Polecane posty

StasiekD    0

Witam forumowiczów, mam problem z moim MF 3065 otóż od pewnego czasu (zauważyłem to po żniwach gdy uprawiałem gruberem ściernisko i traktor był już dobrze rozgrzany) zaczeły mi migać kontolki, (migała od przedniego napędu, od blokady 4x4 i obok ej po lewno chyba to jest od filtru powietrza) po chwili wszystkie zgasły łącznie z kontrolką od żółw/zając świeciła się tylko od przyśpieszacza, po wciśnięciu sprzegła kontrolki zapalały się ponownie. w czasie gdy kontrolki sie nei swieciły podnośnik normalnie działał wspomaganie też chodziło ok ale jak sie nie dawno okazoło w tym czasie nie chodzi wałek. olej hydrauliczny to  castrol agri mp plus 10W40 traktor mam okolo 6 lat z 1.5 roku temu wymienialem olej i filtry z tym że teraz wymieniłem też wkład od filtra ten podłużny bo myślałem że może to będzie to ale nic z tego filtry powietrza czyszczone sprężarką i też nic i nie wiem co to może być. czytam coś o jakiś czujnikach temp oleju ale na tym sie nie znam czekam na wasze propozycje.

Edytowano przez StasiekD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3065    3

pod prawymi dzwiami sa wszystkie kable z kostkami odkręć to blache  i zobacz moze jakis kabel sie wyrwał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekD    0

Więc tak, przyznam się że kabelków nie sprawdzałem bo wydaje mi się że to nie to bo moja awaria powtarza się przy mocno nagrzanym oleju i wczoraj gdy uprawiałem role pod siew  gdzieś tak przy 5 ha (ciągam agregat dziekana 3.2m więc przy takiej uprawie nie dostaje aż tak mozno) zaczynało robić się ciemno więc mogłem dobrze zaobserwować co się dzieje z kontrolkami więc najpierw zaczęła lekko żażyć się kontrolka od blokady 4x4 a później 2 od lewej w dolnym rzędzie chyba od ciśnienia oleju po czym troche pomiga i gasną wszystkie kontolki zostaje tylko od prześpieszacza, wydaje mi się ze za bardzo grzeje mi sie olej czyli albo jest ona za żadki albo chodnica nie stydzi go, niech ktoś mi powie czy w chlodnica oleju studzi olej cały czas czy tylko gdy osiągnie jakąś tam temp. czyli czy jest tam jakiś termosat jak w przypadku chłodzenia cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekD    0

mam olej Castrol Agri MP Plus 10w40  zmieniany ze 2 lata temu, wcześniej też mialem ten olej i nic się nie działo nie dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekD    0

Widzę że chyba mnie wizyta u jakiegos dobrego mechanika ktoś może zna jakiegoś godnego polecenia w promieniu powiedzmy 50 km od Mińska Maz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj