Skocz do zawartości

Zdjęcie

kultywator>>agregacik ścierniskowy?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 21:16

kultywator>>agregacik ścierniskowy? mamy mało ziemi więc nikt nie będzie wykładał co najmniej 5 tyś na agregat ścierniskowy typu grubber

co Wy na to  jakby przerobić zwykły stary kultywator (podobny do tego http://img113.images...=1...12kl3.jpg  tylko że nasz nie ma wałów z tyłu ) na agregacik ścierniskowy?
o ile dobrze pamiętam to na jakimś zdjęciu Ktoś zasuwał c 360 z takim sprzętem co mam na myśli, robiąc "podorywke", tylko nie moge znależć zdjęcia  :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kultywator>>agregacik ścierniskowy? Dzisiaj, 17:10
  •  

#2 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 29 listopad 2006 - 14:28

kultywator>>agregacik ścierniskowy? ja kilka razy robiłem takim kultywatorem + c-360. A jak to wyglądało ?? już piszę:
ściągałem te łapy i zakładałem gęsiostopki. W 3 rzędach ale tak aby nie zostawiać omijaków tylko żeby była cała powierzchnia ścierniska oderwana no i do kultywatora wałek podczepiony. A łap dawałem tylko tyle aby zabierały troszkę poza koła ciągnika (nie na całą szerokość ramy) tak żeby ciągnik szedł w polu na 3 biegu bo na 2 za wolno było. Ścieżnia była ładnie poderwana i nawet coś tam z ziemią wymieszało i wałek doscisnął. Ale miałem nisko koszone i słoma była zebrana bo razem ze słomą to pewnie by się zapychało albo słoma ciągnęła. No i w polu jeździłem jak było miękko tzn po deszczu ale już podeschnięte bo jak mokro to nie chciała się ziemia rozsypywać a jak sucho to nie wchodziły łapy.
wniosek?? jak masz gęsiostopki, wałek lub bronki i zbierasz słomę tak że pole jest czyste to spokojnie można robić - wiadomo to nie to samo co np KOS ale może być

#3 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 17:39

kultywator>>agregacik ścierniskowy? a jaki jest koszt tych gęsiostópek?
i jakiego rodzaju wału używałeś?

#4 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 10:14

kultywator>>agregacik ścierniskowy? Jaki jest koszt to nie mam pojęcia bo ja mam całe zapasowe łapy na których są gęsiostopki (chyba z 15 lat leżały w garażu nowe nie używane - tato chyba z SKRu przyniósł jak kiedyś tam dawno dawno pracował). Ale możesz kupić same końcówki na łapy, a koszt to chyba nie będzie więcej jak 7-8 zł za sztukę - zresztą nie wiem ale to nie będzie duża kasa. Wał mam strunowy.
Zima idzie to masz kuuuupe czasu.

#5 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 17:53

kultywator>>agregacik ścierniskowy? moim zdaniem kultywatorem nie zrobisz tak jak plugami a jak ten kultywator ma tylko troche wystawac za ciagnik to sie nie oplaca bo c360 da sobie rade z 7 do podorywki a siudmy korpus bedzie wysatawal juz za traktor

#6 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 10:53

kultywator>>agregacik ścierniskowy? Moim zdaniem kultywatorem nie zrobisz podorywki tak jak pługami tylko o wiele lepiej tyko słomę trzeba zebrać chyba, że jest jej bardzo mało

#7 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 13:49

moim zdaniem kultywatorem nie zrobisz tak jak plugami a jak ten kultywator ma tylko troche wystawac za ciagnik to sie nie oplaca bo c360 da sobie rade z 7 do podorywki a siudmy korpus bedzie wysatawal juz za traktor

da sobie radę z 7 do podorywki ?? może i da ale 2 i to na pełnym gazie i zabiera za koło ale prawe koło idzie w bruździe prawda. U nas c-360 ciągają podorywkowe pługi a 5 i to muszą 2 robić bo 3 za cięzko - takie ziemie. I nie zgadzam się że pług robi lepiej - pług odkłada ziemię warstwowo, a agregaty mieszają wierzchnią warstwę ziemi z resztakami pożniwnymi. Fakt to rozwiązanie co jest opisywane w tym wątku nie sprawdza się tak jak agregaty podorywkowe typu KOS ale i tak swoje zadanie spełni no i nie trzeba bronować pola tylko od razu orka np pod pszenice. Zresztą jest kilka wątków odnośnie tego co jest lepsze pług, agregat czy talerzówka wiec nie będę się nad tym rozstrząsał po raz enty.

#8 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 22:16

kultywator>>agregacik ścierniskowy? tzn. my będziemy to zachaczać do  80 KM, aby prędkość była dość wysoka i żeby szybko szło

#9 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 22:25

kultywator>>agregacik ścierniskowy? jeśli nie masz w tej chwili kilka tysięcy na agregat to wygaj kilkaset zł na całe łapy z gęsiostopkami do kultywatora. A jak jeszcze podczepiasz go do 80 koni to spokojnie na całą szerokość będziesz miał. Tylko tak jak wcześniej pisałem - w miarę nisko musicie kosić i zbierać słomę i będzie może nie super ale będzie dobrze.

#10 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 15:58

kultywator>>agregacik ścierniskowy? pole równe po agregacie siewnym więc z niskim koszeniem nie będzie problemów, słoma też zawsze zebrana przez nas lub kogoś innego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 16:01

kultywator>>agregacik ścierniskowy? Ja zrobiłem podobny agregat z kultywatora.
Dałem 1 wał na tył i kupiłem 3 łapy z gęsiostopkami, żeby zobaczyc jak Zetor bedzie szedł, ale idzie dobrze.
Spokojnie jadę na 3 biegu.

#12 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 29 styczeń 2007 - 14:34

kultywator>>agregacik ścierniskowy? A jak myślicie jaki by był dobry gruber do Belarusa 82km ziemie III-V klasa i małe górki (taki żeby miał jeszcze zapas mocy)

Ps. Nie chciałem zakładać nowego tematu to pisze tu.
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#13 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 styczeń 2007 - 14:41

A jak myślicie jaki by był dobry gruber do Belarusa 82km ziemie III-V klasa i małe górki (taki żeby miał jeszcze zapas mocy)

Ps. Nie chciałem zakładać nowego tematu to pisze tu.

Unia Grudziądz KOS 2,1., Expom Krośniewice też ma nie złego (szerokośc chyba 2,2 m). Ja mam Kongskilde Demeter 3 m z zabezpieczeniem non stop. Jak chcesz coś wiedzieć konkretnego to pytaj.

#14 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 29 styczeń 2007 - 14:55

kultywator>>agregacik ścierniskowy? Aha dzięki. Wiedz trzeba szukać cos koło 2,1-2,6m. Bo tak wogule to ciągnik jest kolegi z klasy.
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#15 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 12 luty 2007 - 21:44

Aha dzięki. Wiedz trzeba szukać cos koło 2,1-2,6m. Bo tak wogule to ciągnik jest kolegi z klasy.

Jeżeli chcesz mieć dobrze zrobione tym Belarus-em 82km to nie zahaczaj mu więcej jak 2,2 m, w przeciwnym razie możesz nie uzyskać odpowiedniej prędkości.

#16 Share Cuubs

Cuubs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 luty 2008 - 17:09

kultywator>>agregacik ścierniskowy? jakiś gruber 2,1 metra da sobie świetnie rade i bedzie super zrobione.

#17 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 08:52

kultywator>>agregacik ścierniskowy? po przejechaniu kultywatora
http://www.agrofoto....image84903.html
http://www.agrofoto....image84902.html
się da się ;)

#18 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 17 luty 2009 - 17:12

kultywator>>agregacik ścierniskowy? no ja tez wpadłem na taki pomysł z agregacikiem. Stary kultywator jeszcze z C-360 o szerokości 2,1m poszerzyłem po 80cm z każdej strony (składany). Pozostało pomalować, dokupić haki i te gęsie łapki bo mi braknie :) W sumie wychodzi 3,7m szerokości na 90KM ale powinno być dobrze :)
John Deere 6300

#19 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:58

kultywator>>agregacik ścierniskowy? Dobre by byly te szerokie gesie lapki co sa przy obsypnikach do ziemniakow :)

Do c 360 jakiej szerokosci agregat taki samorobka by pasowal tak z ciekawosci pytam :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 13:21

Dobre by byly te szerokie gesie lapki co sa przy obsypnikach do ziemniakow ;)

Do c 360 jakiej szerokosci agregat taki samorobka by pasowal tak z ciekawosci pytam :D

ja robiłem C-330 zwykłym kultywatorem robiłem ściernie po jęczmieniu wyszło wmiare dobrze tylko miejscami się zapychało głównie przy końcach gdzie nie jest słoma idealnie zebrana ale dało się przeżyć
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P