Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 70

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartek29

bartek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 12:13

Zetor Proxima 70

Witam mam pytanie a mianowicie stoję przed kupnem ciagnika głownego na 12 ha. Moje pytanie brzmi czy warto zainwestwowac w ten ciąnik i jak wygląda sprawa z awaryjnością ? Z góry dziękuję za informacje ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 70 Dzisiaj, 15:35
  •  

#2 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 12:37

Zetor Proxima 70

nie wiem jak to jest z 70 ja posiadam 90 plus już prawie trzeci sezon niedługo stuknie 1000 mtg jak na razie żadnej awarii poza linką rewersu którą mi naprawili na gwarancji w zasadzie wyleciał jakiś bolec który ją trzyma ot wszystko spalanie na pewno większe niż w 360 tylko z tym mogę ją porównać ale o ile szybciej wykonuje pracę, to na pewno rekompensuje to zużycie wg mnie.

Miałem kupować JD 5080R jednak koszt zakupu był ok 70 tys wyższy więc wolałem wybrać tańszy i dodatkowo mieć inne maszyny. Poza tym nie wierze że mój w ciągu swojej pracy (x lat które mam nadzieje popracuje)  nie spali o 70 tys, zł więcej paliwa niż jelonek.... Ciągnik ma pracować a nie wyglądać chociaż i tak uważam że jest ładniejszy- kwestia gustu, szpanu i wg mnie snobizmu.

Ja nie narzekam ciągnik pracuje jako główny na 26 ha + ok 10 ha łąki. Pracuje w pługu 4(stara unia Grudziądz),  agregacie (2m teraz będzie pracował z AT30), obornik 6t rozrzutnik, prasa ok 300 belek słomy,ok 150 siana, ok 80 lucerny - sianokiszonka (oczywiście ma tur i wszystkie prace z tym związane ), beczka 5 tys. l.

Reasumując wg mnie najlepszy wybór jaki mi sie trafił ale oczywiście nie mam porównania z innymi. Znajomy ma  chyba 80 ten sam rocznik i z tego co słyszałem już robił sprzęgło a ma dopiero ok 200 mtg więc nie wszystko zależy od modelu czy firmy ale także od szczęścia :)

Edytowany przez aster453, 16 wrzesień 2014 - 06:31.

#3 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 13:35

Zetor Proxima 70

Ja również posiadam Proximke 90 już zrobiłem nią około 100Mthg w ciągu miesiąca i jestem bardzo zadowolony z maszyny. Rzadnego wycieku i o awariach nie było mowy. Ciągnik solidnie wykonany.  Stosunkowo niedrogi do innych ciągników a zarazem ekonomiczny. Jak oszczędza się gaz to i paliwa idzie mało a robota zrobiona. U mnie w orce w 4x45 na ziemi 5,6 klasie średnie spalanie wyszło 8l/godzinę przy obrotach 1700. To chyba nie tak źle jak na ciągnik 87km. Polecam ten ciągnik. Kolego bierz tą proximkę najlepiej z Plusem albo Powerkę, bedziesz miał żółwia (bardzo przydatne) i koniecznie ze skrzynią 40 a nie jak w strandardzie 30.

#4 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 19:20

Zetor Proxima 70

Z tym spalaniem do bez przesady widziałem oszczędniejsze konstrukcje od tego producenta. Zetor kiedyś robił solidne maszyny z dobrych materiałów teraz proxima to typowy przedstawiciel klasy średniej wśród ciągników. Głośna kabina, słabe plastiki. Jednak godny polecenia na małe gospodarstwo da radę. 

#5 Share bartek29

bartek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 19:30

Zetor Proxima 70

leszekd nie zgodze się z głośną kabiną kumpel jeżdził nim u dilera i mówił że nie jest głosno w kabinie ;)

#6 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 20:07

Zetor Proxima 70

To zależy co dla kogo głośno. W porównaniu do starego zetora jest głośniej bo stary zetor ma znacznie cichszy silnik. Powiem tyle kabina to tragedia pod względem zastosowanych materiałów.

Kokpit z jakiegoś marnego plastiku, stacyjka podła szorstka jak się wkłada kluczyk to jak by tam miał się złamać-poza tym widziałem sporo złamanych zdewastowanych stacyjek od zetora. Obsadzenie stacyjki - jak by nie było na nią miejsca tak zrobiona że wyższy operator łatwo zawadza o nią kolanem a jak jest jakiś brelok uczepiony to normalnie wyłączasz zapłon. Obsadzenie cięgla gaszenia niepewne zero sztywności. Prawy panel ten z wajchami słaby plastik czasami wypadnie się o niego oprzeć wszystko się ugina brak wzmocnienia od spodu. Wajcha od podnośnika z jakiegoś pręta jak się przesuwa to się ugina może dlatego ze nowe jeszcze sztywno chodzi jednak ten fakt powoduje nie precyzyjną obsługę tuza. 

Zalety pomimo kilku godzinnej pracy nie czuć zmęczenia tak jak na starej 16=stce. 

Edytowany przez leszekd, 14 wrzesień 2014 - 20:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 20:40

Zetor Proxima 70

@leszekd a siedziałeś w nh td to jest tragedia brak miejsca na drugiego człowieczka ja jechałem jako ten drugi to jest masakra nie wiadomo ze co sie chwycic bo wszystko sie wgina także ocena .....  kolega nie szuka takich porad bo mu chyba nie na tym zależy a raczej na niezawodności i przydatności w gospodarstwie ...

#8 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 21:03

Zetor Proxima 70

To moje odczucia z pracy tym ciągnikiem piszę jak jest. 

W nh nie siedziałem tej firmy nigdy nie brał pod uwagę kupując traktor. 

#9 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 21:24

Zetor Proxima 70

Kolego Ja równiez nie zgodze się z tą głośnością. Zastanwialiśmy sie miedzy Zetorem i Nh i proponowano nam TD105 to powiem że Kabina jak w typowym Nh. Ciasno że nawet operator ma problemy nie mówiąc o pasażerach. Głośności porównywalna do Zetora nawet chyba deko głośniej na wysokich obrotach  no i cena za golasa o 15tys wyższa niż Zetor wyposażony. Dlatego wybraliśmy Zetora. Poza tym ja mam 185cm wzrostu i nigdy nie zdarzyło mi się zachaczyć nogą o kokpit czy stacyjkę. Mam pronara To Zetor w Kabinie jest o niebo cichszy i wygodniejszy. W pronarze do dopiero rasowe plasiki i brak miejsca na kolana. A i cena za nowego Pronarka teraz jest porównywalna

#10 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 16:39

Zetor Proxima 70

Ja również posiadam Proximke 90 już zrobiłem nią około 100Mthg w ciągu miesiąca i jestem bardzo zadowolony z maszyny. Rzadnego wycieku i o awariach nie było mowy. Ciągnik solidnie wykonany.  Stosunkowo niedrogi do innych ciągników a zarazem ekonomiczny. Jak oszczędza się gaz to i paliwa idzie mało a robota zrobiona. U mnie w orce w 4x45 na ziemi 5,6 klasie średnie spalanie wyszło 8l/godzinę przy obrotach 1700. To chyba nie tak źle jak na ciągnik 87km. Polecam ten ciągnik. Kolego bierz tą proximkę najlepiej z Plusem albo Powerkę, bedziesz miał żółwia (bardzo przydatne) i koniecznie ze skrzynią 40 a nie jak w strandardzie 30.

sorry, miałem sie powstrzymać, ale nie moge. Co to by był za nowy traktor, jakby po 100Mtg miał wycieki ? Rozumiem drobne awarie, bo to choroby wieku dziecięcego. Jak przepracujesz przynajmniej 1000mtg( a nawet więcej bo to nowy traktor) to wtedy możesz sie wypowiadać czy jest awaryjny itp. Wyraziłem swoją opinie i nie każdy sie musi z nią zgadzać, ale wisi mi to :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 14:43

Zetor Proxima 70

Widzę, że temat ucichł, ale spróbuje odświeżyć, nie ma na forum więcej użytkowników proximy 70. Aktualnie się zastanawiam nad nowym ciągnikiem 60-70km i wygląda na rozsądny wybór. Dobrze jakby się więcej użytkowników wypowiedziało, osobiście od znajomych słyszałem sporo nie pochlebnych opini nt. nowych proxim. Zdaje sobie sprawę, że tu jest ta solidność co w moim starym 3320. Ktoś wyżej tu opisał, ale proximę z plusem, możliwe że do tych standardowych mniej się przyłożyli. Jak wygląda praca z turem posiada ktoś?