Skocz do zawartości

Zdjęcie

Class 88 zapowietrza się

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 13:12

Class 88 zapowietrza się

Bylem w grene i facet powiedział mi ze taki zaworek nic nie daje w przypadku jakichś nie szczelności i to jest w sumie logiczne i powiedział ze ma on znaczenie tylko w przypadku odpalania kiedy paliwo spływa do zbiornika i są trudności z odpalaniem. Skoro nie mam z tym problemów to w zasadzie po co mi ten zaworek? Zapytam jeszcze jeśli przewody i cala reszta jest szczelna wszystko jest nowe gdzie jeszcze szukać problemu w pomoce ręcznej ? Gdzie tam może być awaria? Może w pompie głównej ? Jest tam jakaś część która może powodować zapowietrzanie się?

Kolego, musisz być na 100% pewien że instalacja jest szczelna jeśli chcesz wydać na pompę wtryskową. Taka pompka ręczna może być przyczyną. Polecam ją ominąć i spróbować jak co się będzie działo

Poza tematem. Nie polecam nikomu tej sieciówki jaką jest Grene. Nie dość że personel nie wie kompletnie co ma na obiekcie, to takie kwiatki jak marża z kosmosu są codziennością. Części oprócz lemieszy i zabawek praktycznie nie mają. Kiedyś szukałem sześciokątnego pasa do wialni. Powiedział że nie ma, ale sprowadzi. Zadzwonił i powiedział że stomil będzie kosztować 750zł i będzie za 3 dni. W tym czasie ja miałem zamówiony oryginalny za 420 z przesyłką która przyszła następnego dnia. Inny sklep, inny sprzedawca, a podobna sytuacja. Szukam tarczy sprzęgła. Nie mają, ale sprowadzą. Koszt? Bagatela prawie tysiąc złotych. Tego samego dnia o 19:30 telefon pod Kraków i nowa, identyczna tarcza za 180zł (!!!) przyjeżdża do mnie pod Mławę kurierem na 11 rano następnego dnia.

Po części lepiej dzwonić w miejsca gdzie zajmują się nacodzień tylko tym, a nie handlem łopatami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Class 88 zapowietrza się Dzisiaj, 02:01
  •  

#22 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 13:16

Class 88 zapowietrza się ominąć tzn spróbować podłączyć bez pompki ręcznej ? mówiąc o pompie chodziło mi czy mogę sprawdzić w jakiś sposób czy działa poprawnie sam.

#23 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 19:18

Class 88 zapowietrza się

Szkoda wysiłku na zakładanie 5 zaworka zwrotnego do układu jeśli już 4 tam są.

2 Zaworki są w pompie zasilającej i 2 w pompce ręcznej. Prościej jest wymienić te które już są i muszą być.

Jeśli cofa paliwo to znaczy, że wszystkie nie są szczelne, ale nawet gdyby ich tam nie było to nie ma prawa cofać się paliwo jeśli układ jest szczelny. Każdy zaworek praktycznie przepuszcza paliwo w dłuższym okresie czasu bo ma delikatną sprężynkę, jeśli sprężyna będzie mocniejsza w dodatkowym zaworku zwrotnym to może nie cofnie paliwa ale zmniejszy wydajność pompy.

Nieszczelność za pompą zasilającą powinna być widoczna w postaci przecieku. Gorzej przed pompą gdzie jest podciśnienie, przecieku nie widać a paliwo się cofa.

#24 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 19:52

Class 88 zapowietrza się

Kolego, musisz być na 100% pewien że instalacja jest szczelna jeśli chcesz wydać na pompę wtryskową. Taka pompka ręczna może być przyczyną. Polecam ją ominąć i spróbować jak co się będzie działo

Poza tematem. Nie polecam nikomu tej sieciówki jaką jest Grene. Nie dość że personel nie wie kompletnie co ma na obiekcie, to takie kwiatki jak marża z kosmosu są codziennością. Części oprócz lemieszy i zabawek praktycznie nie mają. Kiedyś szukałem sześciokątnego pasa do wialni. Powiedział że nie ma, ale sprowadzi. Zadzwonił i powiedział że stomil będzie kosztować 750zł i będzie za 3 dni. W tym czasie ja miałem zamówiony oryginalny za 420 z przesyłką która przyszła następnego dnia. Inny sklep, inny sprzedawca, a podobna sytuacja. Szukam tarczy sprzęgła. Nie mają, ale sprowadzą. Koszt? Bagatela prawie tysiąc złotych. Tego samego dnia o 19:30 telefon pod Kraków i nowa, identyczna tarcza za 180zł (!!!) przyjeżdża do mnie pod Mławę kurierem na 11 rano następnego dnia.

Po części lepiej dzwonić w miejsca gdzie zajmują się nacodzień tylko tym, a nie handlem łopatami

Śmieszne zarzuty co do Grene W necie masz ich stronę a tam wszystkie ceny i nawet masz dostępność w jakich miastach są dane części Tak że nie musisz nigdzie dzwonić tylko sprawdzasz sobie cenę i porównujesz z innymi sklepami Co do pozostałych zarzutów to pewnie nie byłeś w sklepie Grene tylko tzw punkcie Grene gdzie faktycznie nic nie mają , wszystko zamawiają i trzeba długo czekać a personel za bardzo się nie orientuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 22:51

Class 88 zapowietrza się Czyli w moim przypadku zaworek nic nie da bo u mnie kombajn się zapowietrza bynajmniej są takie oznaki.

Panowie ostatnio grzebalem się trochę w instalacji nie wiem czy ja coś zrobiłem czy to juz było bo w zasadzie świateł nie używałem za bardzo ale gdy włączę światła postojowe zaczyna bardzo mi się grzać przewód aż mięśnie bezpiecznik mimo to nie przepala się a mam na 5 amper w ogóle to mam dwa bezpieczniki do lewej i prawej postojów ki tez tak macie? Pytanie czemu tak mocno grzeje się przewód jest może za cienki? Przy włączniki przewód doprowadzający prąd jest grubszy.

Druga kwestia. Ostatnio zaczął cięć mi olej z tego czarnego rozdzielacza który steruje hederem motowidlami itp. Zlokalizowalem źródło przecieku i cieknie od samej góry czyli miejsca gdzie ten cały prent sterujący wchodzi do rozdzielacza. Zdjolem pokrywę ta w kabinie razem z ta czarna rura w której siedzi prent i teraz pytanie jak to uszczelnić? Zapewne w środku siedzi jakiś O ring który przecieka i dlatego się sączy oliwa na wyjściu z rozdzielacza. Jeśli mam rację to jak się dobrać do tego origa?

#26 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 10:44

Class 88 zapowietrza się

Śmieszne zarzuty co do Grene W necie masz ich stronę a tam wszystkie ceny i nawet masz dostępność w jakich miastach są dane części Tak że nie musisz nigdzie dzwonić tylko sprawdzasz sobie cenę i porównujesz z innymi sklepami Co do pozostałych zarzutów to pewnie nie byłeś w sklepie Grene tylko tzw punkcie Grene gdzie faktycznie nic nie mają , wszystko zamawiają i trzeba długo czekać a personel za bardzo się nie orientuje

Kolego, nie jestem neandertalczykiem i wiem do czego służy internet. Przecież pisałem że nie wiedzą co mają na stanie - sprawdziłem w internecie, a kiedy pojechałem do sklepu to twierdzą że nie ma bo nie mogą znaleźć. I nie, punkty grene nie mają powierzchni 400m2 i więcej. Jedyny sklep w którym prosto z mostu przyznali się że niewiele mają to Brodnica. A przypominam że to jeden z pierwszych w Polsce sklepów tej sieci do której zaglądałem kiedy mieli jeszcze tylko 8 punktów sprzedaży na terenie kraju (może znajdę gdzieś ulotkę).

Poza tym części socjalistycznych nie mają prawie żadnych. Filtr do kombajnu, czy lemiesz do pługa to mogę kupić wszędzie. Nie interesują mnie też cepy do bizona i chińskie opony do sześćdziesiątki. Jeśli szukam pierścieni synchronizatora do Deutza, albo elektrozaworów do Fendta to wiem że jedyne po co tam mogę wejść to tylko po to żeby się trochę pośmiać z nieporadności tych pożal się boże sklepikarzy. Tam można znaleźć przeważnie od 3 do 10 facetów w średnim wieku gdzie pośród sterty plastikowych kombajnów dla dzieci, na tle ściany wyłożonej kompletami kluczy jakiejś chińskiej marki stoi sobie komputerek, a za tym komputerkiem siedzi sobie chłoptaś który po podaniu mu nr katalogowego części która mnie interesuje potrafi powiedzieć tylko: "przykro mi, ale nie mamy na stanie, ale jeśli pan poczeka to zadzwonimy do centrali". Potem przez chwilę trzeba się szwendać w tych stertach taczek, łopat, wideł, zabawek, siekier, superolów, turdusów, śrub i nakrętek, aż w końcu dostajemy informację że nie mają w centrali, ale mogą poszukać za granicą tylko będzie trzeba poczekać kilka dni aż sprowadzą. Wtedy wyciągam telefon i albo dzwonię, albo wchodzę do internetu, wklepuję jakiś znany adres i w 5 minut potwierdzam przysłanie szukanej części na wskazany adres.

Nie mówię że tak jest wszędzie, ale narazie testowałem sklepy we wspomnianej Brodnicy, Nidzicy, Lubawie, Mławie, Żurominie, Sierpcu, Ciechanowie i Płońsku i muszę powiedzieć że wszystkie trzymają podobny "standard"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 11:03

Class 88 zapowietrza się Chyba średnio z czasem u was skoro zero odzewu. Mimo to zapytam może ktoś odpowie. W tym roku udało się podłączyć zegary z lewej strony mam przelacznik na obroty i chyba prędkość jazdy. Jak odczytywać zegar? Jak mam np wartość 10 w przypadku obrotów mlucarni to będzie 1000 obrotów a w przypadku prędkości jazdy 10 km na godz ?

Dodam jeszcze zdjęcie zegarów po lewej stronie i przełączników bo żaden przelacznik nie działa może ktoś podpowie do czego one mogą służyć

Załączone miniaturki

• 20150629_195014.jpg
  • 20150713_183851.jpg

Edytowany przez knoro93, 24 lipiec 2015 - 11:05.