Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6910

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 14:56

John Deere 6910

Witam, czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić by przerzucić kukurydzę na przyczepę z ciągnikiem która jedzie z tyłu do przecinki? Teraz musimy odczepiać przyczepę i ciągnąć sieczkarnią bo nie dorzuca jak jedzie za nią ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6910 Dzisiaj, 21:42
  •  

#2 Share pajakk

pajakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,technika rolnicza,uprawa kukurydzy i pszenicy,nowe technologie.

Napisany 16 wrzesień 2014 - 16:31

John Deere 6910 Poprostu musi byc lepsza sieczkarnia ktora dalej wyrzyca hehe a tak na serjio to moze jakas przyczepa specjalistyna co sie podnosi i wyładowuje.

#3 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 22:15

John Deere 6910 Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, co ma do tego wysokość? Żeby jeszcze gorzej miała dorzucić? W new hollandach podobno jest jakaś regulacja tutaj niestety nic nie widać chyba że trzeba głębiej sięgnąć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marco79

marco79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:56

John Deere 6910

Witam! Jestem posiadaczem i użytkownikiem JD 6910 (sieczkarnia) i w sprawie dorzucania na przyczepę z ciągnikiem mógłbym coś poradzić jeśli to aktualne. 

#5 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 luty 2015 - 22:44

John Deere 6910

a powiedz mi jak sprawują się silniki "cuminsa"? zamierzam kupić 6810 i mam dylemat czy nie wziąść słabszego 6710 ze silnikiem jd. Jaką uzyskujesz długość sieczki w qq? Czy są tylko 4 jej długości? Co się dzieje jak świeci kontrolka od oleju z takimi falami w środku i trójkątem z boku(2 z prawej od dołu)? Poziom jakiegoś oleju?

The Truth Is Out There

#6 Share marco79

marco79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 luty 2015 - 22:04

John Deere 6910

Witaj 

W moim JD6910 silnik cummins posiada ok.440 KM i radzi sobie bardzo dobrze (radzę wybrać wersję z silniejszym silnikem). Długość sieczki zależna jest od ustawień jednego z czterech biegów skrzyni wałków wciągających. Ja używam biegów po środku zakresu a sieczka ma dlugość ok. 1cm przy bębnie tnącym 56 (4x14) noży (jest również bęben z 48 noży tj 4x12). Kontrolka o którą pytasz to nie olej a plyn chlodzący którego jest za mało. pozdro

Edytowany przez kris14, 15 luty 2015 - 10:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:24

John Deere 6910

Z tym bębnem jest ciekawie. W katalogu jest po 28 noży prawych i lewych a w instrukcji 4x12 czyli po 24? A moc też pewnie podają w  różnych normach. Na tabliczce od 6810 podają prawie 300 kw w instrukcji 260. Oglądałem właśnie 6810 stan ogólne taki sobie skrzynka od dł sieczki zacięta pewnie coś się posypało. Gościu chciał mniej o cenę używanej skrzynki ale nie można nic wypróbować. 

The Truth Is Out There

#8 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 17:35

John Deere 6910

Witam! Jestem posiadaczem i użytkownikiem JD 6910 (sieczkarnia) i w sprawie dorzucania na przyczepę z ciągnikiem mógłbym coś poradzić jeśli to aktualne. 

Jeżeli możesz to podrzuć jakiś patent bo moja 6810 słabo w tym roku sobie z tym radziła.

The Truth Is Out There

#9 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 16:10

John Deere 6910

Ja w tym roku poustawiałem dobrze wentylator dmuchający sieczkę(u mnie jest około 16 noży w  nim, bywają też 4 listwy), u dołu na wentylatorze jest blacha ścierająca i po długim przebiegu robi się spora szczelina, jest też drugi sposób ale jeszcze nie sprawdzałem go u siebie tylko słyszałem że do kukurydzy wentylator potrzebuje więcej powietrza i ściągają jedną z obudów wentylatora, (w tych obudowach są dziury przez które wentylator ciągnie powietrze)

#10 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 26 październik 2015 - 19:19

John Deere 6910

No ja mam właśnie 4 płaskowniki na wentylatorze. Szczelina ok 3 mm, dziury w obudowie bocznej otwarte. Myślałem żeby wymienić na dłuższy siłownik podnoszący rurę aby się nieco wyżej unosiła. Widziałem wersję z przedłóżką. W tym roku może problem wynikał z braku masy a ta co była okazywała się za lekka z braku wody.

The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 26 październik 2015 - 20:28

John Deere 6910

Ogółem rur bywa 3 trzypy(oryginalne), jeden na Europę i dwa na USA(modne są takie proste rury i sypią na przyczepę która ma boczną burtę i odbija się i na dno), w tej wersji na Europę są dwa typy siłowników jeden ma 5 cm dłuższy tłok.

W jaki sposób masz dziury w obudowie otwarte,w sensie że są takie niezbyt duże dziury(z 10 cm średnicy po obu bokach) czy takie wielkości całej średnicy wentylatora? szczelina do podłogi powinna być około 1-1,5 mm(bodajże w miejscu 14 cm od początku blachy, musiałbym do instrukcji zajrzeć), ważne jest też ustawienie listy która blokuje by masa nie kręciła się dookoła(też ileś tam mm powinno być).

Co do przedłużki to katalog nic o niej nie mówi więc to raczej albo od innego modelu albo przerabiane

Edytowany przez PATr, 26 październik 2015 - 20:32.