaskawi, to na zapłacenie kary mamy 14 dni od decyzji o jej przyznaniu. 

 

Za najstarsze drzewo w Polsce uważany jest Cis Henrykowski, którego wiek szacuje się na około 1400 lat. Rosnące w Henrykowie Lubańskim na Dolnym Śląsku drzewo ma 150 cm obwodu. Za jego nielegalne ścięcie grozi więc kara w wysokości 546 686,1 zł (współczynnik dla cisu w 2013 roku 328,34 zł x 100 cm obwodu x współczynnik obwodu 3,7 x 3 za nielegalną wycinkę). 

 

Dużo bardziej kosztowne byłoby ścięcie najbardziej znanego polskiego drzewa - Dębu Bartek. Jego obwód na wysokości 130 cm to 985 cm. Kara za jego nielegalną wycinkę wyniosłaby więc 3 mln 333 tys. 353,47 zł (współczynnik dla dębu 87,04 x 985 cm obwodu x współczynnik obwodu 12,96 x 3 za nielegalną wycinkę).

 
Możesz sobie policzyć. Przypadków ukaranych są setki i to karami nie 50 tyś ale po 200 tyś. 
.

 

człowieku jesteś totalnym ignorantem i nie wiesz o co pytam ...ustawa ta nie tyczy się terenu leśnego -kapujesz ?

od kiedy to wójt czy burmistrz wydaje zezwolenia na wycinkę w lesie ? 

niestety co innego kradzież a co innego wycięcie na swoim bez pozwolenia  

jeśli ja ukradnę Ci brzozę to dostanę tylko mandat za wykroczenie ,no chyba że ta brzoza więcej warta niż 250 zł 

sąd nakaże co najwyżej zwrócić nawiązkę w postaci podwójnej  wartości drewna 

niestety w tym kraju lepiej ukraść  niż wyciąć na swoim bez zezwolenia - kapujesz to ?

 

 http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/807191,wyciales-wlasne-drzewo-bez-zezwolenia-czeka-cie-surowsza-kara-niz-za-kradziez.html

 

 

hubertuss

  Tak samo jak niektóre rady tutaj, że kradzież,  że nikt ci nie udowodni. Żadne trybunały tu nic nie dadzą. Kara za nielegalna wycinkę jest karą administracyjną. Sąd dołoży od siebie za niszczenie cudzej własności. Czy tam za kradzież jak nie którzy tu radzą. Nie znajomość prawa czy wysokości kar nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności. Dla autora tematu moja rada. jak najszybciej udać się do adwokata.

 

 niestety kolego mylisz się bo co innego kradzież a co innego wycinka bez zezwolenia na własnym  - więc Twój śmiech jest głupkowaty 

tak jak inna ustawa stanowi o lasach prywatnych i państwowych i tam są inne regulacje i kary - żaden wójt żaden prezydent nie ma prawa nakładać kary administracyjnej bo to jest po za jego zasięgiem  

 

Zgodnie z art. 84 ust. 1 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220) - dalej u.o.p. posiadacz nieruchomości ponosi opłaty za usuwanie drzew i krzewów, które nalicza i pobiera organ wydający zezwolenie (art. 84 ust. 2 u.o.p). Natomiast zasady nakładania kar za usuwanie drzew reguluje art. 88 u.o.p. 

 

Kwestia oceny, kto ponosi opłaty za usuwanie drzew, w jaki sposób są one pobierane jest oczywista. Stanowi bowiem o tym wprost art. 84 u.o.p. Bardziej skomplikowana jest kwestia odpowiedzialności osoby odpowiedzialnej za usunięcie drzewa bez zezwolenia, która nie jest właścicielem nieruchomości, z której usunięto drzewa. W przypadku ustalenia sprawcy właściciel jest zwolniony z odpowiedzialności i wójt mu kary nie wymierzy, gdyż sprawa ukarania sprawcy zajmie się sąd grodzki. Zachowuje aktualność wyrok NSA z 2 lutego 2000 r. - SA/Rz 2248/99, z którego wynika, że tylko osoba upoważniona do uzyskania zezwolenia może być podmiotem tego deliktu, nie może za niego odpowiadać żadna osoba trzecia. Jeśli sprawca nie tylko wyciął drzewo (za to grozi kara grzywny) ale również przywłaszczył drewno, to zależności od jego wartości będą miały zastosowanie albo k.w. (gdy drewno jest warte do 250 zł) lub k.k. W myśl art. 119 § 1 k.w., kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Jeśli drewno jest warte więcej niż 250 zł, zastosowanie znajdą przepisy kodeksu karnego (np. art. 278 § 1 k.k. przewidujące karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 

