Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa ziemi a KRUS

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 18:18

Dzierżawa ziemi a KRUS

Witam.

Dziś kończy mi się dzierżawa ziemi 9ha od sąsiada z którym miałem umowe na piśmie pomiędzy nami nigdzie nie rejestrowaną. Sąsiad chce teraz tą ziemie sprzedać i straszy mnie że za te 10 lat dzierżawy bedę musiał zapłacić do KRUS za niego czy to możliwe??? Czy możliwe jest że dzierżawca może być obciążony KRUSEM za sąsiada od którego miał ziemię. Sąsiad tłumaczył się tym że on przez 10 lat nie miał dochodów nie pracował a ja pobierałem korzyści z jego ziemi i musze płacić. Jeśli ktoś orientuje się w tych sprawach albo miał coś podobnego prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa ziemi a KRUS Dzisiaj, 21:07
  •  

#2 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 16 wrzesień 2014 - 18:33

Dzierżawa ziemi a KRUS

Jeżeli nie miał pracy i nie miał ziemi to czasem nie musiał być zarejestrowany jako bezrobotny w urzedzie pracy ?

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 21:26

Dzierżawa ziemi a KRUS Sąsiad Cię straszy tylko. KRUS dotyczy rolników czyli osoby posiadające ziemię. KRUS będzie ścigał tego kogo ubiezpiecza a nie tego kto jest w posiadaniu ziemi ubezpieczonego.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 23:55

Dzierżawa ziemi a KRUS

Dokładnie jak pisze Krassus, każdy ma obowiązek płacić za siebie (lub znaleźć kogoś, kto zgodnie z prawem będzie płacił za niego). Sąsiad mając ziemię, miał też obowiązek płacić KRUS, jeśli tego nie robił - jego problem. Jedynie w sytuacji, kiedy nie płaciłbyś uzgodnionej sumy za dzierżawę, sąd może nakazać wpłacenie odpowiedniej kwoty do KRUS. Może to nakazać tylko sąd, a nie KRUS decyzją administracyjną, ani sąsiad - bo tak chce.

#5 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 wrzesień 2014 - 08:12

Dzierżawa ziemi a KRUS

Witam.

Dziś kończy mi się dzierżawa ziemi 9ha od sąsiada z którym miałem umowe na piśmie pomiędzy nami nigdzie nie rejestrowaną. Sąsiad chce teraz tą ziemie sprzedać i straszy mnie że za te 10 lat dzierżawy bedę musiał zapłacić do KRUS za niego czy to możliwe??? Czy możliwe jest że dzierżawca może być obciążony KRUSEM za sąsiada od którego miał ziemię. Sąsiad tłumaczył się tym że on przez 10 lat nie miał dochodów nie pracował a ja pobierałem korzyści z jego ziemi i musze płacić. Jeśli ktoś orientuje się w tych sprawach albo miał coś podobnego prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuje i Pozdrawiam

pewnie nie opłacał KRUS-u i wpisali mu dług na hipotekę...sprzeda tą ziemię ale  komornik  :D  :D  :D

powiedz mu niech się dyma na szczaw , no chyba że jesteś zainteresowany kupnem  ;)

nabywca będzie musiał podpisać że ureguluje dług w KRUSIE - co sobie odliczy od ceny  

Edytowany przez kozulek2, 17 wrzesień 2014 - 08:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 wrzesień 2014 - 16:20

Dzierżawa ziemi a KRUS

hmm - jeżeli interesuje Cię ta ziemia w sensie zakupu to to co pisze kozulek2 może być ciekawe.

Gość nie płacił KRUSu, chce ziemię sprzedać, skoro Ciebie naciska znaczy że nie ma kasy (nawet się nie postarał o umorzenie części a cześć zapłacił) bo jak spłacisz go w KRUSie to wtedy on sprzeda komu chce a kupujący jest pewnie z takich co ja czyli "panie ja zadłużonych nie biorę - wyczyść wszystko, pospłacaj wszystko to kupię nawet za wyższą cenę".

Jeżeli zależy Ci na gruncie to zapytałbym ile daje mu kupujący, dołożył zadłużenie w KRUS i kupił to od ręki. Jak będzie ściemniał to niech spada bo nic Ci nie zrobią wg mnie.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke