Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gniotownik Claas Jaguar

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojciu12

Wojciu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Geodezja, nowe technologie, motoryzacja

Napisany 17 wrzesień 2014 - 19:03

Gniotownik Claas Jaguar

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem sieczkarni Jaguar 840. Do maszyny zakupiłem nowe walce gniotownika. Samodzielnie je wymieniłem, wszystkie łożyska porządnie przesmarowałem i zamontowałem w sieczkarni. Pokręciłem go na wysokich obrotach ok. minuty i zauważyłem, że gniotownik jest bardzo gorący w okolicach łożysk. Czy to jest normalne? Boję się, żeby nic mi się nie zatarło jak pojadę w pole. Chciałbym także dowiedzieć się jaką szczelinę najlepiej ustawić pomiędzy walcami - teraz mam ok. 2mm - to nie za mało? Z góry dziękuję za pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gniotownik Claas Jaguar Dzisiaj, 15:20
  •  

#2 Share adrian123292

adrian123292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 02:32

Gniotownik Claas Jaguar Porządnie nasmaruj, szczelinę zwiększ do 5 mm ja tak mam i jest w są raz i ruszaj w pole. Łożyska muszą się trochę ułożyć. Pamiętaj tylko o częstym smarowaniu.

#3 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 20 wrzesień 2014 - 07:06

Gniotownik Claas Jaguar Jakie 5 mm ? Swiadomi gospidarze Cie z pola wygonia. W tamtym roku pomagalem ustawic gniotownik w sieczkarni jelenia to ustawialusmy na okolo 1 mm. Ziarno ma byc przegniecone dokladnie. A nie tylko pseudo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Wojciu12

Wojciu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 18:57

Gniotownik Claas Jaguar

Wymieniłem wszystkie łożyska, porządnie przesmarowałem, jednak nadal mocno się grzeją. Na wszelki wypadek wożę ze sobą dodatkową gaśnicę i bańkę wody ;) Jeżeli jest wśród Was ktoś, kto posiada sieczkarnię z gniotownikiem to niech napisze czy u siebie też ma wysokie temperatury na łożyskach - u mnie, dotykając ich obudowy, można się oparzyć. Szczelinę ustawiłem na razie na ok. 2mm. Ziarno w większości jest pocięte na pół, całe ziarna w zasadzie nie występują.

#5 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 20 wrzesień 2014 - 19:33

Gniotownik Claas Jaguar

Jeśli zakładałeś nowe łożyska to na luzie, bez obciążenia, tym bardziej przy tak krótkim czasie nie powinny się tak grzać, zobacz czy wszystko dobrze podobijane, ewentualnie osiowo wyregulowane itd.

KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#6 Share witt25

witt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ;)

Napisany 20 wrzesień 2014 - 21:44

Gniotownik Claas Jaguar

to normalne gniotownik ma bardzo duze obroty u mnie też są gorące i tak jade zawsze jak łożyska konkretnej firmy to wytrzymają nie przejmuj się ja to dotknąć tez nie mogę :) jak gniotonik nowy albo po regeneracji na ostrzony to nawet szczelina na 5 mm wystarczy każde ziarno naruszy ci co kosza to popuszczaja gniotownik bardziej  bo maszyna  ma lżej wtedy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Wojciu12

Wojciu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 08:44

Gniotownik Claas Jaguar

witt25 - dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłeś :) To mój pierwszy sezon z tą sieczkarnią i jeszcze sporo muszę się nauczyć.

#8 Share Golden_85

Golden_85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 20:06

Gniotownik Claas Jaguar

pierwszy objaw zatartych łożysk na gniotowniku to dym... który w trakcie pracy będzie wylatywał rurą wylotowa masy... predzej walce uszkodza Ci obudowe niz sie zapali maszyna

ja w swojej "jak ja miałem" po wmianie łozysk na gniotowniku nie miałem ani gorących miejsc montażu łożyska ani obudowy gniotownika, a szczelina 1,5 mm

#9 Share sz2p

sz2p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 22:19

Gniotownik Claas Jaguar

Przed sezonem ojciec wymieniał też łożyska na gniotowniku i jak sieczkarnia chodziła "na sucho" bez obciążenia to się grzały do 65-70 stopni. Zanim ruszyliśmy w pole maszyna trochę pochodziła sama, żeby się łożyska lepiej ułożyły, "dotarły". Teraz czyli po skoszeniu ok 50 ha nie ma najmniejszego problemu z grzaniem się ich. Najważniejsze to pamiętać o smarowaniu

Edytowany przez sz2p, 21 wrzesień 2014 - 22:20.

#10 Share witt25

witt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ;)

Napisany 22 wrzesień 2014 - 10:12

Gniotownik Claas Jaguar

gniotownik ma takie obroty że muśżą się nagrzać  ja na gniotownik to zawsze łożyska FAGa zakładam :) to fakt trzeba tam pilnować i smarować żeby dłużej służyły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Wojciu12

Wojciu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:17

Gniotownik Claas Jaguar

Stare łożyska miałem FAGa to i teraz takie kupiłem. Myślałem też o zmianie obudowy, ale jak mi zaśpiewali 3,5 tys/szt. (zamiennik, za oryginał trzeba dać 7 tys.) to sobie odpuściłem... Kupiłem porządny smar i pilnuję, żeby go nie zabrakło :)