 
i dalej; 
 
zgodnie z wyrokiem WSA w Warszawie, który stanowi, że jeżeli w trakcie postępowanie karnego sprawca wycięcia drzew bez zezwolenia nie zostanie ustalony, karę płaci władający nieruchomością - stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie Nie ma znaczenia,    że właściciel nie jest w stanie ustalić, kto wyciął drzewa, nie jest istotne czy teren jest ogrodzony czy też nie. Sprawca nie zostanie ukarany administracyjną karą pieniężną, bo taką karę można wymierzyć tylko właścicielowi nieruchomości (sygn. IV SA 193/03).
 
 

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Państwo polskie jest nieudolne . Wyłapując wszystkich nielegalnie ścinających wlasne drzewa można by załatac nie tylko dziure budżetową Polski, ale wykupić dlug publiczny USA , Brazyli i chu wie kogo jeszcze. Ja sam , w ciągu dlugiego życia , wycinając setki drzew spłacil bym osobiście dług publiczny Warszawy , Krakowa i Wroclawia . 

 

 

 Jest żer   http://karyzawycinke.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jaki teren leśny? Dąb stał przy drodze do tego nie na jego posesji. Po co takie bzdety roztrząsasz skoro koleś wyraźnie wyrąbał drzewo na państwowym. To już mało ważne kto za niego był odpowiedzialny. Jeśli w lesie nadleśnictwo, lub inny odpowiedzialny np gmina czy urząd miasta. Nie było jego zezwolenie miał mieć. 

Co do wójta czy burmistrza pisze wyraźnie że mogą odstąpić od nałożenia kary Z tego nie trudno wywnioskować że i oni ją nakładają tak samo jak wydaje zezwolenia urząd miejski za tereny które nie są pod nadleśnictwem. 

Koło mnie jest las i nadleśnictwa i miasta. W tym, drugim pozwolenie wystawił urząd miejski a podpisał właśnie prezydent miasta. 

 

Więc panie ignorant jednak zezwolenia wydają a przynajmniej jego świta a papier ma jego podpis. Inna sprawa to roztrząsasz nieistotne. Uwalił drzewo nie na swoim i tyle. Jest świadek i nikt z nim już dyskutował nie będzie. Może próbować się z tego jakoś wymigać ale nie zdziwił bym się jak już są chętni na kupkę którą wpłaci.

 

masz rację Xemit ale dorzucił bym do tego jeszcze ciemnotę ludzi. Sami na własne życzenie nabijają darmozjadom portwele.

Wystarczy podstawowa wiedza, trochę zaangażowania  i jest po sprawie. Inna sprawa że tak jest nie tylko u nas. Mają o wiele bardziej bzdurne przepisy jak maksymalna ilość zbieranych owoców runa leśnego, kary za samochód zaparkowany na poboczu w niewłaściwym kierunku czy podobne.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

   no to masz nie bardzo z czytaniem  :D  :D  :D cytuję ;

''Droga zalicza się do drogi leśnej łaczącej 2 woj. przy 250ha lesie...''

 

człowieku mam sporo lasu i żaden wójt  ,prezydent nic do tego nie ma ( mało tego spytaj w gminie czy Ci dadzą zezwolenie na las ),ustawa wyłącza tereny leśne - kapujesz  

właśnie uwalił nie na swoim - ale widzę że orzeczenia sądu nie docierają do Ciebie - więc  jeszcze raz ;

 Sprawca nie zostanie ukarany administracyjną karą pieniężną, bo taką karę można wymierzyć tylko właścicielowi nieruchomości (sygn. IV SA 193/03).

 

poczytaj ;

 

 

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/sprawy-dot-wycinki-drzew-z-lasu-nie-naleza-do-kompetencji-wojta

 

 

proponuje abyś podał konkretne przepisy i paragrafy a nie własne widzimisię 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj