Skocz do zawartości

Zdjęcie

CCM pełnoziarnisty dla królków

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 16 wrzesień 2014 - 20:56

Mam pytanie czy stosował ktoś może CCM dla królików. Mam zrobione 14 kg ccm z ziarna kukurydzy przeznaczone do skamienienia dla królików. Mam pytanie czy karmił ktoś takim czymś króliki, mam może ktoś jakieś przeciwwskazania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CCM pełnoziarnisty dla królków Dzisiaj, 16:04
  •  

#2 Share kermit123

kermit123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 16:56

witam Ja osobiście nie daje kiszonek. lecz można dawac  w małych ilościach i stopniowo bo dostaną biegunki. Ale młodym osobnikom bym odradzała dawac najlepiej młodzieży dawac .i pamiętaj zeby nie dawac samicą które nie karmią małych bo ją utuczysz ;)

#3 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 23 wrzesień 2014 - 15:19

Ja już nie raz stosowałem kiszonki w swoim żywieniu, ale nigdy nie karmiłem kiszonym ziarnem kukurydzy. Wiem żeby nie dawać małym królikom,a stado podstawowe ma inne żywienie niż

reszta hodowli. Zainteresowałem się kiszonym ziarnem kukurydzy ponieważ mogę go mieć za darmo(wiadomo że nie dostane nie wiadomo jakiej ilości).

Ma ktoś pojęcie ile kg miesięcznie mogę liczyć dla 50 sztuk? Mogę taką kiszonkę z ziarna dołączyć do dotychczasowej mieszanki( pasza,ziemniaki, obierki,śrut, wysłodki, kreda wapienna(czasami susz z pokrzywy lub parowane zboże)

Z czego najlepiej zrobić sianokiszonkę, i jaką dużą zrobić pryzmę na 50 sztuk(żeby starczyła na 5 miesięcy, tak mniej więcej w m(kwadratowych))

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 23:21

Czym rozdrobnić ok 70kg mokrej kukurydzy, tak żeby nadawała się do kiszenia. Ostatnio robiłem to maszynką do mielenia mięsa, tylko to było kilkanaście kg. Niestety mam tylko ręczną, a nie mam zamiaru kręcić 12 godzin beczki kukurydzy. Zwykły śrutownik da radę, nie zapcha się? Ma ktoś jakiś inny sposób jak rozdrobnić kukurydzę na kiszonkę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jarczes

jarczes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 październik 2014 - 16:10

Można kupić sieczkarnię ręczną na złomie albo od sąsiada. Nigdy nie próbowałem ciąć kukurydzy śrutownikiem. Myślę że bąkiem mogła by pójść ale bez sit.

Sianokiszonkę można zrobić z trawy podsuszonej lub roślin motylkowatych (lucerna itp.). Kiszonkę można również zrobić ze zboża kukurydzy.